Změnilo se nějak kojení po šestinedělí?

vero987nika
16. kvě 2023

holky zajímá mne, zda jste nějak opravdu pocítily ten milník 6 týdnů. Začalo miminko najednou v noci spát déle, kojit se kratší dobu atd ? nebo je to jen přibližně a jak kdo, takže vlastně úplně jedno ? 😁

uzivatelkapetra
16. kvě 2023

@vero987nika spíš ta druhá varianta 🙂

krisstina93
16. kvě 2023

Nepocitila, dcera má 15 měsíců a porad se každou chvíli budi na kojení :D akorat přes den, jak už ji i normlani jídlo se kojí min, ale to je tak od půl roku, kdy zacla jist víc jak lžičku nějakého prikrmu, určitě ne od sestinedeli :D jediná změna po sestinedeli byla ta, ze se ustálila laktace.

laxesis
16. kvě 2023

Ne😅 spal furt mizerně (budíček co 2-3h až do roka a půl) a kojil se častěji v různých obdobích🙂 nejlíp spal ten týden v porodnici🤣

patypresdevaty
16. kvě 2023

@vero987nika no kdyz uz, tak spis naopak. V sestinedeli spalo hodne, pak mene a mene... A i nocni buzeni bylo spis castejsi

palja
16. kvě 2023

@vero987nika ne. Moje obě dcery se pořád v noci budily. První do dvou let, ta se budila asi 7x za noc. Malá má teď rok a půl a přijde mi, že je v noci pořád na cecku. Takže doufám, že po jejím druhém roce se už konečně vyspím, stejně jako u první dcery.
Ale taky jsem četla, že některým maminkám spaly děti celou noc téměř od narození 🤷‍♀️

vero987nika
autor
16. kvě 2023

bože to jsou teda vyhlídky 🤣 tohle já vůbec neznám, první syn byl na UM a od 5. měsíce spí úplně celou noc 🙈 na začátku se teda taky furt budil na mlíčko ale postupně to bylo míň a míň, pak měl celý 3. a 4. měsíc prisernou regresi kdy jsme byli noc co noc od 1 do 4 úplně vzhůru a nechtěl spát, a pak když už jsem myslela že umřu, tak najednou spal celou noc 😅 jestli druhy nebude spát do dvou let tak mě mrskne 🤌😂

patypresdevaty
16. kvě 2023

@vero987nika haha. No, mne se tedy obe deti (kojene) budily casto. Zrovna nedavno mi FB hodil vzpominku, kde jsem slavila, ze starsi spala poprve celou noc v roce a osmi mesicich (a co si pamatuju, to byl stejne jen ojedinely pripad). Mladsi byl o neco spavejsi, ale stejne to nebyla zadna hitparada, kor kdz pak lezly zuby

uzivatelkapetra
16. kvě 2023

@vero987nika starší syn byl taky super, břicho bolelo trošku, spal brzy celou noc, spal v kočárku.... teď holčička mi to dává vyžrat, celou noc se mnou v posteli na koze, v kočárku absolutně nespí, řve, řve i v autě, celkově přes den zaspat jí moc nejde, pak je přetažená, břicho už se lepší, ale teda trpěla jak pes (3 měsíce korigovaného věku), chvilku si pohrát nevydrží, nebaví jí ani kolotoč, nic, prostě když jdu na wc, tak to prokřičí...

lenerka1
16. kvě 2023

Ne, všechny tři děti se až cca do půl roka budily s železnou pravidelností co 3 hodiny, pak chvíli byl interval delší a jak začly zoubky, tak někdy i co hodinu, zvláště syn.

moonulka
16. kvě 2023

Rozhodně se doba kojení zkracovla, ale to až spíš po 2 měsících. Budil se po 3-4h, po třetím měsíci se budil tak každou hodinu. 😁 Aspoň když jsem vzhůru, jak spí v noci netuším, protože to zaspím. Do spánku vstupuje strašně moc věcí, některé kojené spí brzo celou noc a některé nekojené se budí do 2 let. 🤷‍♀️ Dcera spala celou noc až ve 2,5 letech, kdy jsem ji na noc odstavila.

helen_h
16. kvě 2023

@vero987nika U nás taky druhá varianta, do 3 měsíců 1-2 kojení za noc, potom postupně třeba 5x až 7x (po celou dobu kojení).

eithelwing
21. kvě 2023

@vero987nika Ne. Absolutně ne. 😄
Ani po třech měsících. Ani po půl roce. Kolem osmi měsíců to bylo ještě horší. A v roce a půl přišla další brutální krize, která vedla už k odstavu. 😄
Ale když se teď ohlédnu zpětně... Dalo se to přežít. Dcera se nakojila, pak chtěla dudák a uhoupat. Syn byl jen kojenec, dudáky odmítal, takže nakonec se mnou spal v posteli, protože do náruče nechtěl, a u kojení usínal.

veronikav31
21. kvě 2023

@vero987nika pokud vám syn spal na UM celou noc,tak jste měla velké štěstí. Já měla obě děti na UM skoro od narození a budili se oba i v noci po 2,5-3 hodinách...skoro do roka

martinka0209
21. kvě 2023

Teď některé naštvu,ale moje obě děti spali od narození skoro pořád,na jídlo přes den jsem je musela budit ,v noci se budili jednou a ve třech měsících spali celou noc a teď se bojím jaký miminko bude třetí dcera

pajii25
21. kvě 2023

Já ani nevím, jak často se syn v noci budil .... Většinou jsem u kojení usnula a pak měl samo obsluhu . Začal spát celou noc až když se rozhodl odstěhovat do pokoje, cca týden po tom co se odstavil ( cca 2,5 roku ). Jo a stejně jsou dny, týdny kdy se budí a stěhuje k nám a zas dny a týdny kdy přiletí až ráno .

Dcera začala fakt výborně spát, dokáže v noci zase sama usnout až kolem šestého roku .

Člověk na to bude ještě s úsměvem a s láskou vzpomínat 😊

jerrabina
22. kvě 2023

Mě začal spát hezky asi po 14 dnech 🤷‍♀️ Kojím jen asi 2-3x za noc (jako třeba teď 😄). Ale on je snad ve všem hodně napřed, teď na necelých 2 měsících už začíná past vzorové koníčky jak učebnice (ne letadelko ale fakt koníčky s těžištěm u pánve, zatím tedy vždycky chviličku), a tak. Já se jenom nestačím divit (a být vděčná) co to mám doma za poklad (tak uvidíme co bude až ten můj poklad vyroste 😂 no, i kdyby bylo všechno stejně super, asi je to náročné být rodičem nadaneho dítěte, tak se mám možná na co těšit 🙈 uvidíme 😄) Ted jsem hlavně ráda a moc mu děkuji, že se vyspím 🥰😊 jsme tu trochu marodní už od příchodu domů (starší dcera přinesla něco ze školky) tak ten spánek fakt potrebuju a stejně jsem dost přejetá. A když se 1 noc blbě vyspím (jo, stává se taky), tak mě hned škrábe v krku a kašlu. Prostě všude je něco 😁 Ale dítě mám v tom zlaté.

salmina
22. kvě 2023

Mam 3 deti s moje zkušenost je taková že první nekojwne spalo po lahvičce až do rána..nevěděla jsem co je to noční buzení druhé kojene...do 18 měsíců jsem se nevypadá....u třetího mi poradila kamarádka ať mu to pro v noci porad necpu. Ze nema kazdou pulhodinu hlad...ze je to jenom návyk..a tak jsem kojila jednou za noc ...idyz se budil....prvni týden byl těžký ale po 7 dnech začal spát nádherně....co si dítě naučíte takové bude....jenom důslednost vás dovede k tomu jaké to dítě chcete mít...

nazka
22. kvě 2023

@vero987nika milník ve spaní jsem ucítila až ve 2 letech, kdy jsem přestala kojit. Do té doby v lepším případě třeba 8x za noc vzbuzena, v horším i 20x.. Bylo to náročný

lvl16
22. kvě 2023

U nás nastal zlom asi ve 4 měsících. Do té doby syn spal pěkně, budil se cca po těch třech hodinách. Pak bylo dlouhé období, kdy se budil snad každých 40 minut. To bylo na sebevraždu. Jinak celou noc nespí syn ani teď ve 3,5 letech, ale ani dospělí většinou nespí v kuse, takže mi na tom nepřijde nic zvláštního.

kacvorus
22. kvě 2023

@salmina prvni tyden byl tezky jak? Ze dite rvalo a pak to vzdalo? mno kazdy to ma jinak. To neni jen o hladu, dite chce citit matku.

salmina
22. kvě 2023

@kacvorus ano postýlku ksem měla přesunuto k posteli a vždycky jsem ho pohladila.....ani jsem nevstavala ....možná ue to bylo i min než týden ...sama jsem byla překvapená jak rychle si odvykl....myslím ze takové náročnější byly 3 dny.....