• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

7. dubna 2017 
No jasně, že má hlad, to jsou argumenty našich maminek a tchýní, když mimčo brečí. Nevědí co mají poradit tak melou nesmysl. Sami nekojili a prali do nás rovnou Sunar tak je jim divný, když někdo kojí :slight_smile:
Já mám naštěští hodnou doktorku, která kojení moc neřeší, samozřejmě, že je ráda, když se kojí, ale když to nejde tak to neřeší. A lékarnice by se mě mohla mohla zeptat, docela bych si to přála, to by byl odpal :grinning: :grinning: :grinning:
21. dub 2008 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak s lékárnicema mám taky super zkušenosti :rolling_eyes: Když bylo malé pár týdnů,tak pořád plakala a tak jsem chtěla zkusit jednu z posledních nadějí - čaj na prdy. Když jsem svůj požadavek sdělila lékárnici, tak na mě vyjela, jestli jako malý nestačí moje mlíko že do ní chci cpát čaj?!?!? A jako jestli teda nekojím nebo jestli má malá žízen nebo co?

Štve mě,že jsem v tu chvíli nezaregoala jinak, než tenkrát.
21. dub 2008 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Přesně tak, já své první dítě nekojila, prostě to nešlo, měla jsem do krve dodělaný bradavky a malý pil i krev, tak jsme to vzdali, ale ty řeči jak to že nekojíš mně fakt lezly na nervy. Navíc všechny kámošky co máme stejně staré děti kojily a já byla mezi nima jak černá ovce. No malej kojenej nebyl a je zdravej jak řípa!
21. dub 2008 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky myslíte že je něco špatného na tom,že svoje mlíko převážně odsávám a dávám ho malé z lahve? Já jsem za to strašně štastná a jsem ráda alespon za to. Ale všichni kolem mě - hlavně maminy,které kojí, se na mě dívají jako na exota a strašně se vyptávají, PROČ nekojím dítě z prsu.
Mě to strašně irituje a se.e a před těma "úžasnejma maminama" se dost stydím a proto mám blok malou někam na delší dobu mezi ně brát, aby neviděli, že jí dávam lahev. :pensive: :unamused: :frowning2:
21. dub 2008 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pokud ti to tak vyhovuje a jinak vám to nejde tak v tom nevidiím žádnej problém.
21. dub 2008 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Právě že to jinak nejde a strašně nám to vyhovuje. Ani v porodnici se mnoha laktačním sestrám nepodařilo aby se malá přisála a sála. A tak jsem už tam odsávala. Jenže to prostě některý lidi nechápou :unamused:
21. dub 2008 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
To víš, že ne. Já jsem si taky připadala jak blbec. To byly řeči, že malej je chudák, když není kojenej. Hlavně, že je mala spokojená a roste.
21. dub 2008 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Janičko, kašli na "úžasné maminy" :wink:
Já takhle odsávala od 3 do 9,5 měsíce malé. Taky se na mě každý díval na exota.
Pokud se někdo zeptal: kojíš? Odpověděla jsem: kojím a víc nerozebírala.
Když jsem potřebovala před někým malou nakrmit, vytáhla jsem lahev a nikdo se o obsah nezajímal :stuck_out_tongue_closed_eyes:
21. dub 2008 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani,jak píšou holky kašly na to,mě kojení nešlo ani v porodnici,pozdě jsem se rozkojila ,měla jsem málo mlíčka,malá u prsa usínala a prostě nedokázala v kuse sát,pak sála z jednoho,druhý jsem odstříkávala,pak jsem odstříkávala obě,ale bohužel mi to dlouho nevydrželo a brzo jsem přišla o mlíko :unamused: ,takže máš můj obdiv že to zvládáš takhle dlouho :wink:
21. dub 2008 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jani na to je je jenom jedna rada. S*r na takove mamy.
Nikdo nevi jaka je tvoje situace a Ty sama vis co je pro Tvoje mimi nej.
A to ze to nechapou - at se jdou bodnout.
Ja si s tim uzila taky svoje a nekteri na me dost tvrde vyjeli a pak zakrocila moje mama a rekla jim, ze jim je do toho tak akorat velke kulove....
21. dub 2008 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já nechápu jak si může někdo dovolit kritizovat ženskou kt. nekojí....tak myslet si může co chce,ale něco jí říkat..to je nehorázná drzost :angry:
janicko: podle mně když odstříkáváš a dáváš svoje mlíčko tak kojíš...to je snad jedno jak to do toho děcka dostaneš.
22. dub 2008 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
jani vůbec to neřeš a kašli na ně, já tě obdivuju že vůbec odsáváš, já sice mlíko měla, ale malej nechtěl sát tak jsme rovnou přešli na UM a o odsávání jsem se ani nesnažila,vůbec jsem to neřešila, prostě to nešlo a hotovo na řeči ostatních zvysoka s**u
22. dub 2008 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem první 3 týdny po narození malé taky nekojila, mlíčko bylo, ale malá se nechtěla přisát. Krmila jsem jí odstříkaným mlékem přes prst a stříkačku. Každé krmení jsem se snažila přiložit a nakonec to vyšlo. Teď malá baští jak divá, zas až moc, v 11 týdnech má míry na 4 měsíce. Takže jsem tím jen chtěla říct, že se nic nemá vzdávat moc brzy. Ale taky jsem byla připravená krmit odstříkaným mlékem maximálně do šestinedělí a pak bych to vzdala a přešla na UM. Souhlasím s tím, že hlavní je mít spokojené miminko a ať baští MM nebo UM je úplně jedno.
22. dub 2008 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Také jsem se tím trápila, že nemůžu broučka kojit, ale vůbec si nemyslím, že o něco přišel, naopak, mohl nám s papkáním alespoň pomáhat taťka, který byl moc rád.
22. dub 2008 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já taky nekojím už od té doby co se malá narodila,neměla jsem mléko tak se dává UM a vubec mi to neva a nejsem z toho neštastná spíše naopak.PAPA :slight_smile:
23. dub 2008 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, všechny Vás zravím :slight_smile: a moc moc děkuji za tuhle diskusi. Prvního Tobiáška jsem kojila přez rok. Teď mám 4měs Barborku a jsme na Sunaru :frowning2: Kojím jen v noci, to si cucne a zase spí, ale přez den chce flašku, odemě se jen napije ale když má hlad tak se vzteká. Přitom mlíčka bych měla dost, ale kojila jsem ji snad každou hodinu i v noci, byla rozmrzelá a hladová. Teď je to vysmátý, spokojený miminko. Taky jsem to obrečela a občas mívám výčitky že nejsem dobrá máma když nekojím, ale když vidím jak ten můj brouček je teď v klidu... A jak říká naše paní doktorka: Mimonko potřebuje především spokojenou maminku a ne navyspalou utahanou trosku :grinning:
24. dub 2008 v 08:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
evulin:nemáš duvod si to vyčítat ty za to nemužeš a brečet taky kvuli tomu nemusíš :wink: ,hlavně,že je malá zdravá a,že je spokojená!!!nevím proč některé ty maminy to oplakávají,že nemohou kojit vždyt je to jedno :grinning:
24. dub 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky ja bojuju s kojenim uz od porodnice a ted se pridaly retence a jine komplikace kojeni ale vzdycky kdyz si projdu tuhle diskuzi tak se me ty prsa nalejou :slight_smile: moc me to pomaha si precist ze i u jine je to podobne takze vam vsem moc dekuji :grinning:
29. dub 2008 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
já měla mléka málo a od 3 měsíců jsem začala dávat bebu a za chvilku chtěl jen jí, takže začal spát, přestal křičet a řešila jsem to tak, že jsem ssebou všude brala termosku z vodou a mléko a musím říct, že mi to celkem i vyhovovalo
29. dub 2008 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všechny!
Dneska jsem tady poprvé!o těchto stránkách jsem se dozvěděla od známé a jsem vděčná,že mi nich řekla!
Jsem maminka 7týdení holčičky a také nekojím!Taky jsem si myslela,že jsem neschopná a špatná matka když nedávám Ivance to nejlepší co bych mohla!Taky jsem to obrečela!Proto jsem ráda že v tom nejsem sama a že stejný problém má víc z nás!Rodila jsem císařem a z porodnice jsem šla pátý den bez mléka ale s nutrilonem!Doma se mi sice mléko vytvořilo,ale bylo ho tak málo a ivance nestačilo tak jsem stejně dokrmovala!UM jsem dávala stříkačkou přes malíček jenže díky tomu mně malá zlenivěla s prsu pak už vůbec nechtěla strašně plakala až se vztekala!Tak jsem si odsávala a dávala jí to taky stříkačkou!Mlíčka ale bylo čím dál mín!Byla jsem z toho úplně vyřízená,ale přítel i rodina a dokonce i dětská doktorka mně uklidnovali,že se tím nemám stresovat,že to přenáším na malou a že mám byt štastná za to že je Ivanka zdravá a prospívá(porodní váha 3915-v šesti týdnech 4880)!Tak jsem se nad tím povznesla na lidi co na mně koukaj jak na vyvrhela,že nekojím se neohlížím a jsem štastná když vidím jak berušce šmakuje a jak je spokojená!Hezký den! :slight_smile:
18. kvě 2008 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Milá Dennyl, jsem s tebou :wink: prvního klučinu jsem kojila přez rok, bylo to náročný, ale zvládli jsme to. Barunka mi pořád brečela, kojila jsem ji asi měsíc každou hodinu :frowning2: už jsem byla na dně. hubená, utahaná, nervozní, hlavně k nepoužití jako máma a řekla jsem si dost. Malá dostala Sunar a je po pláči. Je v pohodě, vysmátá a dokonce spí skoro celou noc :slight_smile: Taky jsem to obrečela a prošla si svým trápením, ale prdím na to. Co mě šve je okolí!!! proč se furt musím někomu ospravedlňovat proč už nekojím!!!! Kojení je fajn ale stal se z toho fanatizmus nebo co!
19. kvě 2008 v 00:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile: Castecne jsem si procitala vase pribehy a obdivuji vas :slight_smile: co vsechno si musite vyslechnout,ze nekojite :slight_smile: Ja jsem neco podobneho zazila v porodnici,kde jsem take neustale slysela masirovat,odsavat :rolling_eyes: Broucek se mi narodil na 34 tydnu a je samozrejme,ze proste mleko nebylo :frowning2: Je pravda,pak jsem se rozkojila a kojim az do ted :slight_smile: Ted musim zkoncit ze zdravotnich duvodu :frowning2: PROSIM PORADTE mi jak to delate vecer,kdyz chcete dat detatku UM ?Vsude pisou jen cerstve :confused: Tak nevim muzu nechat hotove UM treba 2hod. v ohrivacce ?On jak se broucek probudi tak chce hned pit a neztihame :frowning2: :frowning2: :frowning2:
19. kvě 2008 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladek svým zpudobem mužeš,ale musí to být bud to v ledničce nebo to ihned zpracovat po hodce nanejvíš po dvou hod.!papání večer s UM na tom nic není je to fajn :slight_smile:
20. kvě 2008 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem měla připravenou lahev s kojeneckou vodou v ledničce a když bylo v noci rychle potřeba šup na chvilku do nezdravé mikrovlnky a bylo hotovo. JInak jsem ohřívala pomocí rychlovarky a hrníčku,sice sme měly ohřívačku ,dokonce značkovou,ale než se to v ní ohřálo :rolling_eyes:
20. kvě 2008 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme to taky dělali,ale ted už nemusíme,Adélka se už nebudí a večer spí celou noc! :grinning:
20. kvě 2008 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi,my už taky ne,malá usne okolo 21hodiny a budí se až ráno okolo 6 :wink:
20. kvě 2008 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni ta naše jde spát v 19hod.a budí se v 5 někdy v 6ráno,takže supr.no od příštího týdne už začneme s polívkama.leni prosím tě kdy si začla dávat přesnidávky a kašičky,musí to být až od ukončeného 4měsíce??
20. kvě 2008 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak kašičky dáváme od půlky 5měsíce občas od uk 5 pořád až poslední 3týdny,to samý ovocný přesnídávky . Maso dáváme teprve 14 dní,můžeš jinak používat přesnídávky a kaše od uk. 4 měsíce až malá bude mýt uk.6měsíc tak ukončeného 6 :wink:
20. kvě 2008 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj díky :grinning: :slight_smile:
20. kvě 2008 v 15:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky píši k vám poprvé do této diskuse já jsem první dítě kojila 7měsíců a malý mi ale teď nechce pít s prsu takže se pomalu předěláváme na Nutrilon ten jsem ale už i přidávala protože malému moje mlíko nestačilo,jinak co se týče vašich uvách o tom jaké dítě je tak vám zaručuji že hodně záleží na porodní váze a v roce by mělo mít dítě 3násobek porodní váhy ve 3měsících jednou tolik takže si to přeberte sami
17. čer 2008 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek