Už nechci kojit

terezs2716
9. led 2018

Zdravím, prosim poraďte jak odstavit dceru. Je jí 10měsíců...Teď se na mě všechny sesypete,že mám být ráda,že kojím atd...ale mě to opravdu spíš stresuje,než že by mě to naplňovalo. Zvlášť v noci,dcera vstává co 40minut, od narození nespala dýl jak 2hodiny a to je svátek. Co mě ale vytáčí naprosto nejvíc je,že prso používá místo dudlíku,který nikdy nechtěla (vyzkoušela jsem jich 6). Když cítím,že už nepije a jenom dudá,tak jí prso chci vzít a to spustí hroznej jekot. Nepomůže chovat,zpívat,hladit,flaška s čajem,prostě dokud nevytáhnu zase prso,nepřestane ječet. Jsem hrozně unavená a naštvaná,bohužel na dceru. Chtěla jsem ji dávat UM, vyzkoušela jsem nutrilon,hipp a ještě nějakou francouzskou značku z lékárny. Nechce si ani cucnout.Co mám dělat,abych už kojit nemusela ? Vyloženě to nesnáším

astyna
9. led 2018

Myslíš, že to umělé mléko vyřeší? Připadá mi spíš zvyklá na prso, než čistě na mléko. Pokud o to opravdu už nestojíš, odjeď na víkend pryč, přelep si prsa, takto malému dítěti ještě nevysvětlíš, že mléko není...

tynka9
9. led 2018

Můžeš zkusit homeopatika na snížení laktace - ricinus communis 30CH. Pokud by zabraly, tak bys měla mít málo mléka a třeba by to malou donutilo pit um

bekyc
9. led 2018

Třeba je problém v lahvičce. Když jsem učila malého aby uměl pít z lahvičky, když jsem jela na celý den pryč, chvíli to trvalo. Nakonec pil z lahvičky MAM, zkus mléko DM Babylove, nebo Hami - to se prodává i v menším balení, abys ho mohla vyzkoušet.

alcikamar
9. led 2018

Zkušenost s odstanenim ještě nemam,ale logicky si myslim,ze kdyz to nervama vyydrzis a necháš ji proste "vyhladovet" bude ji dobra i UM a da si 🙂,potom jsou leky na zastavení laktace,nebo aspon ty homeo a prsa stahovat na noc souhlasim se zalepenim nebo zavazanim,aby se nemohla obslouzit sama. Jinak ti rozumin a nedovolila bych si odsuzovat,taky kojim porad,na uspani,uklidneni,hlad,nudu prostě porad,ale ještě to chvili vydrzim 🙂

morningstar
9. led 2018

Je ji uz 10 mesicu, nevzdavas to kvuli "svemu pohodli" v 10 tydnech, tady z toho pohledu si nemas co vycitat. Bohuzel se ale bojim, ze tim problem nevyresis. Syn byl kojeny do roka a taky takhle vstaval, po odstaveni se to neupravilo hned, musel do toho proste dorůst. Chapu ale, ze to je velmi vycerpavajici.

usvitka
9. led 2018

Neodsuzuji, pocity znám a povedlo se mi je překonat až do nějakého 19 měsíce, kdy jsem byla ve 3 měsíci těhotenství a už to nešlo překousnout ani za nic. Ale v té době už to šlo opravdu celkem elegantně.
Každopádně bych se bála, že to problém nevyřeší a ty zároveň přijdeš o jedinou možnost uklidnění dítěte v každé situaci (proto jsem se rozhodla to překonat já).
Před homeopatikama bych zkusila první nějaký vratný krok, třeba odjet na den, dva... Až pak definitivní snížení laktace. Případně zkus více dítko delegovat na ostatní, když si víc odpočineš, budeš psychicky vyrovnanější. Každopádně i kdyby ne, odstav v 10 měsících vážně není žádná tragédie 😉

smudlinka24
9. led 2018

Taky jsem si rikala co si pocnu, bez uklidneni bradavkama, byla jsem nestastna, zoufala ... a nakonec nebyly vubec potreba, slo to lehce jinak a taky nedudlikujeme do ted.

terry1512
9. led 2018

To jako to bylo u nás. Jediné co zabralo bylo že jsem odjela na víkend pryč. Dokud jsem byla po ruce nevzal syn do pusy nic jiného. A mě též používal jako dudlík,který nikdy neměl a ani nechtěl. Prostě si ji nechal manžel doma,vybaven flaškou a kaší a bylo. Zvládl to kupodivu líp než jsem čekala. Žádný histerak se nekonal. Úplně v klidu vzal láhev a od té doby prsa nevyžadoval. Odstavila jsem před prvníma narozeninama.

kocvarovas
9. led 2018

Mám pocit, že když bylo malé 10 měsíců a nechtěla žádný UM, řekl mi dr. že pokud jí mléčný výrobky (jogurt, kaše, Lučinu..), tak mlíko nepotřebuje. Takže bys v podstatě mohla řešit jen to samotný vzití psa, což bude největší oříšek. Naše holčiny měly na štěstí dudlík jedna do 2 a půl roku, druhá má 2 a půl teď a vzít jí ho nemám srdce. Takže asi jedině se obrnět a prsa nevytáhnout..

ajillo
9. led 2018

Já když jsem chtěla syna odstavit, potřela jsem bradavky octem. Párkrát zkusil, divně se zatvářil a pak už ani nechtěl. Jo a když jsem teda nabídla flašku s mlékem, hned si dal

normalnimatka
9. led 2018

co udělat? prostě ji odstřihni no...
nejdřív bych zkusila homeopatika, aby sama o prso přestala stát a po čase bych dala homeopatika na potlačení latkace + byliny, případně svázat prsa (ale na to sou různý názory, jesi je to správný) a prostě řekni holčičce, že už ji kojit nechceš, že mlíko nebude. a necouvni.

rousse
9. led 2018

my jsme noční kojení rušili v 9 měsících - vstávala už po půl hodině jen proto, aby si podundala prso.... a pomohlo to, že jsem se odstěhovala z ložnice a vzal to na sebe manžel - necítila mě, vzbudila se jen jednou jedinkrát....nechápala jsem....ale malá tehdy měla dudyna. A jakmile jsem zrušila noční kojení, tak přes den jsem už kojila jen ráno a večer, postupně jsme zrušili i ráno a pak už jsem měla tak málo mlíka, že vlastně malá byla ráda za flašku a UM 🙂 Ale pokud vy chcete celkově odstavit, tak mě taky napadá jen odjet pryč....

normalnimatka
9. led 2018

jo a taky bych to zkusila nejdřív pozvolna, ubírat kojení řpes den, aby ses dostala třeba k jednomu jedinýmu kojení přes den - třeba na uspání, pokud to potřebuje, kolem oběda, a pak už jen večer a v noci. prsa se pak tak nezblázněj a prostě to bude pozvolnější.
a pak bych to řešila odstěhováním do jiný místnosti a aby uspával a utěšoval táta.

frufrunka
9. led 2018

Já taky zkušenost nemám, mí tři kluci se mi odstavili přesně v 10 měsících naprosto sami (najednou odmítali prso vzít do pusy a já se nezlobila), ale moc se mi líbí návod od @terry1512. Vlastně takhle to dělaly i dvě moje kámošky a zabralo. Jak maminka nebyla, ani si na ní děti nevzpomněly a s tatínkem to zvládly elegantně a bez křiku. U jedné pak dítko chtělo maminku i v noci, tak to vyřešili tak, že na pár týdnů spal s dítětem v místnosti tatínek, maminka byla jinde a brzy byl klid... 🙂

normalnimatka
9. led 2018

akorát se připrav na to, že úplně vždycky to bez křiku nejde......:/