Často bere antibiotika. Bude z toho mít problémy?

sisip
3. lis 2010

Dobrý den maminky, chtěla jsem se zeptat jestli třeba nemáte taky zkušenosti, kdy vaše dítko bere často atb a jestli s toho nemá nějké problémy? Naše malá bude mít roček a už brala 4x antibiotika vždy se zánětem moč. cest, ted má zase šílený kašel a vypadá to ,že budeme brát zase ,tentokrát na kašel už jsem z toho docela nervozní a nevím jestli ty antibiotika v takové míře nemohou nějak uškodit, kamarádka mě straší, že s nich může mít špatné játra. Ale co se dá dělat, když jiné východisko není. Jinak bere stále dlouhodobě probiotika ,děkuji Vám za odpověď

kacici
3. lis 2010

@sisip Nase Naty mela do roka 7 ATB 😔 Moje lekarka je homeopatka,je zastance dat ATB az jako posledni a presto jsme je museli brat tak casto 😒 . Bohuzel staci obycejna ryma a hned to ma niz,na pruduskach ☹
Od roku se ted drzi "zdrava" bez ATB,nepocitam rymu,kasel,zanet oci apod. 😅 Starsi dcera je v pohode,mela prvni ATB na jare a to jen z duvodu aby nenakazila Natalku a stejne to nepomohlo 😒
Natalka problemy nemela po tak castem brani ATB,ale vzdy jsem nasazovala probiotika - biopron a vitaminy. Mela tvoje holcicka vysetrene ledviny,napr zda nema VUR ,tak caste infekce asi maji puvod v moc. cestach ☹
Jinak ted nedavno jsem nasadila sirup z aloe,je to dost drahy sirup,doporucila me ho jedna maminka,ze je to na posileni imunity,ale to ve vasem pripade asi nebude ten duvod proc bere mala tak casto ATB 😒Moc drzim pesticky abyste ATB brat nemuseli a pokud ano at jsou to leky posledni,ja slavim kazdy mesic bez ATB 😅

sisip
autor
3. lis 2010

@kacici: Díky 🙂 ,tak to jsi mě trochu uklidnila ale asi moc takových dětí co mají tolik ATB do roka asi není. No malá měla vadu ledvinky a urotraktu, už je naštěstí po operaci ale i tak se jí objevil zase zánět, takže uvidíme. Brala dlouhodobě i urdržovací dávku jen na večer, ale ted už je naštěstí v pohodě.....krom toho kašle. Nejhorší je ,že starší dcera donese vždycky něco ze školky ,pak to chytne malá a hned atb,protože ty školkové kašle jsou strašně odolné a aspoň u mých holek, zaberou jen atb☹.