Mastičky p. Tomečka z Vel. Pavlovic. Máte zkušenost?

labut
11. lis 2009

Ahojky, hledám holčinu z Velkých Pavlovic a nebo okolí, která bude tak hodná a bude mi posílat mastičku od p. lékárníka Tomečka z velkých pavlovic, která jako jediná nám trošku pomáhá. Samozřejmě jí penízky budu posílat (mast stojí cca 200 kč) a pokud má ještě někdo zkušenosti s p. Tomečkem a jeho mastičkama budu ráda, když napíše zkušenosti. Nebo pokud někdo ví co zabírá na suchý svědivý a červený ekzém budu mu vděčná za radu. 🙂 Chtěla bych už konečně pomoct svojí 16měsíční holčičce,protože mít ekzém je hrůza, to asi pochopí každý, kdo s tím má zkušenost. Asi to máme i z potravinové alergie, takže kdo má zkušenosti tak pište🙂

sweetest
22. čer 2018

@dagmar86 Vážně?? Supeeeeer!!! Jsi skvělá 🙂 :*

dagmar86
23. čer 2018

@sweetest domluvime se pres zpravy☺

dagmar86
23. čer 2018

@sweetest napiste mi tam adresu☺

aguna
30. čer 2018

Zdravím všechny, už jsem sem psala dobrou zkušenost s mastí. Syna trápí ekzém od 3týdnů věku.. V půl roce jsme objevili mast od Mgr. Mazala (Tomečka). Pomáhala synovi cca čtvrt roku, po začání mazání se kůže krásně hojila už druhý den. Po užívání třičtvrtě roku samozřejmě s přestávkami, mast už vůbec nepomáhala! Nakonec syn (nyní 1,5roku) s otřesným ekzémem po celém těle skončil na kožní ambulanci ve fakultní dětské nemocnici v Brně - Černopolní (nechala jsem si napsat od pediatra doporučení). Bez objednání berou dopoledne v pondělí/úterý/středa. Přes letní prázdniny neobjednávají pacienty, ale můžete dojet kterýkoliv den. Na ambulanci nám lékařka doporučila okamžitou hospitalizaci. Souhlasila jsem a udělala jsem dobře! Syn dostal následující léčbu: trojkombinovaná koupel (březová kúra, kukuřičný škrob, slun.olej) 2xtýdně, ráno a večer mazání Methylenovou modří (jde sehnat jen ve dvou lékárnách v Brně, v našem městě jsou 4lékárny a nikdo ji neudělá, že EU zakázala zase nějakou látku, kterou obsahuje)-je pro dítě neškodná a dítě jí vyloučí posléze močí- na nejhorší místa, na ni v lehoulinké vrstvě Avantan-kortikoid a pak celého namazali míchanou H mastí, oblékli do 1.mokré vyždímané vrstvy obvazů Coverflex a na ní druhá vrstva obvazů Coverflex. Odpoledne měl mazání tekutým pudrem Tanin (když ten nezabere, použijí zinkový) a opět oblékli do jednovstvého obvazu Coverflex. K tomu dostával ráno a večer čtvrtku Dithiadenu, 1x denně 2,5 Aeriusu, B6, probiotika. Už druhý den se kůže zázračně hojila a 4.den nás pustili do domácího léčení. Ještě mu vzali krev, moč, stěry z kůže, krku, nosu. Z krve zjistí i alergeny na potraviny! Dostala jsem i školení pro atopiky a to jsem si myslela, že už musím vědět vše! 😀 Škoda, že jsem se synem nejela dřív. No ale proč to píšu sem? Dozvěděla jsem se z nemocnice od sester, že Mgr. Mazal míchá do základu masti steroidy, které opravdu okamžitě zaberou a po čase už přestanou působit a hlavně jsou pro děti nevhodné. Holky, zkusili jsme si toho s ekzémem po celém těle opravdu hodně a kdo má možnost, vyzkoušejte dětskou nemocnici, byť jen ambulanci. Uvidíme jak to bude dál, určitě zase napíšu. Syn má i homeopatickou léčbu.

sweetest
30. čer 2018

@dagmar86 Adresa poslana davno 😉

katkaloch626
1. črc 2018

@aguna co vím, tak se mast nemá mazat déle než 2 měsíce a pak už nepůsobí, to nám řekl přímo pan Mazal. Několik maminek dávalo mast na rozbor a nikdy nic nenašli, takže těžko říct. každopádně objednaných má plno, tak tak nyní před dovolenou bylo možné sehnat jedno místo na konzultaci a prostě se mi nezdá, že by si tohle magistr dovolil, ubližovat dětem. Jak se tu píše, to by si pak ani neškrtl kdyby to prasklo

aguna
1. črc 2018

@katkaloch626 Tak to nám neříkal nic o tom, že se smí mazat jen 2měs.! A to jsme k němu jezdili pravidelně! Zajímavé.. Vždy jsem mu říkala, kolikrát a kdy naposledy jsme pro masti byli! Taky je zvláštní, že se může mazat jen 2měsíce. A neříkal vám z jakého důvodu??? No každopádně jsem si informaci nechtěla nechat pro sebe.

sweetest
2. črc 2018

@dagmar86 Tak jááák? 🙂 😉

katkaloch626
3. črc 2018

@aguna řekl nebo spíše odpověděl,ptali jsme se,že mastička (její množství pro syna) vydrží 2,maximálně 3 měsíce a pak by stejně už neučinkovala jak má. jelikož si myslím,že kortikoidy v ní nejsou,ale je tam jiná složka,která při delším užívání není ok,je logické,že se nesmí dlouho mazat. Bylo nám řečeno,že za pár dní ekzém zmizí a pak máme ještě 10 dní mazat po zmizení. Zítra mažeme naposledy tváře a jsem zvědavá co bude. Ruce a kolena ještě mazat budeme. Celkově mažeme nyní 11-ctý den

jajyna
26. črc 2018

@katkaloch626 Dobrý den, mohu se zeptat, jak jste na tom?

jajyna
26. črc 2018

@aguna dobrý den, jak jste na tom po hospitalizaci? Lepší, nevrátilo se to?

katkaloch626
26. črc 2018

@jajyna druhý den na tváři bez ekzému,mazala jsem ještě 10 dní po vymizení,už cca 14 dní nemažeme. Ručky a nohy mažeme stále,ale už bych chtěla přestat,ale změna je to obrovská!!!! Pokud se ale dostane do kontaktu s alergenem, trochu se mu ekzém zase objeví, ale už ne tak moc. Zatím stále netuším,co ho dráždí. Mastičku ale moc doporučuji, z nejhoršího dostane. Hned další týden po nás,si pro ni jela známá pro svou dcerku a je taky nadšená

aguna
27. črc 2018

@jajyna Dobrý den, ano vrací se. Vadí i sluníčko, změny počasí. Začali jsme jezdit na biorezonanční terapii a máme dle terapie upravenou stravu. Jinak nadále jedeme promazávací režim jako v nemocnici.

jajyna
27. črc 2018

@aguna biorezonanci, právě taky chceme zkusit. Už nám asi nic jiného nezbývá. Tak snad to pomůže. Pak napište jak se vám daří, jestli ti pomáhá

aguna
29. črc 2018

@jajyna Teď v červeneci jsme byli 2x, snažím se max. dodržovat stravu dle doporučení a musím říct, že je velké zlepšení. Uvidíme, co bude dál. 🙂

evculinda
Autor odpověď smazal
Zobraz