Prostě nekojím, došlo mléko. Reakce okolí jsou strašné

dennyl
10. led 2008

Ahoj holky,
už delší dobu si pročítám vaše diskuse,názory a rady.Poprvé sem píšu,protože si myslím že je tu parta dobrých maminek co poradí,pomůžou i potěší.
Jsem mamča dcerky narozené ve 34tt,naštěstí ťuk ťuk ťuk je naprosto v pořádku a zdravá, dokonce už v 8 týdnu začíná dohánět své vrstevníky 🙂 Sice ne váhově,ale vývojově určitě.Mám z ní ohromnou radost.Jediné co mi ji kazí je že nekojím.Prostě není co,snažili jsme se obě 7 týdnů,alespoň částečně + UM. Najednou došlo. Obrečela jsem to asi milionkrát a těch špatných pocitů,ale myslím že to někdo z vás zná. Ale vzchopila jsem se a řekla si a dost, spokojené mimi je pro mě nejdůležitější. Bohužel ty reakce okolí jsou strašné:kojíš?Hlavně koj.Ty nekojíš?Proč ne?Musíš!A ta neskutečná propagace,všechny známé tváře kojí a jak jim mimi prospívá a jak jsou šťastné.Jediné co mě hodně potěšilo, že jsem si přečetla článek o Hance Kynychové, že její dvojčátka jsou už doma(hodně zdraví) ale Hanka se chystá do práce a o děti se bude starat tatínek.Jediné co mě v tu chvíli napadlo,ona přeci nemůže kojit!Jedna známá tvář a nekojí.I když nevím jestli je to pravda,ale v tu chvíli mi bylo nádherně(ne že bych jí to nepřála,právě naopak).
Snad je můj článeček srozumitelný,ale vypovídala jsem se a je mi hoooodně fajn.
Díky!

hanik
18. led 2008

taky mame kanavit jedenkrat mesicne od jednoho mesice a do jednoho mesice to bylo jednou tydne. ...
jinak vigantol mame na 18 mesicu ne jen na rok 😕 ..kazdopadne Risovi hezky sterilizuju lahvicky, ale kapicky mu davam hezky z klasicky lzicky ..jen mu ji predtim poradne otru do pleny ...no at si zvyka na bakterie 😅 😀

maly_strom
18. led 2008

holky chtěla jsem se zeptat, v úterý bude mít malá 7 týdnů, ale na váze jsme měli tohle pondělí pouze 3,4 kg
kolik jí mám dávat ml UM?
doktorka m inic neřekla, páč je po kojení 😒

janickabez
18. led 2008

od 3.5-4.5kg je to 90ml......já dávala 90ml i když jsme měli ještě tak 3.30kg...teď je otázka, kolik toho vysosne u prsa, já davala 60ml jako dokrm po kojení(pak jsme koupila váhu a zjistila že malá vasosla 10-30ml) takže 60 jí bylo tak akorát....

Taky jsme se ptala tady holek a všechny dávají podle váhy a ne podle týdnů...

maly_strom
18. led 2008

Jani asi moc nevysosá, protože ta 60 do ní zajede docela rychle s tím, že by chtěla ještě a hlad má tak po 2,5 hodinkách ... tak zkusím tu 90, buď to vypije nebo ne ...
Děkuji 🙂

hanik
18. led 2008

Evi, ja delam 166ml UM ...a taky bud to vypije nebo ne ...delam radeji vic, nez min, abych mu pak musela pridelavat, na to fakt nemam. 🙄 ...treba pred hodkou mi vypil 150ml ..nekdy ale vypije jen 100 a nekdy do nej padne cela flaska ..takze je to individualni. 😉 ..a delala bych nutrilon podle vahy jak pise janicka ..nez podle mesicu. ...i kdyz ja delam o odmerku vic i podle vahy 😝 😅

janickabez
18. led 2008

my nemáme záklopku asi, já minule udělala 120ml, abych jí jako dopřála,kdyby jí 90 nestačilo , aky to do ní zajelo a pak to z ní zase vyjelo 😅 ...
To stejný minule jsme měla nalitý prsa a podle váhy vysosla 40ml MM a já udělala 90 dokrm a šlo to rychle dovnitř a všechno zcela bez problémů a pak to šlo zase rychle ven, takže od té doby raději míň.... 😅 nebo max o 10ml víc.....než normal, jinak se vždycky poblinká 😒

jana.1
18. led 2008

brambůrko, jo.. vím, o čem mluvím ☹ 😀 jako asi dost holek.. proto je taky většina na UM.. ne že by chtěly, ale co.. když mimi nespolupracuje nebo mozek nespolupracuje.. je jasný, že z toho každá máma bude totálně vynervovaná, protože je to od přírody zafixované jako životně důležitá věc. A ty časáky a laktační liga ty pocity ještě víc umocní, pokud někdo má problém. Mnohým ale zas pomůžou.. Prostě to má fungovat, mlíko téct, mimi přisávat a je to. A ne že se objeví nějaký problém a s tím mlíkem to zamává jak kdyby byla třetí světová.. je to děsně citlivý a náchylný na výkyvy 😒 Nejtěžší asi je se smířit s dokrmem nebo na něj přejít úplně. Ale v určitých situacích, kdy už to přesahuje hranice a člověk se fakt snaží dokola a úspěch je chvilkový nebo žádný a je z něj vydeptaná protivná troska, tak by měl s co největším klidem toho nechat.. Protože ano, mm je zdravé a kojení je krásné. Jenže jen pokud to funguje jak má a nebo alespoň v nějakých mezích, někdy trochu s bojem ale pořád ano.. Jak se říká - veselá mysl = půl zdraví! Pokud se bude bumbat MM v šílených nervech a stresu, tak to pro miminko a samozřejmě ani pro maminku opravdu není to nejlepší. Když bude veselo, nebudou nemoci. A i kdyby jo, tak se lépe zvládnou. Stejně je to dost o genech a smradu, ve kterém žijeme a tím, co jíme později atd. Taky je dobré mít MM namražené nebo ve skříni UM pro ten klid 😉 Samo nedokrmovat hned, snažit se.. to jo.. ale když už to přesáhne hranice únosnosti a mimi řve hlady nebo to trvá moc dlouho a nemá to pořádné výsledky, tak dokrmit a snažit se zvládnout ty emoce a vzít to s lehkostí a vidět na tom i to, co to přinese pozitivního 🙂

jana.1
18. led 2008

Tady jen pro další uklidnění nešťastných dušiček je taky diskuze. Uklidňovacích příspěvků totiž není nidky dost 🙂 Jen se mi nelíbí ten název.. Jde to sice na nervy, ale jak jsem psala, mnohým to pomůže a taky jsou tady lidi dost zvyklí na obrázek dítěte s láhví a už úplně zapomněli, na co to prso vůbec je.. Takže bych se asi obrnila a snažila se ty fotky a články nepouštět tolik k tělu. Kdo bude chtít a potřebovat, tak si je přečte a ostatní, ať otočí list a čtou si třeba nějaké první recepty pro mimi nebo jdou ven na procházku 😉
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

jana.1
18. led 2008

ten odkaz měl vést na první stránku
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...

jana.1
18. led 2008

a jsou na světě nesrovnatelně horší věci, takže UM opravdu není žádný problém.. 😉

gabca1
18. led 2008

My dávali Kanavit do 2 měsíců 1x týdně a teď jednou měsíčně. Vigantol 1x denně.

Nissanek - a co Ti na to řekla doktorka, moje se divila, že takový problém nezná, že je to neobvyklé. Já co tady čtu mi to připadá dost obvyklé 🙂

nissanek
18. led 2008

gabco, jsem to doktorce jeste nerikala, dalsi poradnu mame az na konci unora a nevim jestli ji mam kvuli tomu volat...

jo a jeste jsem se chtela zeptat, vypije mimco UM stejne jako MM?. Ja treba vim, ze vecer si vezme (kdyz teda nam 😠 ) 150-180ml MM. Vezme si stejne i UM? jsou ji 4 mesice a vazi 5750g.

bramburka
18. led 2008

mam pocit že ta naše vypije UM víc 😒

Jani dikes

maly_strom
19. led 2008

Holky prosím vás, kolik dávek denně dáváte? S malou jsme teď přešli na 90 ml, má přes 3,5 kg. Podle tabulky na Nutrilonu by měla dostávat 6 dávek po 4 hoďkách. Ale co když bude brečet už po 3 - 3,5 hodinkách? Mám ji nějak utišit nebo s klidným svědomím ji udělat další dávku?
A jak je to s odkrknutím? Malá většinou říhá hodně, ale v noci se mi stává, že u toho vytuhne a říhnutí z ní prostě nedostanu. Tak ji dám na bok do postýlky 😒

iza
19. led 2008

maly strom..terezka je ještě malá na krmení po 4hodinách...dávej jí po 3hodinách ...ono se tím co píšou na tom Nutráči nedá moc řídit.....já se ptala ve 2. měsíci jestli mám Jáchymkovi dávat po 4hodinách a mudra mi říkala, že alespoň do 3.měsíce se má dávat minimálně po 3hodinách.
zkus vzoreček(mám ho z porodnice)150xváha v kg : počet dávek...a vyjde ti kolik malé dávat..to mi přijde lepší než to co mají na pixle Nutráče

bramburka
19. led 2008

hmmm Iza to by mě malá vydědila, vycházelo by to na 110 ml a to teda ona chce 130-150 ml. Já bych jí dala tu 90tku po 3 hodinách, v noci ji nebud, ona vyxdrží dýl, po oběde jedte ven, tam taky vydrží dýl. Dodržuj však pauzy aspon 3 hodiny. vyjde ti to cca 6-7x denne. Kdyz to nevypije, tak to vylej. Za čas uvidíš, že třeba ráno vyžaduje víc než odpoledne a tak.

iza
19. led 2008

bramburka : aha já nenapsala, že bych dávala 90 po 3hodinách 😅

zdenka26
19. led 2008

Ahojky,tak my jsme taky na UM,S kojením jsem si užila svoje.Během měsíce jsem měla tři záněty ,ktomu teplotz nad 40 st,malý mi to mlíko pít nechtěl zkoušela jsem odstříkávat ale hrozně to bolelo.Nakonec jsme to ale zvládli a rozkojila jsem.Týden nato další zánět,vysoké teloty a mlíko jsem stratila.nic si ztoho nedělám,hlavně že je malý zdravý,já taky byla na UM a jsem v pohodě.Na otázky stylu a proč nekojíš neodpovídám,protože do toho nikomu nic není.řekla jsem to i tchyni,Protože její kecy stylu "já kojila dva roky" me fakt nebavili.Akdyž se mě zeptal muj gynekolog proč jako nekojím,tak jsem mu řekla že jsme na snad na gynekologii a ne na dětském.Jasně že mě to mrzí že nekojím a svět se nezboří.Takže se nenechte vystresovat,hlavně že je mimnko štastné a zdravé! 😀 😀 😀

maly_strom
19. led 2008

Izo to mi vychází na nějakých necelých 80 ... tak to nevím. Malá tu 90 vypije, max. nechá trošinku na dně.
Bramburko v noci ji nebudím, ona vydrží 6 hodinek spát. Ty 3 hodiny dodržuji, tak uvidím, teprve si zvykáme.Jak píšeš, časem vypozoruju, kdy chce víc a kdy míň.
Holky díky 🙂

janickabez
19. led 2008

Stromečku,my taky jíme po 3-3.5h v noci je to cca po 4 (zlatý časy, když vydržela 6h 😵 😎 😀 )...dr.mi taky řekl, že mužu dávat 7x i když na krabici je 6x... po těch 3-3.5 h a noci to tak docela vychází.... 😉

sisstin
19. led 2008

zlatý UM..tygr spí v noci 8-12h 😎

bramburka
19. led 2008

ty brdo, mě spí taky 6 hodin, dneska se presne po 6ti hodinách vzbudila, šla jsem ohřejvat, ona usnula, čekala jsem 45 minut a pak jsem jí vzbudila, jsem se proklínala ža jsem vstala!!! možná by taky spala těch 8 h 😠

no jo ale bylo to mm, přece to nevyleju, když to tady nakapávám buhví jak dlouho!!!

sisstin
19. led 2008

bram: když trošku brble..tak nevstávám..on zas usne..vstávám při mega řevu 😅

bramburka
19. led 2008

no to už ted vim taky, on ten megav je pak blbej, když to trvá dalších 7 minut než se ohřeje to mlíko ty jo. tak jsem tomu předcházela, že dostala dudel, dala jsem to do ohřívače a ona se za těch 10 minut probudila... no a ted se neprobudila 😒

sisstin
19. led 2008

bram: a ty furt dáváš ještě MM? 😕 Já mám jinak vodu v ohřívači furt..a když začne řvát, tak jen nasypu odměrky 😉

janickabez
19. led 2008

mě spala 6 hned na začátku podávání UM, ted je to v noci po 4, nevím čím to, třeba až přejdeme na větší dávku, tak vydrží dýl...ještě nám do větší dávky chybí třičtvrtě kila....

sisstin
19. led 2008

jani: se na ty tabulky vyser 😉 tygr by měl např. pít skoro 150...a je úspěch, když vypije 120...tak to může bejt i obráceně 😉

bufina
19. led 2008

Ahoj Dennyl, neboj, nejsi v tom sama. Mně se holčička narodila v 35 týdnu a kojení nám vůbec nešlo. Neměla na to sání tolik síly a tak byla už od narození na Nutrilonu. Sice později odemě pila mlíko, ale za moc to nestálo, protože flaška je flaška a pro malou to bylo jednodužší. Tak se mi mlíko postupně ztratilo. Taky mně to bylo hodně líto, ale jak píšeš, nejdůležitější je, že je miminko spokojený. A okolí? Z kojení se dělá zbytečně věda. My jsme teď s kámoškama rodily všechny chvílu po sobě a tři máme s kojením problémy, takže to teď tak vzácný zase není.

janickabez
19. led 2008

siss, když jí dám víc tak mi blije, budeme muse nějak pomalu piřidávat asi pomalu po 10ml aby si zvykla,neřve hlady, ale ani nespí dlouho...nemá klapku když jí udělám 120 tak je vysosne a jak šly rychle dovnitř tak jdou rychle ven 😎

sisstin
19. led 2008

jani: jo tak když blije..tak to je jiný 😉 kdyby tygr nespal v noci tak dlouho..tak mu taky dávám víc dávek, než je na krabici..přes den jí i po 2,5hodinách 😉