7měsíční dcera se nepřetáčí na bříško - máte zkušenost?

sysia
6. bře 2016

Ahojky, jsem maminkou sedmi měsíční holčičky, která se ne a ne točit na bříško. Párkrát předvedla, že to umí - ale snad jen 4 x. Na bříšku se snaží dávat si nožičky pod sebe - ale neplazí se. Patrně opožděný vývoj. Máte zkušenost ? děkuji 🙂

elena2907
6. bře 2016

@sysia Ahoj, máme to samé 🙂 Máme přesně 7.měsíců.Je velmi chytrá,krásně říká děda,dej,tati, ( i když neví,co říká), ale co se týče motoriky hrůza.To vím dlouho.Ano,otáčí se ze zad na bříško,ale jen když chce.Přistihla jsem ji,že to umí,ale sama od sebe se do toho nehrne.Přijde mě jako velmi lenivá.Jinak houpání,lezení,to u nás nehrozí.31.3. jdeme na 8.měsíční kontrolu,tak uvidíme,samozřejmě to budu řešit,ale syn 12 let také nikdy nelozil a je to dnes 12 letý zdravý chlapec.Uvidím,musím to také zkonzultovat s lékařkou 🙂

smillingangell
6. bře 2016

Ano,šla jsem s dcerou na rehabilitaci,ne na Vójtovku.Párkrát se s ní zacvičilo a bylo,pak už šlo všechno samo a rychle.Potřebovala jen popostrčit

beruunka7
6. bře 2016

Ahoj, mé dceři je 6 měsíců a týden a zatím se ani jednou sama bez pomoci nepřetočila. Podle doktorky je vše v pořádku a mám ji nadále pomáhat přetáčet a motivovat ji. Prý bude línější kvůli váze (9 kg) a navíc musí mít stále široké balení kvůli kyčlím. Každé dítě je prostě jiné, takže bych se určitě nestrachovala.

ladyhacek
6. bře 2016

syn byl rychlejší, ale ukázal že to umí (celkem brzo-raději nepíši kdy 🙂), ale jen párkrát - jak píšeš a pak až za měsíc a půl se do toho začal opírat 🙂. Nech jí často nahatou bez pleny a doprovázej jí aby si uvědomila ten pohyb > chytni jí za nožičku (kolínko) a pomalu přetáčej na opačnou stranu

My jsme vojtovku cvičili - sice začal vše dělat celkem brzo nebo dle ,,tabulek´´ ale dělal to špatně a preferoval jednu stranu.