2 letý s námi spí v posteli. Jak ho naučit na postýlku?

pumprlicek
6. čer 2011

Milé maminky, toto diskuzní fórum zakládám tak trošku ze zoufalosti. Čekáme druhé miminko a proto bych ráda naučila naši dceru spinkat v postýlce. Do 3 měsíců spinkala i když dost špatně v postýlce, ale pak byla často hodně nemocná. Bylo to dost psychycky i fyzicky náročné. Usínala mi únavou na hrudi a budila se pláčem každou čtvrt půl hodinu. Když po pár měsících zdravotní problémy odezněly, chtěli jsme ji znovu dávat do postýlky, ale hrozně nám plakala a zalykala se. Dali jsme na radu, že se děti mají nechat vyplakat a tak jsem za ní chodila po 5ti, 10ti, 15ti,... min, ale to se nám krutě nevyplatilo. Snad už druhý den, nebo třetí teď už si přesně nevzpomínám ji začala trochu vylézat pupeční kýla a tak jsme s tím okamžitě přestali a vzali si jí znova postele. Naznali jsme, že si spaní v postýlce spojuje s nemocnicí a tak jsme jí nechtěli ještě nějak psychycky přitěžovat. Celkově je to velkej nespavec. Když jí zrovna nerostou zoubky, tak se budí třeba jen 4x za noc, ale když jí zrovna rostou, tak jsme vzhůru každou půl hodinu - hodinu. Taky si povídá ze psaní a cestuje po posteli. V prosinci čekáme druhé mimi a tak jsem z toho trochu zoufalá, protože není zvyklá usínat sama a na hodinové polední uspávání určitě už mít čas nebudu. . Byla bych ráda, kdyby jste se se mnou podělily o zkušenosti a případně mi daly tipy co se v takovém případě dá dělat. Kdyby jsme nečekali druhé miminko, tak bych to neřešila. Ale ráda bych se o to alespoň jednou ještě pokusila...

pumprlicek
autor
6. čer 2011

@eloana proč ne když vám to všem vyhovuje..

usounek25
6. čer 2011

Ahoj, tak mám dvě kamarádky, každá má dvě holčičky. Ta první spí s rodiči v posteli od narození, momentálně jsou jí 4 roky. Když se narodila sestřička, tak to kamarádka nijak neřešila, prostě malá spala nadále s nimi v posteli, to že mamina vstává na kojení, prcek v noci brečí jí absolutně nevadilo a spala v pohodě celou noc. Do svého pokojíku a do své postele prý půjde až rovnou s mladší sestrou, kterou tam přestěhují až se v noci přestane budit, takže ta starší to bere tak, že tu mladší bude hlídat apod. Zatím jim to takhle vyhovuje, nejmladší stále spí v postýlce - zatím nespí ve 4 😉 .

Druhá kamarádka má taky dvě holky - starší též spávala s rodiči v posteli od narození. Když se narodilo mimi, tak tu starší budilo plakání apod., možná k tomu přispělo i to, že ta mladší nebyla velký spáč a dokázala být půl noci vzhůru, takže nakonec ta starší byla ráda, že se přesunula do svého pokoje, kde má klid.

Jinak co se týče uspávání moc neporadím, malej už přes den nespí a večer ho uspávám buď já anebo taťka. My máme manželskou postel a hned vedle synovu, takže si lehneme do naší, on do své, vycucne flašu mléka a chrní. Taky by jsme chtěli druhé mimi a zatím taky nevím jak by jsme to s uspáváním řešili, ale snad se to do té doby nějak vyvrbí. Máme rodinný dvoupatrový domek a měli by jsme se stěhovat do většího patra, kde by byl i dětský pokoj, takže pokud to výjde tak, že by jsme se přestěhovali ještě do té doby než bude na světě druhé mimi, tak bych prcka chtěla dát do jeho pokojíku, ale on si člověk něco představuje a většinou je to jinak.

javla
6. čer 2011

ahojky kup si ještě jedno letiště.... a je to...my máme 4 postele vedle sebe a je to superka, vždycky se tam vlezem všichni 😀 a je tam místa dost, do 15ti tam spát určo nebudou 😀

bufina
6. čer 2011

@pumprlicek My jsme to řešili podobně. Dcerka spala s náma v posteli asi od jejího půl roku. V září 2009 měla dva roky a my jsme v lednu 2010 čekali další miminko. Tak jsme někdy v listopadu koupili velkou postel, povlečení s jejíma oblíbenýma postavičkama, polštářky atd. Když manžel tu postel montoval, tak mu u toho malá asistovala a pak sme spolu povlíkaly peřiny a polštářky. Strašně se pak na večer těšila až tam bude spát. A už tam zůstala 🙂 Určitě to takhle bylo lepší, než ju přivést k hotové postely s tím že ode dneška budeš spát tady... Tak přeju hodně štěstí.

pumprlicek
autor
6. čer 2011

@bufina určitě to tak uděláme, taky jsem zastánce toho, že se děti mají do všeho zapojit. Původně jsem si říkala, že by malá mohla spát dál s taťkou v manželské a já s miminkem vedle, ale to by neřešilo náš problém a sice její časté buzení. Má neklidnej spánek a mazaně si v noci vymýšlí, že chce mlíčko a když dostane místo mlíčka vodu, tak flašku odhodí a posílá nás do kuchyně pro mlíčko, když to i nadále ignorujeme, tak usne a spí delší dobu pak je od ní zase chvíli "klid" ale i tak se budí celkem často. Když jí zrovna nerostou zoubky - to se budíme po 20 min., tak je to vyloženě z mazanosti. Mě by nevadilo, kdyby spala celou noc popřípadě se 2x - 3x vzbudila, ale občas to u nás hraničí s terorem - budí se po hodinách po dvou... podle mě by chtělo zkusit něco nového. Třeba by ve svém pokojíčku měla více klidu. Když s ní spím já tak lítám každou chvíli na záchod a furt se převaluju což ona registruje a když spí s manželem, tak on zase hrozně chrápe... podle mě nemá svůj klid na spánek. A čím dřív se začne s nápravou tím líp. Každopádně to nechci dělat násilím. Naše malá si na všechno musí totiž přijít sama jinak se blokne a nic už s ní nenaděláme. To mi připomíná nočník - to je teď další kapitola sama o sobě .. zkoužíme to ale nenutíme zatím to moc nefunguje chápe co má dělat, ale nechce a násilím to dělat nebudu. Už tak je dost bojácná a úzkostlivá povaha. Aby dostala na zadek tak to už jó musí něco provést. Třeba když něco ničít a po dvouch třech varovných výstrahách s tím pokračuje.. A taky občas dostane když na nás zkouší co vydržíme a chová se rozmazleně, ale to přede mnou už ani nedělá spíš u taťky zkouší co vydrží. Jinak je to fakt zlatíčko až na to spaní si fakt nemůžu stěžovat.

jijitka
6. čer 2011

Ahoj, já mám malého taky asi 2 měsíce u sebe v posteli. Najednou, skoro ze dne na den odmítl být v postýlce a tuším, že to bylo v té době, kdy jsme mu dali matraci úplně dolů. Postýlku má vedle velké postele a předtím měl matraci asi ve stejné výšce jako my. Pak se mu to dost snížilo a to mu možná vadí - nevím....
Do té doby v postýlce spal celkem dobře, někdy v ní usnul sám, jindy jsem ho tam dala už spícího. Skoro pravidelně se tedy asi po 2 hodinách vzbudil, no vzbudil.. spíš v polospánku seděl a kňoural, stačilo ho pohladit, položit a spal dál, většinou pak vydržel až do rána. Taky se hodně odkopával a cestoval, skoro pokaždé byl ráno na druhém konci postýlky nacpaný v rohu , ale nevzbudil se.

No a pak najednou, dala jsem ho napůl spícího do postýlky, předtím by možná trochu zakňoural, ale během několika minut by spal. Teď se posadil a spustil takový řev, slzy jak hrachy, škytal, já nechápala, co se děje, protože tak snad ještě nikdy nebrečel. Musela jsem ho vzít, aby se uklidnil, pak ukázal na postel, řekl TAM, no a od té doby tam spí 🙂 Ať už ho dávám spát v poledne nebo večer, jen při náznaku, že ho položím do postýlky začne kňourat a chce do velké postele. Zkusila jsem ho dát do postýlky už spícího, zase se probudil asi za 2 hodiny, ale už znovu neusnul, začal plakat a "chci tam" - velká postel 😀
Takže už to neřeším, spí se mnou, místa na cestování tam má dost, přítel spí v jiném pokoji, protože by se v ložnici upekl - moc nevětrám, malý nesnese být pod dekou, okamžitě se odkope.
A jako řešení mě napadlo to, co tady už holky psaly, přesunout rovnou do svojí velké postele.

bufina
6. čer 2011

@pumprlicek U nás byl s nočníkem taky boj. Věděla co se tam dělá, ale za nic si tam nechtěla sednout. Když sme ju tam posadili, tak řvala jak kdyby si sedla na hřebíky. Ale taky to pak šlo. Bylo jí dva roky a dva měsíce... Takže u ní sme se zbavili plín a přišel malej... Je to s nima někdy divoký 😀

adlos14
10. čer 2011

Ahoj.Syn s námi spí od narození.Měla jsem malou postýlku a taky v ní nechtěl být.Jenže teď se hodně vytáhl a navíc se strašně točí a už je to nesnesitelné,nevyspíme se nikdo jak se bojíme aby jsme ho nezalehli.Zkusila jsem vyhrabat velkou postýlku co je ještě po mě a zabralo to.Rošt jsem dala úplně dolů.Samozřejmě musí usínat s námi na postely ale jak usne přenesu ho do postýlky a tam už potom spí až do rána. 🙂 Přes den ho musím taky uspávat v náručí jinak mi neusne,když ho nechám uřvat tak spí max. půl hodiny a je neklidný.Vím že to není správné a doplatím na to ale pokud ho uspím na rukou tak vydrží spát i dvě hodiny a klidně.To je teď pro mě přednější.Už pomalu přemýšlím jak to změnit,je dost těžký ☹ Ale zatím mě nic nenapadá 😒

simlenka
11. čer 2011

tak my máme dvě děti a obě dvě spí s námi 😅 já jsem terezku nechtěla kvůli mimču z postele vyšoupnout, teď bych je nejradši viděla v pokojíčku oba, ale zatím je na to jakub malý a dělit je od sebe nechci, půjdou naráz - zkusíme to kolem vánoc, to už jakubovi budou skoro dva, tak třeba to klapne... nemám žádnou radu, jak naučit do postele, ale jen chci říct, že to jde i se dvěma dětmi 😉 holt ta starší bude spát mezi rodiči a mimčo na kraji (samozřejmě s nějakou zábranou, aby nespadlo 😉

a k uspávání - kolem druhého roku byla terka schopná usnout i sama, ale stejně jsem s nimi, protože jakub to sám zatím nedá, když je tam nechám samotné, tak budou dělat kraviny, takže jsem u nich dokud neusnou, je to teda kolikrát třeba na hodinu, ale spinkají pak jako andílci a téměř se (UŽ) nebudí 🙂

pumprlicek
autor
11. čer 2011

@bufina a jak jste jí teda nakonec přesvědčili? 🙂

pumprlicek
autor
11. čer 2011

@adlos14 no já si zase na druhou stranu říkám, že sou asi prostě děti, který nejdou přeprogramovat. Vždyť to není ani přirozené... na 1 místě je určitě aby bylo dítko v klidu a pohodě... kdybych věděla, že malá usne v náručí a pak bude spát několik hodin v klidu, tak bych to dělala a bylo by mi ukradený, co říkají ostatní.. jednou z toho vyrůst musí.. u nás je ale ten problém, že malá nespí klidně ani tak furt to přisuzujeme zoubkům tak nevím no dneska jsme byli celá rodinka vybrat postýlku. Šli jsme původně pro jinou, ale malá se tam do jedné zamilovala a nechtěla s ní slézt a slibovala že v ní bude spinkat... tak jsme zvědavý, moc tomu nevěříme ale zkusíme to teda 🙂)) Pak dám vědět s jakou jsme se potázali.

bufina
11. čer 2011

@pumprlicek Viděla kamarádku čůrat do nočníku. Tak sme to hned zkusili doma. Sme jíříkali že musí čůrat jak Danielka. Sice to bylo trochu rozpačitý ještě, ale nakonec se povedlo. A od toho okamžiku už nechtěla čůrat vůbec do plíny akorát v noci 🙂

pumprlicek
autor
11. čer 2011

@simlenka a kolik je staršímu dítku? Nám se malá hrozně často budí.. nespavec od narození a jestli takové bude i to druhé, tak se nevyspíme celá rodina. Malá nám první 3 měsíce proplakala a probděla skoro vůbec nespala pak už s přestávkama po hodinách a teď jak kdy každopádně minimálně se vzbudí 2-3 za noc a někdy i po hodinách a když jsme nemocný tak je to ještě horší... já jsem se nedávno byla už nucena odstěhovat z ložnice, protože lítám každou chvíli na záchod a když zrovna nejdu na záchod tak se převaluju a hledám polohu ve které mě mimi nebude tolik bombardovat... co jsem se odstěhovala, tak malá začla trošku lépe spinkat... každopádně máme teď obědnanou pohádkovou postýlku a když v ní nebude chtít spinkat, tak to rozhodně lámat přes koleno nebudeme prostě já budu s miminkem a tatínek vedle s malou.. sice je to naprd, že se takhle rozdělíme, ale pokud to tak bude klapat, tak to holt nějakou tu dobu rozděleně budeme muset přečkat...

pumprlicek
autor
11. čer 2011

@bufina šikulka 🙂

simlenka
11. čer 2011

@pumprlicek terce je 3,5r a jakubovi 14mesicu. V postylce v pokojicku spala nadsene 2dny a ted tam nechce bez jakuba nebo beze me - ale maji takovy ty vyvyseny postele s prostorem dole a ta postel by nas obe asi neunesla,takze nejde abych tam lezela s ni. Co se narodil jakub,tak uspavam stylem,ze mam kazdy ditko z jedne strany,jakub usina u prsu,terka v objeti a pri vypraveni nebo zpivani,ale nekdy je to fakt dlouhy - hlavne ted,co je svetlo :-P no,pocitam,ze jeste par mesicu to bude trvat,nez bude mit jakub rozum na to,aby pochopil,ze ma zustat v posteli,ikdyz odejdu - pak ocekavam vecerni rev a kraviny a neumim si predstavit jak to vyresime B-) ale nejak to snad dopadne 😉 u me byla priorita,aby se mely deti rady aby se terka necitila kvuli jakubovi odstrcena,takze jsem ji nechala spat s nami a neresila to. Samozrejme se ty deti obcas vzajemne vzbudily,ale nic extremniho, snad jen pri nemoci nebo tak,u nas staci se pritulit a chrupkaj dal.

pumprlicek
autor
11. čer 2011

@simlenka na to světlo nám pomohlo dávat na okno deku, která nepropouští světlo... je to teda prozatimní řešení, než koupíme kvalitní světlo neprostupnou roletu... Z toho mám trošku obavy, aby se to starší necítilo dstrčeně.. to se všechno stejně ukáže až když se narodí to druhé a podle toho se zařídíme.