15měsíční dítě chce chodit, ale moc mu to nejde a padá

vendula_
4. pro 2013

zdravím všechny, chtěla bych se zeptat, jak dlouho u vás asi trvalo období, kdy dítě začínalo chodit, do doby než to opravdu umělo , i venku ?malá má 15 měsíců, chodí kolem nábytku už asi 4 měsíce a teď je to asi necelý měsíc, kdy začala chodit úplně sama. Doma jí to už jde super, to už někdy i skoro běhá tak jí musím pořád chytat ať není celá obouchaná ☹ ale venku ji to moc nejde, asi ty nerovnosti na chodníku, nebo boty ?nevím, jenže v kočáře být nechce, to jedeme vždy se strašným kraválem, a když ji vytáhnu, tak mi nechce dát ruku, když ji chytnu tak se vždycky snaží vyškubnout, chce prostě chodit sama, ale to neumí, pořád padá ☹ včera spadla tak blbě, že se bouchla o chodník do hlavičky ☹( naštěstí ji nic není, ale po včerejšku tedy zvažuju, jestli mám ještě koupit takové ty chodící kšíry, nebo myslíte že je to otázka třeba týdne, dvou než se to naučí líp ? vím že každé dítě je jiné, ale jak jste to měli prosím vy ?děkuji

leni78
4. pro 2013

Trvalo to u nás min. půl roku. Chodit začal v květnu a teď v prosinci normálně chodí, ale za ruku taky nechce. Venku neběhá. Ksiry občas používáme.

sisaman
4. pro 2013

@vendula_ máme to samé 🙂 Juli chodí sama asi měsíc, doma jí to jde krásně, taky si i popoběhne, ale venku jen za ruku a chvíli 😉 podle mě je to u nás botama...bačkůrky doma moc nechce a venku navíc jak je teď nabalená a ještě boty...tak asi proto...aspoň si to do jara doma pěkně natrénuje a pak jí to třeba půjde dobře 🙂

blahova_andrea
4. pro 2013

je to úplně běžný vývoj 😉 musíš mít pevné nervy a vydržet to. nerovnosti venku a samozřejmě i obuv dělá svoje. chce to kvalitní botičky s pevnou, ale zároveň dobře ohebnou podrážkou. my to vydrželi bez kšír už u dvou dětí. prostě, když se šlo dál a něco vyřizovat a tak, tak byli připoutaní v kočárku a měli smůlu a když jsme šli jen tak na vzduch, tak jsem holt běhala, chytala, hlídala a trnula 😀