4letá dcera nepozdraví a není možné ji k tomu donutit

haninka
18. říj 2012

Ahoj,
chtěla bych Vás požádat o rady, jak donutit 4 leté dítě ke zdravení..Je stydlivější, ale ve školce s každým komunikuje..je moc chytrá, ale jak přijde na to, že má pozdravit, ať ve školce, nebo kdekoliv jinde, jen kouká a šklebí se. Ani kamaráda nepozdraví..jen se šklebí.. Už jsme to zkoušeli domluvou, vysvětlováním, taky dostala na zadek, strohý přístup, taky jsme ji vzaly pár hraček..prostě nepozdraví..třeba slíbí,, Já už budu zravit, pozdravím..ale jen někoho potkáme a já pozdravím, je dcera sticha..ve školce se nerozloučí..jak tam ale nejsme (s manželem) je vše v pohodě..přijdu ji vyzvednout, tak podá paní učitelce ruku a tim to končí..žádné naschledanou..
Někdy je dokonce schopná s vlastní babičkou jít na procházku a hodinu s ní nemluvit..jak se ale "otrká" začne povídat, většinou je to před koncem návštěvy a pak je jí líto, že už jede babička pryč..nerozumím, nechápu..nic nepomáhá..
Někdy začne na návštěvě mluvit, pak si to uvědomí, a schová si obličej, dělá, že se stydí...ale když jsme doma samy, pusa se ji nezavře..
Já už bych navštívila i psychologa, aby nám poradil, proč je taková, jenže to manžel odmítá...takže jsem zoufalá, je tak šikovná, a ostatní si jen myslí, že je nevychovaná, protože nepozraví a jen kouká...☹
Prosím poraďte...Díky!

urtica
10. zář 2016

Diskuze je 4 roky stará....

dannyblakely
10. zář 2016

.

urtica
10. zář 2016

@dannyblakely Byla jsem stejná a souhlasím - krom dvou posledních vět. Myslím, že psycholog by nebyl úplně marný - v tomto konkrétním případě by to zřejmě dopadlo tak, že by rodičům vysvětlil totéž, co tu píšete. Kineziologii jsem zkoušela několikrát a nikdy žádný výsledek, žádná změna. Holčičce už je dnes ale 8 let..

babanci
10. zář 2016

Já myslím,že je to skoro normální,moje vnučka nezdravila ještě v 6 letech. Někoho. Třeba mé kolegy. Styděla se šíleně,já jí vždycky přemlouvala,vysvětlovala,že je to slušnost,že se to má,slíbila a stejně nepozdravila. Dneska je to už velká slečna a zdravit se nakonec naučila.😊

dvaka
10. zář 2016

Všem děkuji za rady , já jsem měla jako dítě stejný problém ,tak to má asi v genech větší stydlivost, i pro ní by to bylo lepší nějak překonat, ale nebude to tak jednoduché. Já to až tak neřeším ,je ještě malá a jinak nemá s ničím problém, spíš okolí to bere jako zásadní věc. 😨 Snad to překoná prďola, dám vědět jak jsme pokročily 😉

zazrakysedeji
16. zář 2016

Koukam,ze po 4letech je tema stale aktualni.me vytacely od brachy netere a synovec, dosly a ani buu.Ja je zdravit u nas naucila tim,ze jsem si jich nevsimala,dokud mi nerekly ahoj.Kdyz se ptaly,ze s nima nemluvim,ma odpoved byla:vy jste tady?holt nikdo nepozdravil a to je,jak kdybyste tady nebyly.Napred byly nacuceny,at se zeptaly holky na cokoli,ignorace.po par navstevach uz zdravily pomalu od auta ahoj teto.jinde stale nezdravi.a to jim je 6,7 nejstarsi 10zdravi.jsou moc fajn,ale tohle nepochopim😊asi puberta detska

lajla
16. zář 2016

Dávat na zadek, brát hračky kvůli tomu že nezdraví???? Co budete dělat až něco třeba provede...
Tak začne zdravit v 5 no, nebo až ve škole kdy uvidí i ostatní...to by mi opravdu srdce netrhalo

masty
Autor odpověď smazal
Zobraz
masty
17. říj 2022

Znám maminku, co řekne dítěti: "No tak pozdrav, jak máš říct, když někam přijdeš?" ALE MAMINKA PŘI PŘÍCHODU NIKOHO NEPOZDRAVÍ, jen má tuto otázku.. Někdy se děti stydí, každý jsme jiný. Třeba to chce trochu času. Co třeba zkusit hru s figurkami, maňásky, plyšáky a do hry zapojit, že někdo někam přijde a pozdraví. Nenásilně nějakou situaci, v pohodlí domova, když třeba prší a nikam nemusíte. 😉
(stará diskuze, ale nevadí)