9 měsíců a nelezeme, nesedíme. Prosím o radu

snufi
7. kvě 2012

Dobrý den maminky. Možná "nervuji" úplně zbytečně. Mám 9měsíční holčičku, která stále neleze, nesedá si. Když ji držím, aby chvilinku stála tak se vůbec nechce o nožičky opřít, zapřít se (nevím jak správně to popsat) Samozřejmě něchci aby stála, ale když např. já sedím a malou držím na klíně, tak se o mě vůbec nezapře - jakože by chtěla stát. Je taková "hadrová". Jediné co je - tak se plazí po bytě jako drak :o)) Jak to mají vaše miminka v tomto věku. Děkuji

bajculka
30. dub 2019

Dcera 9měsíců, neplazi se, nepéruje, neleze, nesedi. Dětská dr nas poslala na cvičení. Na začátku jen formou hry. Ted po 3tydnech jeden cvik z Vojtovky. S dcerou vojtovku necvicim, je mi to neprijemne a chci aby si na toto přišla sama.

katerinalunakova
17. lis 2021

@snufi nechte ji dýchat 😊 každé dítě je jiné a každé má svoji hlavu ..
Té mojí bude 9 měsíců a taky neleze po 4, ale za to se staví o věci, nesedí, ale plazí se jako drak 😁 každý to má asi jinak nastavené. Na tabulky je lepší se vykašlat a užívat si to co je.

katerinalunakova
17. lis 2021

@bajculka nejsem zastánce tabulek, ale v 9 měsíčních je to poněkud k zamyšlení, že ani jednu ze základních věci neovládá 🤷‍♀️

snufi
autor
15. pro 2021

@katerinalunakova 🙂 Nechám ji dýchat 🙂 už má 10 let a je úplně zdravá, šikovná bez komplikací. Bohužel tehdy jsem byla dost vyplašená - první dítě... Nelezla asi do 1roku ani nechodila. Kolem 14mesicu to vzalo rychlý spád. Začala lozit, chodit....