Za 14 dní přibral 800g. Jak dlouho a často kojíte?

elzik
11. lis 2009

Ahoj maminky, obracím se na Vás s prosbou o radu. Můj chlapeček (1měsíc) za čtrnáct dní přibral 800g a vyrostl o 3cm. V poradně mi naše doktorka řekla, že je to strašně moc. Šimonek po kojení často hodně blinká, to je prý způsobené tím, že se přepíjí. No, abych se dostala k tomu problému. Pediatr mi nakázal, abych malého kojila, co 2,5 - 3 hodiny a pouze 10 min. z jednoho prsa. To mu prý musí stačit. Doteď jsem kojila dle jeho potřeby, co 1-2hod, vždy 10 min. z každého prsa. Jsem bezradná, protože vím, že mi 3 hodiny nevydrží a navíc 10 minut mu určitě stačit nebude. Zatím to řeším tak, že se snažím kojit nejdříve za 2 hodinky, z jednoho prsa, ale délku nechávám na něm - zpravidla pije max 20 min. Chtěla bych vědět, jak jste na tom s kojením vy, jak často a jak dlouho kojíte a zda jen z jednoho nebo obou prsou. Při dcerce jsem kojila pouze dva měsíce a mám strach, že když se začnu stresovat, tak že o mléko příjdu, to by mne mrzelo. Snad mi někdo poradí. Každopádně moc děkuji.

elzik
autor
16. lis 2009

Ahoj holky, všem moc děkuji za podporu. Zatím tedy kojím dle potřeb Šimonka. Když jsme venku v kočárku tak vydrží i 4 hodinky, ale doma se dožaduje i co 1,5hodinky. Tak jsem zvědavá, jak na tom z váhou budeme příští týden, kdy nás čeká poradna v 6 týdnech 😉 Jak jste na tom s kojením vy? Jak často se vaši broučkové dožadují mlíčka? Šimonek vydrží max 1,5 hod až 2hod, když jsme doma a pije jak kdy. Někdy 5 minut, jindy i půl hodinky. Blinkání je stále ☹ a je jedno zda pije za tři hodiny nebo za hoďku a půl. Někdy pije, najednou se odtáhne, brkne si , blinkne a pokračuje směle dále 🙂 Vím, že asi stresuji a řeším hlouposti, ale jelikož u dcerky se nám kojení nerozběhlo a brzy jsem přešly na UM, tak mám takové dotazy 🙂

k.ate
16. lis 2009

elzik - já bych kojila podle toho, jak mrně chce... Přes den vydrží klidně tři hodiny bez pití, na večer se mi budí zhruba po hodině... Ale zase v noci potom vstává až tak po 5 - 6 hodinách 🙂 malýmu většinou stačí tak 20 min. pití, občas (hlavně teda večer) pije o něco dýl 🙂
No a to hlavní malej když se narodil měl cca 3850g (no 30 g mu v porodnici ubrali 😀 ), ve dvou tejdnech 4100g a v šestinedělí (den před 6 tejdnama) měl 5300g, takže za necelý 4 týdny přibral 1200g , a doktorka to neřešila, prostě je tak velikej, podle mě omezovat kojení, aby tolik nepřibíral je blbost...

rkk
17. lis 2009

ahoj všem tak jak to tady pročitam tak nejsme jedinny.Jen tady mate chlapečky a ja mam holčičku.Narodila se s vahou 3210g a 51cmNarodila se v červnu a před měsicem jsme važily 8100g 😀 tak jsem zvědava kolik budeme mit ted na kontrole 😝 Když jsme si ji přivezli vyžadovala kojeni po dvouch hodinach někdy i po hodině.Myslela jsem si že to nemužu dlouho vydržet byla jsem uplně vyčerpana. ☹ Přibirala kilo za měsic 🙄 Ale mezi druhym a třetim se to upravilo na ty tři a někdy i čtyři 🙂 K.ate to ti malej vstava v noci krasne my stale po třech hodinach.

llllucka
18. lis 2009

elzik:mě to,jak kojíš příjde úplně v pohodě.Jednou za dvě hoďky a 20 min, je super😉Já se teda taky snažila kojit po dvou hoďkách,ale pokud chtěl dřív,tak jsem to nelámala přes koleno.

k.ate
18. lis 2009

rkk - no on si to vybírá před spaním... to je schopnej chtít být u prsa v podstatě furt (třeba dneska v noci mi v 11 usnul, tak jsem si říkala, že super, že bude už spinkat a on se hajdalák po hodině vzbudil a pak než usnul natvrdo, trvalo to do dvou a to pil fakt skoro pořád (nebo mi to tak připadalo ☹ ), ale zase na druhou stranu je pravda, že potom spal od těch dvou až asi do půl desátý a ani jednou se neprobral...

rkk
18. lis 2009

kate to mala taky pořad by jen dumlala 🙂 Dudaka nechce tak si to uživa takhle 😝
A to že ti vydrži takhle chrupat to je zlatičko 😉 My stale po třech jsem zvědava kdy se vyspim ☹
ale ještě že je mame vid?

elzik
autor
19. lis 2009

kate: taky tiše závidím krásné spinkání. Šimonek naposledy večer pije kolem desáté, jedenácté, pak vydrží max 4 hod. (většinou 3) a opět se budí co 2 h. na mlíčko 😉 Navíc mám dvouletou holčičku, která vstává kolem 5h. ráno, takže o vyspání si zatím můžu nechat jenom zdát 😀

rkk
19. lis 2009

Elzik tak to maš podobne jak my.Jen s tim rozdilem že ja mam 9ti letou tak stavame do školy na sedmou.Takže žadny spinkani až děti vyrostou 😀

elzik
autor
19. lis 2009

rkk: do sedmé hodiny spát to se mi může jen zdát. Pro nás je výkon, když dcerka spí do 6 hodin. Ale nezbývá než to zvládnout a doufat, že jedno i my budeme patřit k těm, kteří před sedmou nevstávají 😉 😉

marticumacek
22. lis 2009

Chachááá,naše Terča přibrala za 14 dní celé kilo! 😀 Doktorka byla v klidu a dokonce chválila jaká je šikulka.

elzik
autor
23. lis 2009

Holky, tak za sebou máme poradnu v 6-ti týdnech, malý váží 5170g a měří 58 cm. Za posledních 14 dnů přibral jen něco málo přes 300g, takže doktorka byla spokojená, i když jsem ho kojila, jak si žádal. Chci se zeptat, zda některá nemáte zkušenosti s tím, že dítě se domáhá prsa, ale jakmile ho přiložíte,tak pláče a vzteká se. My tento problém máme asi poslední 3 dny. Malý strašně pláče, hledá, ale jakmile ho dám k prsu, chviličku pije a po chvilce se začne vztekat, plakat, kroutí, kope nožkami a nepije. Zkouším dát odbrknout, ale i tak se scénář opakuje. Jsem z toho vyčerpaná, jelikož ho přikládám třeba i 6x během hodiny.

luciperka
23. lis 2009

Ahoj elzik, odpovídám na tvůj poslední příspěvek/dotaz. - Mě malý začal dělat ty stejné problémy, ale až tak v pátém měsíci. Prostě nechce - on vypadá že chce, ale jakmile mu dáš prso, tak dělá strašlivý scény. Prostě to ukonči, vem ho, dej ho hrát atd... asi si už potřebuje změnit "režim". Budeš kojit asi zase jinak, jak tyto scény přestanou. Zkus ho přiložit třeba až tak za půl hodiny nebo až se ti zase bude zdát. Když odmítne, tak se tím hlavně vůbec nestresuj (já se s ním vyloženě rvala a byla jsem na nervy) - je to uplně zbytečné. On si řekne sám. Uvidíš, za pár dní z toho už bude v pohodě a zvyknete si na to oba. Dej pak vědět 🙂 Taky mě ještě napadá, že je možné že jsi snědla něco velice aromatického a tak mu to nechutná.. nebo jsi dostala menzes..., všechno souvisí se vším... 🙂 Tak si vyber (vylučovací metodou). Hodně zdaru

marcelapetrikova
23. lis 2009

elzik mě malá přibírala taky 1,10 kg za měsíc a dr říkala že kdyby nebyla kojená tak že jí dá dietku 😀 ale že kojené dětičky si vemou co potřebujou a pak to vyběhají malá měla ve 4 měsících 7850 a v 5 8490 takže ono se to pak zastaví ten raketovej start neboj ,jo a taky roste strašně rychle když se narodila měla 53 cm a ted v 5 měsících má 74 cm což je 21 cm za 5 měsíců 😀 je teda pravda že vypadá jak 10 měsíční ale mě se líbí 😀 😀 😀 😵 😵 😵
a k tomu že se odtrhává zkus ho u prsa tře¨ba něčím zabavit na malou platil ovladač od telky vždy jsem jí rozsvítila čudlíky a baštila v klidu 😀 😀 😀 😀

k.ate
24. lis 2009

elzik - jak to popisuješ, tak mi to připadá jako růstovej spurt, malej mi tohleto dělal kolem šestýho tejdne taky, chvilinku pil, pak se pustil a vztekal se... Já jsem ho přiládala co nejčastěji po pár dnech se mlíko začlo tvořit jak potřeboval a je zase v pohodě 🙂 Prej hodně maminek v tomhle období kojení vzdá nebo začne přikrmovat, protože si myslí, že nemají dost mlíka, ale většinou že stačí tak max týden a ta tvorba se upraví a mimču to normálně stačí 🙂