4měsíční miminko - je pozadu?

danuskahe
20. únor 2016

Ahoj příští týden budou malé 4 měsíce a mám pocit že je strašně pozadu. Vždycky se podívám na diskuze a google a mám z toho akorát depky. Malou vůbec nezajímají hračky. Koukne na ně ale vůbec nemá zájem je vzít do ruky. Když ji hračku do ruky vložím tak s ní párkrát zamává a pustí. Hrazdičky se bojí. Ruce si vůbec neprohlíží a nespojuje. Stále umí ležet jen na zádech. Nepřekuli se ani na bok natož z bříška na záda. Chovat jí můžu jen v klubíčku,když se pokusím ji vzít obličejem k sobě tak se prohne do luku..tak jsem z toho už dost zoufalá :(

werik153
20. únor 2016

Osobně miminko zatím nemám, čekám až na říjen. Ale u takhle malého miminka bych to neřešila zatím. Pase na bříšku koníky ? 🙂 Nebo dělá letadlo? Synoveček pásl koníky až v 5 měsících a to bylo prý taky pozdě...hračky cpal do pusy jinak si jich taky nevšímal, nebo něco co dělalo zvuk tak chvíli pozoroval ale pak taky přestal a je z něj už šikovný skoro 3 letý kluk 🙂

danuskahe
autor
20. únor 2016

Koniky už pase ale začala až tento měsíc. Ona si do pusy strká akorát pěst. Tu preferuje i před dudlikem. Prostě její ruka chutná nejlíp 🙂

werik153
20. únor 2016

@danuskahe No vidíš tak to je dobře, kdyby byla nějaká opožděná tak je problém s tím pasením, dělala by letadlo. Bude třeba pohodlnější 🙂 Synovec začal lézt až na 10 měsících a asi 14 dní předtím začal teprve sedět a chodit až v 17 měsísích 🙂 a to jen proto, že byl velké miminko, narodil se s váhou 5 kg...a na roce měl 13,5 kg a taky všichni strašili s tím jak je pozadu..a je v pohodě 🙂

danuskahe
autor
20. únor 2016

Ale pri paseni ma skoro porad rucicky v pest,coz taky vsude pisou ze je spatne:( a nevydrzi to dlouho. Tak za 5min zacne rvat ze se ji to nelibi

svetlus_pepca
20. únor 2016

Panebože, prosímtě, vykašli se na diskuze a na google!!! Docílíš jedinéhi - budeš vydeptaná, budeš všechno přehnaně pozorovat, budeš malou (i když třeba nevědomky) do něčeho nutit a bude to akorát horší než lepší! NIKDY své dítě nesrovnávej s jinými dětmi. Ty se z toho zblázníš a dítku budeš jen srážet sebevědomí. Teď ti přijde pozadu, za měsíc toho bude umět víc než dalších tisíc dětí. Vždyť je až neuvěřitelné, co všechno se za první rok ti drobečkové naučí. Radši si místo čtení praštěných článků užívej to maličké miminko. Ani se neotočíš a ono kolem tebe bude běhat a nezavře pusinku. Veř mi! Chodíš s ní na prohlídky?? Určitě ano. A tam by ti řekli, kdyby bylo něco špatně. Však pediatr ví, co kontrolovat a na co se tě ptát. 😉

alboo
20. únor 2016

Kazdy dite je jiný. Na otaceni je brzo, ma dost času. Jediny na co bych se zamerila je davani na brisko, cim casteji tim lip. Paseni je zaklad

danuskahe
autor
20. únor 2016

Já ji porad rikam ze je to moje chytra holka ale doktorka mi prave rikala ze ji na 4m kontrole mame ukazat jak hezky chyta hracky a ona stale nechyta:( budu to vse s doktorkou probirat pristi tyden na kontrole. Ona do 3m delala vse jak by mela. Az ted v tom ctvrtym mesici vybocila z tabulek. Vim ze se tabulkama nemam řídit ale trosku me to vydesilo ze muze byt neco spatne. Pritelova neter je zaostala tak se bojime..

cilkat
20. únor 2016

Mám první dítě, jsou mu tři měsíce a dva týdny. Když porovnám to, co píšeš... pokud vydrží pást 5 minnut, tak to není nijak extra málo - nám taky dýl nevydrží. Při pasení má pěstičky, jen na zádech je pouští (doktorka se tváří, že je to v pořádku, že jde o to, jestli vůbec umí pustit pěst). Po hračkách už teda teď sáhne, ale je to novinka posledníjo týdne. Před tím do ručiček bral jenom moje prsty a deku.
Samozřejmě, že se v diskuzích všechny předháníme, jak máme šikovná děťátka, takže často i přeháníme. Neděs se toho.

danuskahe
autor
20. únor 2016

Cilkat moc děkuji 🙂

svetlus_pepca
20. únor 2016

Já samozřejmě nemyslela, že jí teď nějak srážíš sebevědomí. Byl to takový pohled do budoucnosti, pokud bys s tím srovnáváním nepřestala. Přesně jak píšeš, tabulkama se neřiď 😉 To je prostě teorie a někdy je praxe o nějaký ten den, týden vedle. Když byly malému 4 měsíce, všimla si doktorka, že hodně fixuje hlavičku k jedné straně. Poslala nás na neurologii. Tam je samozřejmě nenapadlo nic jiného, než předepsat Vojtovku. Nebyla jsem z toho nadšená, ale řekla jsem si, že to zkusíme zvládnout. První cvičení bylo v pohodě, tak jdem si říkala, že to třeba nebude tak strašné, jak se píše. Druhé cvičení už ale strašné bylo. A tak jdem si řekla, že se na to můžu vykašlat, že to napravíme sami doma. Napravili jsme 🙂 Stačilo prostě víc času. Na kontrole na neuro jsme byli asi za dva měsíce. Kdybych s panu doktorovi neřekla, že jsme na tu Vojtovku nechodili, nepoznal by to, protože malý byl naprosto v pořádku. Čímž ti chci mj. říct, že se musíš řídit i svým mateřským instinktem a ne jen odbornými a teoretickými poznatky 😉 Samozřejmě tvůj strach chápu, všechny se bojíme, jestli jsou naše děti v pořádku, jestli prospívají, jak mají, jestli umí, co umět mají atd. Ale kdybysme to takhle moc řešily, o naše děti by se starali tatínkové a my si povídaly někde v blázinci 😀

svetlus_pepca
20. únor 2016

A jinak ty pěstičky jsem taky takhle řešila, jestli je to v pořádku (neboj, nebyla jsem zpočátku jiná, taky jsem koukala na net a hledala "moudra" 😀, teď už právě vím, že je to blbost). Jde opravdu jen o to, jestli je sem tam pustí 😉

danuskahe
autor
20. únor 2016

Jj pesticky nema pořád, vetsinou je ma hlavne ve chvili kdyz před ni mavam hrackou a doufam ze se po tom natahne a nebo pri tom paseni. Taky nam na poslední kontrole rekla ze ma hlavicku vic doleva a at se ji snazim nosit na druhe ruce a v postylce ji treba otocit aby nalevo měla zed a koukala vic doprava. Tak jsem to tak udelala a prsvidelne to menim a ted uz zadnou stranu nepreferuje🙂 přítel mi taky rika at uz ty diskuze nectu a nesrovnavam ze je proste jen lenoch po mne🙂 ale ja to prave slysim i z okoli..svagrova ma 3deti a furt mi rika ze tohle by uz umet mela a tohle taky a kamaradka ma zas dite ktere je dle tabulek ve vyvoji o 3m napred a dle ni genialni..

svetlus_pepca
20. únor 2016

Tak moudré řeči těch okolo jsou ještě horší než celý google! Doporučuju naučit se buď tyhle lidi neposlouchat, nebo je okamžitě poslat někam s jejich radami. Je úplně jedno, jestli někdo vychoval deset dětí nebo ne. Každé dítě je jiné a potřebuje individuální přístup. Já teda kolem sebe naštěstí takové lidi nemám. Ale šílím třeba jen z poznámek cizích lidí, kdy dítě řve a někde v okolí se ozve: "Chudáček malej..." V tu chvíli jdu do vrtule, ale zatím jsem vždy mlčela. Ale až mě takhle jednou někdo vytočí dobře míněnou radou, bude se divit. Známý, neznámý. Já se třeba moc ozvat neumím, nerada se hádám a tak radši mlčím. Ale co je malý na světě, musela jsem si prostě uvědomit, že je to moje dítě (a manžela samozřejmě), a že já jsem tu od toho, abych ho učila, vychovávala a bránila. Třeba právě před řečmi ostatních. A přítele poslechni, i ti chlapi mívaj pravdu 😉