Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

blumka
11. zář 2009

niektore su v pohode cele ale niektore sa mi zdaju take useknute...Terezke sa strasne pacia, takze by som ich rada mala komplet a tiez nerada piratim, ked nemusim...no ale tie ceny za original su fakt uzasne a je toho aj dost vela, takze by som si asi ani nevedela vybrat 😉

goga03
12. zář 2009

baby mozno trapna otazka, ale ako sa to da stiahnut z youtube?

inak asi bude nieco pravdy na tom, ze ak sa dieta uci chodit, tak prestava rozpravat resp. znakovat, u olivera to bolo tak.teraz uz chodi a dost sa roznakoval. a prestal pouzivat znaky na jest a pit, lebo to uz vie povedat (ham a gaga). zo zaciatku pouzival aj znak aj slovo a potom zistil, ze mu rozumiem aj ked neukaze znak, tak ich proste vypustil.

shaula
12. zář 2009

Goga - musíš na to mít nějaký program. My používáme Free YouTube Downloader Converter, jen tam vložíš URL adresu videa a program ti to stáhne. Je to ve formátu .flv, takže si to pak ještě musíš překonvertovat do .avi - my to děláme v jiném programu, ale asi by to zvládnul i ten Downloader, to nevím přesně.

goga03
12. zář 2009

shaula dik za tip,
stiahla som nejaky program, co mi to rovno stiahne do formatu avi, takze super 🙂

este raz diki za tipy aj na tie pesnicky, idem stahovat a konvertovat

tie pesnicky sa mu strasne pacia 🙂

bezaz
13. zář 2009

baby konecne som malej pustila tie pesnicky, lenze mensi "priekak", lebo celkom dost znakov inak znakuju ako je v BS 😝 takze teraz neviem, ci mam malu zblbnut novymi znakmi alebo co 😝 a este ta preafektovana teta, co to spieva mi tiez moc nereze

tatojano
13. zář 2009

Ahojte na fóre LAMKY - http://www.lamky.net/viewtopic.php?t=202602 vám budem postupne nahrávať linky na všetky videá čo mám, čo som stiahol a čo ešte stiahnem. Zatiaľ ukladám na FileFactory a Megaupload. Ak máte nejaký tip na server z ktorého si to budete môcť pohodlnejšie stiahnuť sem s ním. Ak bude záujem urobím pre vás aj torrenty.

shaula
13. zář 2009

Přimlouvám se za Rapishare🙂

elika
13. zář 2009

ahojte,
citam, ze by ste radi sem tam isli na hernu kde sa znakuje. Minimalne v BA take herne su, takze by nemal byt problem. A ak by sa dohodlo viac maminiek na konkretnom mieste s konkretnou instruktorkou, zase v tom nevidim ziadny problem. Skor naopak, jednu velku zabavu. 😉 Pa eli

goga03
13. zář 2009

k tym pesnickam a preafektovanej tete 🙂 - podla mna to je pre nepocujuce deti, lebo ta zenska znakuje kazde slovo (aspon v tej pizza song) a tie deti su tam podstatne vacsie ako batolata. ja tu tetu tiez nemusim, ale oliverovi sa to cele strasne paci. podla mna ani nestiha registrovat vsetky tie znaky. a to, ze su tie znaky ine ako v babysign, tak nam to nevadi, lebo oliver ani jeden znak neukazuje "predpisovo", vacsinou si to prisposobi sebe. mne potom strasne dlho trva, kym to pochopim, ale zatial som desifrovala vsetko 😀

berenika39
13. zář 2009

...tak jasně že ta teta je přeafektovaná, ale to musí být. stejně to funguje i třeba u cvičitelky aerobiku....prostě se předpokládá, že "publikum" pobere jen určité procento toho, co z ní vypadne. takže aby účinných bylo 100%, musí ona převádět na 130%. proto to vypadá jako přeafektovaná teta. to je celá věda. ta paní je určitě jinak normální a milá.

nevím, jestli jsem to napsala dost pochopitelně, líp to neumím.

tatojano
13. zář 2009

Milá goga03 😠 , berenika39 má 100% pravdu. Rachel, tak sa volá tá "preafektovaná teta" je úžasná žena a veľa si v živote zažila. Baby Signing Time je okrem iného určené aj pre nepočujúce deti. Tých pár videí na youtube je nič v porovnaní s tým čo už vytvorili a urobili pre počujúce i nepočujúce detičky. Bola si už na ich webe? http://www.babysigningtime.com/ týždenne uverejňujú nové a nové videá a pomôcky pre počujúce i nepočujúce detičky:
http://www.signingtime.com/merchant/shop/dvds
http://www.signingtime.com/merchant/shop/flash-...
http://www.signingtime.com/merchant/shop/music-cds
http://www.signingtime.com/merchant/shop/books

Pridávam ti aj link na Rachelin blog:
http://www.signingtime.com/rachel/
aby si si o nej mohla poopraviť názor 🙂

Mimochodom spoznávať to dievčatko na vozíčku? Účinkovala v piesni o húsenici a motýlovy:

https://www.youtube.com/watch?v=gGF3iC0o_1s


je to jej dcérka Lucy http://www.signingtime.com/rachel/lucys-story/

Rachel má môj veľký obdiv 🙂 🙂 🙂

goga03
14. zář 2009

no asi sme sa nepochopili, ja som reagovala na prispevok bezaz, ktora pisala, ze jej ta preafektovana teta nereze. ja som pisala, ze ja ju tiez nemusim, ale mojmu synovi sa to velmi paci a urcite aj vsetkym detom, vsak je to robene pre deti a nie pre dospelych.
to je podla mna to iste ako napr. podhradska a canaky, co spievaju tie pesnicky pre deti (aj tie ma Oliver rad).

ja obdivujem vsetkych ludi, ktory sa takto venuju detom

lyongirl
14. zář 2009

Ahojte, tak mne sa tá "preafektovaná" teta neskutočne páči a dostalo ma to 😀
Mám slovenské, resp. české DVD a to mi príde totálne o ničom, nudná teta, čo ukáže znak a ide sa ďalej. Zato táto Rachel je neskutočná, dokáže to robiť úplne prirodzene, je vidieť, že ju to baví a robí to pre deti, čiže robí to tak, aby ich zaujala. Je to krásne spracované obrázkami a pesničkami .Má môj veľký obdiv a som zatiaľ jediná z rodiny, ktorú teta uchvátila a dokázala by som to pozerať dokola a dokola, ale deti ma nenechajú 😀

mata3
14. zář 2009

Ahojte.
CHcela by som sa vas spytat, ci si myslite ze je viac-menej zbytocne sa prihlasit na 6-tyzdnovy kurz baby-signs a staci sa "ucit" znakovat podla CD a knizky. Totiz ...chceli sme sa teraz od konca sept.prihlasit s dcerkou do jedneho nemenovaneho zariadenia tu v BA, ale asi neotvoria, pretoze mame zaujem zatial len 2 ☹ Dakujem za kazdu radu resp.skusenost... 😀

berenika39
14. zář 2009

ahoj, přihlásila jsem nás na kurs rodiče+děti, Praha Dolní Počernice, nechcete se někdo přidat? podrobnosti ip, at držíme pravidla 😉 😉

shaolin
14. zář 2009

🙂 oprášila jsem svoje znalosti z vyšší odborné školy a přidávám znaky z klasické znakové řeči pro neslyšící 🙂

a u tohoto znaku jsem se velmi nasmála 😀
http://ticho.cz/videog.php?key=236&lim=0&cvgtit...

tatojano
14. zář 2009

Ahojky mata3, mi sme sa s Terezkou prihlasili na kurz znakovania, ktorý prišiel z USA cez CZ a vtedi ho robila prvá slovenská akreditovaná inštruktorka. Dali sme !!!cca 1000,- SKK!!! za 1 stretnutia na 1/2 dňa. kurz trval cca 1-2hod. Dostali sme 1 DVD, knihu s inštrukciami, 4ks leporela a nejakú magnetku so znakmi. Podotýkam, že v českom jazyku, v slovenčine ešte neboli.

Keď tak o tom premýšľam bol to strašný peniaz a či to bola dobrá investícia? Vtedy sme boli pre to nadšený a nič iné také sme nepoznali.

Terez keď poznám tú "preafektovanú" a úžasnú Rachel, jej Lucy a Leaha už by som Terezke ani nič iné nepustil.
Máme znakovacie videá od ASL (Americká asociácia nepočujúcich), Sing and sign (The original British baby signing programme), Baby Einstein - My First Sign,...atď.

Na Baby Signing Time od Two Little Hands Productions nedáme dopustiť. Naša Terezka na tom vyrástla a dúfam, že aj Miško vyrastie...

shaula
14. zář 2009

Drobný dotaz: a myslíte, že nevadí, že ta videa jsou v cizím jazyce? Nechci kluky ještě víc doplést... ☹

tatojano
14. zář 2009

... 😀 nerieš, veď na nich nehovoríš anglicky. Video smé o sebe ich znakovať nenaučí!!!! Ak si to niekto myslí, je vedle jak ta jedle 😀 😀 😀 To je tvoja drina, opakovanie i mimo videa, vždy a všade 😉 😉 😉

shaula
14. zář 2009

No právě, a v tom případě moc nevidím význam těch videí... Leda zabavit děti 😀

tatojano
14. zář 2009

Áno, video je zábavná forma, ako to deti lahšie vstrebajú. Ale!!! Chceš so svojimi deťmi znakovať??? Prečo???

shaula
15. zář 2009

No přece abych se s nimi mohla domluvit... Trochu nechápu smysl otázky... 😕

blumka
15. zář 2009

ja si nemyslim, ze sa deti pri pozerani cudzojazycnych videi dopletu...Znak, ktory sa v danom videu prezentuje jej aj tak aj okomentujem a potom ho este milionkrat ukazujeme mimo videa, a nespominam pri tom dane slovo po anglicky ale po slovensky..
Druha vec je, ze to ani nie je na skodu ked poucuje inu rec...ved my sme sa tak vlastne naucili po cesky, tym, ze sme pozerali ceske rozpravky a filmy tak nam teraz cestina nerobi problem...
Moji svagrovci su Slovaci zijuci v USA, ich mala ma 3 roky, rozprava krasne po slovensky, ale uz sa chyta aj na anglictinu, nie preto zeby bola v anglickom prostredi, zatial je vylucne medzi slovakmi, ale preto ze je odchovana na anglicky hovoriacic rozpravkach 😉

schwarzovka
15. zář 2009

ahojte...trošku vám naruším diskuzi 😀
když byl malej mimčo, tak jsem si říkala, že určitě budeme znakovat...ale ouha, nějak nám ten čas utekl a nic jsme nezkusili...
no a teď máme docela (podle mě) problém s mluvením, páč máma a táta řekne tak jednou za měsíc...milionkrát za den se mě zeptá na projiždějící auto "co to je" (ctje) a ikdyž na 100% ví, že to je AUTO, tak to neřekne ani za boha...nemá snahu pořádně něco říct, mluví si svojí řečí, ale rozumí.
no ale má několik svojich znaků, které jsem vypozorovala, ukáže tiktak, semafor atak., takže se ptám, zda by mu znakování třeba trošku nepomohlo se rozjet...páč mě už ty auta lezou na mozek 😀 😀 díky

kubaka
15. zář 2009

scharziku - vždyť je ještě mrňous - to fakt není nenormální, že ještě nemluví - je to individuální - náš takhle nemluví ještě teď !, Ale otázku Co to je taky umí - komolí, už sice dá krátkou větu dohromady, ale rozumí naprosto všemu. Oni se rozmluví.
První syn mluvil od roka, v roce a půl mluvil ve větách. tenhle má ještě podnětnější prostředí, pač mluví i s bráchou a řeč "nula bodou" ovšem pusu nezavře celý den - používá slova a zvuky a hluky bohatě 😀 Vidím, že ničím to neovlivním. chce to klídek 🙂

blumka
15. zář 2009

schhwarzovka, podla mna kludne zacni znakovat, na skodu to nie je, a mozno sa fakt maly rozkeca...My znakujeme od 10 mesiacov a minule som ratala terezke, ze vie povedat cez 70 slov, spaja ich uz do takych mini viet, dokonca ma teraz obdobie ze vsetko po nas opakuje....no a moji rodicia, ktory zo zaciatku ked som zacala znkaovat na mna kukali ako na puka, ale podporili ma, si teraz myslia, ze tak rozprava prave vdaka znakovaniu...No a znakujeme stale...ved je este toho tolko co nevie povedat 😉

schwarzovka
15. zář 2009

kubaka...ale když on je strašně frustrovanej, když mi se mi furt snaží něco "povědět" a nejde mu to...mě spíš přijde, že nemluví protože je línej, ale že by toho chtěl říct hrozně moc a nejde mu to...proto si myslím, že by mu to znakování pomohlo se vyjádřit...fakt mi někdy přijde, že by mi rád pověděl víc než "máma papá" ale spíš "máma papá jako prase" 😀

blumka
15. zář 2009

schwarzovka, ved skus, uvidis 😉

kubaka
16. zář 2009

schwarz 😀 😀 😀 tak znakujte - schválně, jak se ve znaku řekne "jako prase" 😀 😀

berenika39
16. zář 2009

normálka, chrochro..před to vložíš znak máma 😀 😀 😀 😀

schwarz, prostě jestli máš chut, zkus. rozhodně to není nic, co by prcka jakkoliv ovlivnilo negativím směrem. je to je hra, ukazujem na sebe opičárny, on je opakuje a pak použije sám , když vidí objekt, u kterého jsme to dělali. zapamatuje si to, jednak tím, že mu to ukazuju a tím, jak to používá, pak se to tak nějak zautomatizuje. nic víc, nic míň.

ale to, že nepoužívá běžný slova je u kluka do dvou let prostě ok, jsou lenoši, neoj, střádá si to v kebulce a pak to na tebe najednou vysype, tak dávej pozor, jak mluvíš 😀 😀 . znakování ti uleví v tom, že budeš vědět, co chce, že nebude jen ukazovat, ale vymáčkne se. znakem místo slova.

kubaka, je zajímavý, že to mám stejně, Michal mluvil hned od roka, srozumitelný slovíčka, v roce a půl dával dohromady a neměl s mluvením problém před druhým rokem. Péta je sice ještě malej, ale rozhodně nemluví jako brácha v tom věku. Má tedy jiného tatínka, nicméně věnuji se mu stejně, jak píšeš, má podnětnější prostředí, ale i tak. Znakování nám pomáhá.