Večer mám málo mlíka. Bojím se, aby se netrápila hlady

gabca1
1. pro 2007

Holky, poraďte prosím. Mám holčičku dnes 6 neděl, celý den kojím, a po té páté hodině mám pocit, že mám hrozně málo mlíka. Když zkusím odsát tak skoro nic nevyteče... Ráno mám mlíka docela dost, přes noc se utvoří, ale neodsaju víc jak 8O ml. Co si o tom myslíte... Bojím se, abych malou netrápila hlady, večer i hodně pláče. Kojit chce po 2 hodinách, a u prsu se ke konci vždycky hrozně rozčiluje kroutí, tak nevím jestli to není tím, že už nic neteče. A také mi přijde, že je líná sát. Vydrží u prsu max. 10 minut a proto asi kojím tak často... Díky moc za rady, začínám mít deprese a být nervní....

gabca1
autor
3. pro 2007

jejda to mě chutná pivčo 🙂

listicka20
3. pro 2007

Taky se říkalo, že po černém pivu rostou prsa 🙂) No v pivu je hodně béček, takže zdravý je určitě, nebýt toho alkoholu

gabca1
autor
3. pro 2007

listicka - no právě ten alkohol, ale taky si od manžela cucnu 🙂

gabca1
autor
3. pro 2007

Jinak dneska jsme byli v poradně a krásně prospíváme takže to snad bude s mlíkem OK. Jinak teď vždycky co malá nevypije odsávám odsávačkou a prsa se mi víc nalévají. Moc toho není, ale má to účinek. Ptala jsem se mudr. na to kroucení a prý je to asi tím jak už málo teče tak je líná sát. Tak teď přikládám hned k druhému prsu, kde to teče víc a je to dobrý. Co si ty dětičky nevymyslí 🙂

listicka20
3. pro 2007

Jé, tak to jsem ráda, že prospíváte a že je to v poho! Ona si ta příroda poradí, má to dobře zařízeno. 😀 Já pivo taky ráda, ale su v Anglii a místní břečky se nedají moc pít. Kdybych byla v Čechách, tak si zahřeším 😀

gabca1
autor
4. pro 2007

listicka - i v Anglii určitě někde koupíš český pivčo 🙂

listicka20
4. pro 2007

No jo, ale jen někde a za draho. Tohle jsem našla na kojeni.net:

Dotaz: Dobrý den, chtěla jsem se Vás zeptat zda je pravda, že se po vypití skleničky piva tvroří mléko? Včera večer jsem to zkusila (pár "loků) a ráno se mi zdály prsa nalitá a dítě s chutí sálo - ale nevím jak je mléko dobré a kvaliltní a bojím se aby nemělo malé po pivu prdíky. Děkuji za odpověďMohu se dále zeptat když mi malej p ři kojeni řve a jako by nechtěl pít - nevím jestli neodmítá sát z prsu??? (já si nejdřív myslela že to jsou prdíky)

Odpověď: Dobrý den, no, spíše půjde o náhodu, ono je celkem jedno, zda vypijete pivo nebo vodu. 🙂 Obecně alkohol nedoporučuji při kojení pít, vše jde do mlíčka. Vyjimečně a v malém množství - proč ne.
Nepíšete, jak je dítě staré, takže nejde úplně přesně říci, proč může plakat - starší děti si u kojení prostě jen vymýšlejí a různě zkoušejí, co si mohou dovolit a co se stane, když...ale může jít i o prdíky nebo bolesti bříška. Zkuste dát na bříško během kojení teplý obklad, mohlo by to pomoci.

gabca1
autor
4. pro 2007

No vida, tak si zítra koupím černý pivčo 🙂

listicka20
4. pro 2007

Já se teď nalokala z manželova Fostera, po dnešku jsem vyšťavená, nevím, jestli máme další spurt nebo jsou skvrny na slunci, ale malá dneska za celej den od rána usnula asi na deset minut, jinak chce pořád sát. Říká se, že skleničku si člověk může dopřát po kojení, ale já moc nějaké před kojením - po kojení neznám... 😒

gabca1
autor
4. pro 2007

to víš, že jo, jen si dej. Já si taky zetra dám 🙂 Mě se teď zase pořád probouzí a nechce spinkat, už jsem jí 2x nakojila, jednou v půl 8 a teď před chvilkou. Čekám až zabere a půjdu do hajan, jsem už dneska taky hotová.

listicka20
4. pro 2007

Koukám, že máte taky měsíc a dva týdne - kdy se dcerka narodila? Ta naše 15. října. A nemáš obrázky?

gabca1
autor
4. pro 2007

Naše 2O.1O. musím tam nějaký fotečky dát... lítám dávat dudlíček. Jak vám večer malá usíná????

listicka20
4. pro 2007

usíná na mým hrudníku za poplácávání na zadeček. Ale někdy je to dost pracný, často se probere a šňupe po mně, jako že hledá prso, tak zase nakojím a pak to zkusím znovu... Manželovi to jde líp, asi proto, že z něj necejtí mlíko

gabca1
autor
4. pro 2007

hm, mě vždycky trochu usne u prsu tak jí šoupnu do postýlky, hladím jí a usíná. Pak odejdu a většinou trochu pláče, tak chodím dávat dudlík. Jinak teď jsem jí i vyndala a chovala, plakala moc. Teď už je zpátky v postýlce tak uvidím... jsem zvědavá jestli si na to chování nezvykne.

listicka20
4. pro 2007

tak to se máš. Nám si bohužel na postýlku nezvykla. Spí se mnou. Jakmile ji odložím spící do postýlky, do deseti minut je vzhůru a bulí. Měla to tak od začátku ☹ Dudlík odmítá

gabca1
autor
4. pro 2007

No ona v ní taky bulí, ale nakonec usne. Někdy dýl, někdy dřív... a lítám tam celý večer jako magor dávat dudlíček. A dudlíček nechtěla, ale holky tady na koníku mi poradili, když mi usíná u prsa tak to vyměnit za dudlíčka a po 4 už dudala jako blázen. Někdy, ale pláče moc a to ho odmítá úplně. Vypadá to, že spinká tak já jdu taky. Dobrou noc do Anglie 😉

susik77
4. pro 2007

presne tie iste problemy som mala aj ja-vecer malo mlieka a teraz uz mam dost, ale verca sa tiez zacala vecer hrozne krutit.Prvych 6 tyzdnov som ju trapila hladom, na kurze nas strasili, ze vobec nemame dokrmovat, strasne po veceroch plakala ☹
Po 6.tyzdni som si povedala, ze kaslem na to a zacala som po vecernom kojeni este dokrmovat nutrilonom.Zvysila sa mi tvorba-brala som aj homeopatika-ale mozno pomohlo, ze mi to dokrm. odsuhlasila aj detska sestra a laktac. poradkyna, takze som to mala taku poistku.Takze teraz kazdy cely den kojim a po vecernom kojeni este davam malej nutrilon-zakazdym si vytiahne inak-niekedy 60 ml, niekedy aj 100.Ale je v pohode a spinka...
Myslim, ze dolezitejsie je spokojne miminko ako nejake zasady, ze sa nema nikdy dokrmovat a pod....Ale samozrejme, pri dokrmovani sa snazit zvysit tvorbu...

bielanevesta
5. pro 2007

Tak po kúpení novej odsávačky odsávam viac. Včera to bolo 200 🙂 Tak dúfam, že mi to pomože 🙂

lucianka
7. led 2008

Ahoj holky, nechce se mi zakládat nová diskuze, tak to napíšu sem:

Vypadá to, že Lukášek má růstový spurt. Nevíte, jak dlouho to může trvat? U nás je to od Silvestra, takže už týden. Za necelé 3 týdny mám slezinu se střední a zajímalo by mě, jestli se to do té doby může spravit nebo budu muset na 1 kojení odstříkat, aby ho manžel nakrmil a na další už být doma.
Přes den nepozoruju žádné změny, ale v noci se mi začal budit po 3 hodinách (to jí i přes den). Předtím mi byl schopen spát od 19,00 do 2,00 🙂

vrtule83
7. led 2008

Ahojky Lucí, Mišce vspur vždy trval tak týden max.2, nechci strašit, ale v noci na krmení se mi začala budit taky nějak mezi 3. a 4 . měsícem jako přes den a zůstalo to dodnes, předtím spala tak 5 h vkuse.

lucianka
7. led 2008

Jituš, tak uvidíme, jestli se to spraví nebo ne. 🙂 Hold jednou by nakrmil taťka odstříkaným a pak už zase nikam dlouho nepůjdu 🙂
Tu slezinu jsem organizovala já, takže by bylo docela fajn, kdybych se dostavila 😀

bramburka
8. led 2008

nechci strašit, nám tto začalo okolo 4. týdne, pořád jsem to překonávala jako spurt, trvá to dodnes, pokud jí nedokrmím z flašky ječí tak, že se dusí!!!!