4měs. dítě se provokuje samo ke kašli a zuřivě se vzteká?

bean14
15. lis 2014

Zdravím, máme 4 měs. holčičku, která posledních pár týdnů pokašlává. Není to mokrý kašel, ale ani typický suchý. Většinou, když je rozrušená, při smíchu i pláči. Při pláči kašle víc, jakoby se do kašle nutila. Nevím, zda si tím vynucuje pozornost, ale v tomto věku se mi to nezdá. Také kašle, když se vzteká (pokud je to možné, že už se teď vzteká). Poslední dva týdny se při vzteku propíná, zuřivě mává hračkou a kouše do ní, natahuje nožičky a hrozně řve. Pak do toho začne kašlat. Byla narozená císařem, kvůli komplikovanému porodu (neočekávaně vážila 4,7kg) a pak byla v inkubátoru asi 2.5dne na kyslíku, ATB. Bojím se, aby se nejednalo o nějakou neurologickou poruchu...Děkuji

nonacek
15. lis 2014

nemyslím Jsi že ve 4 měsících,že by něco schválně provokovala,i když dnesni deti jsou velice chytří ... ale přikláněla bych se alergií a nebo estli nemá Velké krční mandle. Určíte se porad s pediatrem. A nestras se sama nejakou diagnozou Hodně štěstí ✌

adelinkkaa
16. lis 2014

Tohle dela nas mali...je to uplne normalni.videla jsem to uz u hodne deti🙂

tarra27
16. lis 2014

Ve 4 mes je nesmysl, aby se dítě provokovalo ke kašli...kašel není prijemny nikomu....bud mate suchý vzduch a nebo když brečí vysychá ji v krku.....neurologická porucha je podle tohoto popisu nesmysl.

mandala
16. lis 2014

Synovec kašlal od malinka- zjistila se alergie.

dreamingsophie
19. lis 2014

Tohle nám dělá malá. Teď jí je 6 měsíců, ale sleduju to u ní už dýl. Kašle záměrně, nevím proč, ale přičítám to tomu, že si zkouší, co vše jde udělat za zvuky.... Můžeš se klidně zeptat pediatra, ale myslím, že není potřeba si dělat zbytečný stresy 🙂

libara
19. lis 2014

Moje malá 6 měsíců se naučila kašlat asi před měsícem. Je to její hra na legraci. 😀

katka1311
3. led 2015

Tak tohle dělá náš prďola taky 😠 měl 4.měsíce

sedmiteckas
3. led 2015

Malá, 4,5 měs to párkrát už taky udělala, zakaslala jakoby schválně. Asi prostě zjistila, že to jde.

alcar
3. led 2015

Taky mi to mala v tu dobu delala. Nebyl to vylozene zachvatovity kasel, ale sem tam pri vztekani i jindy delala zvuky jako kdyz kasle. Taky si myslim, ze to bylo tim, ze objevila zvuk a proste ji bavilo ho delat. Trvalo to asi mesic a jeste i ted to obcas dela, kdyz se probudi a vyzaduje pozornost.

majka43
4. led 2015

Moje to dělá taky, zkouší co dokáže.

aarriel
8. únor 2015

Moje to taky dělá 🙂 Ale spíš když se směje, nahlas se ještě smát neumí, tak si myslím, že to je tím jak se snaží vydat nějaký zvuk 🙂 Suchý vzduch určitě nemáme 🙂