Aknecolor nebo jiný make-up?

strasidelko
13. zář 2020

Ahojky holky.
Jste tu některá, která také postrádate tmavý aknecolor? 😢
Mne x let vyhovoval jako make-up i když vím, ze se tak nemá používat.
Nenašla jsem žádný který by byl stejný barvou. Krasne Kryl a navíc se nedělalo akne.

Nemáte někdo zkušenost a nějakou jinou náhradu, aby byl barevné podobný a tak krasne Kryl?

Moc děkuji za odpověď.

tasimia
13. zář 2020

@strasidelko joo, taky mi chybí. Ja ho používala jako makeup když fakt to bylo akutní, sice mastný, ale zakryl vše..

strasidelko
autor
13. zář 2020

@tasimia přesně tak. Štve mne, ze už není. Snad se někdy na trh vrátí.

andreasvo
13. zář 2020

Zkus 🙂 není ani dráhy a stačí ho úplně málo. + výroba ČR

strasidelko
autor
13. zář 2020

@andreasvo super díky moc za typ. Jen nebim haky vybrat odstín. Je jich tam hodně a na netu se to špatně odhaduje. Ale super je ze je ČR

andreasvo
13. zář 2020

@strasidelko prodávají skoro v každé lékárně Dr. Max

tasimia
13. zář 2020

Ten mám taky je super, hodně dobře kryje 🙂

strasidelko
autor
13. zář 2020

Čím odlicujete holky? Mne všechny ty minerální vody vadí dost.

levandule_k
13. zář 2020

Odličovací mléko, na dočištění odličovací tonikum, opláchnout vodou a namazat. Značky používám Nivea, Yves Rocher.

Micelární vody nejsou jen takové průhledné neškodné vodičky, sice dobře odlíčí pleť, ale jsou tam chemické látky, které ti můžou vadit, proto je nutné po micelárce opláchnout pleť čistou vodou.

Asi bych úplně nelitovala, že už se nevyrábí aknecolor, kosmetička mi říkala, že ho nedoporučuje nikomu, že je ničí pleť.

katule1990
13. zář 2020

@andreasvo Mám ho taky, používám jen na akutní boláky, kryje fakt super a vůbec neubývá.

anakolut
13. zář 2020

@andreasvo Přesně ten jsem taky chtěla doporučit.

alcar
13. zář 2020

@strasidelko ja zase pouzival aten svetly jako korektor. Take mi chybi. ☹ Jinak jako odlicovac pouzivam pěny (mam roky jednu konkretni z Avonu), ktere si nanesu do dlane primo ve sprse, namydlim oblicej a splachnu vodou. Nic lepsiho jsem za 20 let nenasla. Odlicovaci mlika blee - ty se mi vzdycky akorat dostaly do oci a mela jsem z toho zanety.

andreasvo
13. zář 2020

@strasidelko obyčejné mýdlo dost se maluji takže přípravky by se mě prodražili. Ale samozdřejmě když se používá mýdlo musí se pak před spánkem nakremovat.

whitechocolate
13. zář 2020

A ja si nemůžu vynachválit Dermablend od Vichy, cena je strašná, ale mně vydrží dlouho a dobře zakryje, je taky proti akné. Odstínů mají spoustu, v lékárnách bývá vzorník.

hanka_12345
13. zář 2020

Zkus 🤷‍♀️

strasidelko
autor
13. zář 2020

@hanka_12345 juuu děkuji to vypadá jako náhražka za aknecolor. Jupi