Tmavě hnědá stolice u 2měsíčního miminka

teplajs
16. srp 2016

Maminky jdu si za vámi pro radu. Máme doma 8tydeniho broučka, plně kojeneho. Vše je ok, je klidný, papka s chutí, prdi o sto šest. Chvíli nás trápilo přibírání ale to už se spravilo a pribira těch cca150g/týden. Nicméně posledních 14dni ty jeho prdiky neskutečně smrdí jako zkažená vajíčka(která samozřejmě nemá 😀 ) stolici už nemá každý den, ale po šestinedělí co 4ty den. Každopádně stolici má tmavě hnědou a hustou, a když je to 1x za 4dny je toho velké množství a také to dost zapáchá. Na internetu jsem se dočetla ze je to snad ,,hladová stolička ". Ale hladově mě syn nepřipadá. Minulý týden mu pediatricka brala stoličku na testy jestli je vše ok a bylo. Má internetu se člověk dočte všemožné co tk může znamenat a akorát mě to jako mámu vystrasilo. Tak se chci zeptat zdali jste se některá s tímto nesetkala u svého dítka a co to znamená jestli tk vůbec něco znamená 😉 děkuji za každý komentář Nika

astyna
17. srp 2016

V knížce, kterou jsem dostala od sestry, se píše: je-li stolice dítěte žlutá, zelená, hnědá nebo bez zápachu, s velkým zápachem nebo tekutá, je to stolice normální 🙂

Každopádně, já bych taky nechala stolici vyšetřit, syn měl teda míchačky až asi do 4.měsíce, co jsem zavedla příkrmy, kdy byl ještě skoro plně kojený. Pokud výsledky jsou OK, tak je vše OK 😎

lajla
17. srp 2016

@teplajs taková stolice není dobrá, stolice kojeneho.ditete výpada jinak
Nezměnila jste něco ve stravě? Krátkodobé změny může způsobit nemoc, růst zoubků...

lucka662006
17. srp 2016

@astyna zelená stolice s velkým zápachem u kojeného dítěte podle mě normální není.

lucka662006
17. srp 2016

@teplajs hnědá barva je normální, žlutá také, vadila by zelená. Zápach u plně kojeného by být neměl, ale to je způsobené tím, že kaká tak málo často - stolička mu v tělíčku "zahnívá" a pak páchne - viz zkušenost s mým synem a rada doktorky. Když jeden čas kakal co 3 dny, zapáchalo to také (byl ještě plně kojený). Zkus občas sníst větší množství švestkového kompotu nebo švestkový džus, případně šťáva od hippu, je to mírně projímavé, podává se dětem (od 4. měs), takže to třeba přejde do mlíčka a pomůže. Nám pomohlo.

lajla
17. srp 2016

@lucka662006 hnědá není.dobra, zelená nevadí to znamená že pije hodně předního mlicka , spletla jste si barvu...pokud neverite, stačí kuk do knížky nebo zagooglit

astyna
17. srp 2016

Syn měl několikrát i zelenou stolici - hlavně ze špenátu 😀 Takže i ta je normální 😎 Nyní má převážně hnědou, protože už jí "všechno". Ale to už je větší piškot 🙂

teplajs
autor
17. srp 2016

@lajla je fakt, že jsem měla ostružiny. Každopádně doktorka mu stoličku brala před týdnem a vše bylo v pořádku. Zítra jdeme na převážení tak mu ten ster nechám pro klidnou duši ještě jednou.

teplajs
autor
17. srp 2016

@lucka662006 Luci vaše odpověď mě moc potěšila. Na internetu se člověk dočte kde co, ale není nad zkušenost. Je fakt že jsem ten den ráno měla ostružiny. Tak mě napadlo zdali to zbarvení není z toho. Zítra u doktorky nechám radši udělat ještě jednou stery.

teplajs
autor
17. srp 2016

@astyna snad to bude ok. Děkuji moc za váš komentář, hned je člověk klidnější