Baby signs. Znaková řeč pro děti

myschka
9. dub 2008

Ahojky, už pár měsíců zkoušíme znakovou řeč pro děti a konečně se dostaviliy první úspěchy, zjistila jsem, že nejsem jediná koho to zajímá a tak jsem se rozhodla založit diskusy kde by jsme si mohli vyměnovat zkušenosti a chlubit se úspěchy.

kleopatris
17. srp 2010

ahojte 🙂

mam taku otazku. Myslite, ze mozem znakovat i ked nas maly vyrasta v bilingualnej rodine? Nedopletiem ho tym este viac? Nemate nahodou niekto skusenosti s takymto pripadom?

blumka
17. srp 2010

@kleopatris praveze mu pomozes premostit oba jazyky 😉

rivatha
17. srp 2010

@kleopatris Podla mna ma @blumka pravdu, tiez si to myslim.
A dokaz toho najdes aj niekde zhruba v polovici tejto stranky http://www.babysigns.sk/znakova_rec_sk.html 🙂

kleopatris
17. srp 2010

@blumka akurat som nasla clanok v mama a ja a tam to tiez pisali. Hm tak skusime 😀 😝 uvidime co na to povie 😅

kleopatris
17. srp 2010

@rivatha no idem teda citat 😵 sa tesim uz 😵

rivatha
17. srp 2010

@kleopatris Aj ja sa. A este som aj velmi zvedava 😅

berenika39
17. srp 2010

@kleopatris je to sice z jiného soudku, ale princip stejný - mám neslyšící maminku, petrova babička....znaky jim pomohly moc a moc, petas si ukázal, co chce, babička jemu, nebyly to dva jazyky, ale jeden hluchý člověk a jeden nemluvící🙂))) a přesto si rozuměli🙂))). nebyla to žádná složitá konverzace, ale přece...dodnes mu babča řekne: ukaž, co chceš...on sice mluví, ale ne tak, aby ho slyšela, musel by být k ní čelem a mluvit zřetelně, mamča odezírá, a to nehrozí ještě dlouho....

lucie.krajcarova
20. srp 2010

čau holky, tak jsem si nějak dala pauzu a malý mi přestává ukazovat, ach jo... ale dnes jsem s jednou maminkou měnila a získala sadu na znakování vč. dvd, tak se na to těším. zase se na to vrhneme 😢
Berenika, to je super!!!!! jsem ráda, že taková řeč existuje 😉

blka
24. srp 2010

Luci, určitě se do toho s Martínkem zase dostanete 😉

Mareček už umí kytičku, tu jsem ho naučila včera a dneska mi ráno ukázal na ručník s kvitkama a udělal znak kytičky 🙂 . A sám si udělal znak pro bolí. Sice mi trvalo hodně dlouho, než jsem přišla na to, proč se pořád rychle hladí po hlavičce (snad týden, ne-li dýl 😅 ), ale přišla jsem na to 😎

blka
24. srp 2010

Jo, a taky jsem zjistila, že u nás nebude moc fungovat ukazovat 5-7 (nebo víc) znaků, ale jen 1 a na ten se zaměřit. Ukazovat mu ho já i jeho rukama a pak se to naučí. Aspoň tak se naučil všechny, kromě toho bolí. Jenže on ještě nemá pořádnou jemnou motoriku, tak třeba znak pro piškot je u nás zatím pasé a takových plochých jako ty, co už umíme asi moc není ☹ . Teda, možná je, ale nejsou to věci, co ho zajímají.

dagmarkaaa
24. srp 2010

@kleopatris my jsme taky bilingvni rodina, zatim neznakujem teda ale zacla jsem se o to nedavno zajimat prave kvuli tomuhle, abychom meli jeden spolecny znakujici jazyk; pry bilingvni deti casto mluvi pozdeji tak duvod navic...

@lucie.krajcarova jaj to tu citam casto ze obcas deticky bojkotujou, to me trochu odrazuje ale asi to chce vydrzet, je to snad takove obdobi....

Jinak nase mala nevim jestli na to bude, zatim ji nic neznakuju jelikoz nevim jak zacit, pockam na kurz nebo nejakou knizku jak na to, ale jinak neni moc na ukazovani jako paci paci, tak tak vselijak, apod....moc ji to nebere 😕 🙄

betelgeuzz
24. srp 2010

@dagmarkaaa na ukazování má ještě čas, malá začala dělat pacipaci asi před 14 dny. Neboj, všechno to časem příjde. Dobrá knížka je Jak se domluvit s kojencem a batoletem, je na ní fajn, že ji píše česká autorka, takže je to z našeho prostředí.

kuratko
24. srp 2010

moj syncek bude mat uz 11 mesiacov, chcela by som so znakovanim uz zacat, avsak zistila som ze tieto materialy sa nedaju zohnat v slovencine. bojim sa ze maleho domotam s cestinou. predsa len su tam slovicka ktore sa dost odlisuju nie? nejake slovenske mamicky ktore by mi poradili?

berenika39
24. srp 2010

@kuratko nejsem slovenská mamička, ale kouzelník google je nadnárodní🙂)))),

www.znakovanie.sk
www.znakovanie.net

proč nepohledáš na netu? 😉

labutka
24. srp 2010

@kuratko pre deti su v slovencine 2 knihy, znakujeme Vonku zo sikulkou a V zoo s kresloskom. Obidvesa daju objednat cez znakovanie.sk, ale maju ich aj v panta rhei. Takisto je v slovencine spevnik. Sada pre rodicov je v cestine, co ale nevadi. Jedine DVD predeti Batolaci je ceske, ale moj krpec sa naucil aj z toho.

hest
24. srp 2010

Ahoj, taky plánuju znakovat, přečetla jssem si tu knihu jak se domluvit s kojencem a batoletem nebo jak se to jmenuje a přišlo mi to fajn. Zatím ukazuju "hotovo" po jídle..spíš abych si zvykla znakovat já-) tak uvidíme zda to bude ít nějaký význam v budoucnu.

kuratko
25. srp 2010

@labutka ale to su leporela pre deti a nie instruktazna kniha o znakovani pre mna ak sa nemylim.. :(

kuratko
25. srp 2010

@berenika39 a na vsetkych strankach sa predavaju tie iste materialy takze.. 🙂

betelgeuzz
25. srp 2010

@kuratko jestli ti jde o nějakou instruktážní knížku pro tebe, tak ta přece může být i v češtině, ne?

berenika39
25. srp 2010

@kuratko v sadě od babysigns jsou všelijaký věci, krom jiného i knížka pro rodiče...

labutka
25. srp 2010

@kuratko ano to su leporela pre deti, co su v slovencine.
Material pre roodicov (dvd, kniha, videoslovnik) je v cestine, ale v tom nevidi ziadny problem... 😕 Ved to pustas sebe a nie dietatu.

berenika39
25. srp 2010

kuřátko, aha, ty chceš aby i pro tebe to bylo ve slovenštině? na co, česky píšou to samý....prcka by to mohlo plést,to jo, ale ty česky můžeš číst, ne?

kuratko
25. srp 2010

tu kompletnu sadu si teda objednavam.. je tam sice v cestine dvd pre deti, aj leporela ale sak snad to nebude vadit.. len sa chcem spytat... ak dostanem v tej sade styri leporela, ma zmysel objednavat aj tie dve slovenske alebo je v nich priblizne to iste co v tych styroch v sade?

labutka
25. srp 2010

@kuratko leporelo je jedno ci je ceske alebo, sak deti i to sami neprecitaju. 😉
Nam sa V zoo s kresloskom dost paci. 😉 Vsetkym trom.

kuratko
25. srp 2010

ide o to ci sa tam opakuju znaky. aby som nekupila zbytocne vsetky leporela a potom zistim ze by mi stacili tie zakladne zo sady.. chapes..

berenika39
25. srp 2010

tak si objednej jen tu sadu. koukni, co v ní je. pak to porovnáš s tím, co ještě nemáš. zase taková věda to není, ne? 😉 😉

labutka
25. srp 2010

@kuratko ja mam rodicovsku sadu a obidve knihy. Este je leporelo Moje prvni znaky (ceske) ale to by som nekupila, je tam skoro to iste ako v tych z rodicovskej sady. Tie V zoo a Vonku je taky pribeh, a malemu sa pacia viac ako rodicovske. V Rodicovskej sade su leporela - nakreslena rybaa a k tomu text kreslosko pozoruje rybu. Taka klasika...

kuratko
25. srp 2010

ok tak idem na to.. dufam ze sa maly chyti neni to neskoro ked ma uz skoro 11 mesiacov?

labutka
25. srp 2010

@kuratko moj krpec zacal serioznejsie ukazovat kratko po prvych narodeninach. dovtedy to bolo len sem-tam.

luvie
25. srp 2010

Ahoj holky, tak se musím pochlubit s prvními úspěchy 🙂
Kačka krásně dělá pápá, hlavně teda tatínkovi, to už celkem dlouho, před týdenm začala znakovat pejska, byla jsem z toho celkem paf, ale je to fakt, prostě vidí nebo slyší psa a ukazuje, taky strom, a zkouší ptáka... úplně čumím 🙂znak pro psa teda občas používá úplně na všechno, co se kolem hýbe nebo co ji zaujme a zná, ale neumí říct, ale pak má zas dny, kdy je to opravdu jen pes. Tak jsem zvědavá, co přinesou další dny...