Co děláte s 3měsíčním miminkem?

makkyv
27. led 2021

Ahoj holky, mám doma 3 měsíční holčičku a přijde mi ten režim furt a furt stejný. Samozřejmě, že každý den je o něčem jiném, ale takové to, že už mě nenapadá co víc vymýšlet, tím jak je maličká. Ráno vstavame, pouštím ji kontrastní videa a je v houpátku, mezi tím já rychle snídám, poklidit atd. Pak ji hned prevleknu z pyzamka, namazu, dam papat a spinkat.. ona jak do hodinky nespí, tak je pretazena a pláče. Pak se vzbudí, mazlíme se, povidame si, naji se, prebalim a jdeme ven tak na 2 hod.. a doma už jen papat, cvicime na brisku, hrací deka, houpatko, ale baví ji to proste jen chvilku, takže stejně nic moc.. pak koupat, nachystat na kutě a spat.. Režim na spaní má opravdu blby, od malinka mi moc nechce spinkat, takže mi i přes den (krom kočárku) spi tak 15 minut.. Už nevím co víc vymyslet, aby se zabavila.. dělám s ni různé blbosti, kartičky ji ukazuji, plysacky úplně všechno, ale nebaví ji to moc dlouho opravdu jen chvilku.. děláte něco extra Vy? A jak dlouho Vaše miminko vydrží v těchto měsících vzhůru? Děkuji a krásný večer 😍

amazonkajanik
27. led 2021

@makkyv já bych řekla,že toho u 3měsíčního dítěte děláš dost. Já měla tedy do 6měsíců spavce. A pak,hodně jsme byli venku. Dopo i odpo. A hlavně mi odpo mimo kočárek nechtěl moc spát. Dnes je téměř dvouletý a to je boj se spaním. Venku v kočárku,vyjímečně. Na procházce po svých řádí,nechce domů a jen co vysvleknu,hned mlicko a je v limbu,jenže pak se probudí třeba ve 3h ráno a já přesvědčuji že bú,dělá hají ,i tjaktoj dělá hají. Takže zlaté 3měsíční miminko 😁

codal
27. led 2021

@makkyv myslím, že toho děláš až dost❤️. Je hrozně malinká a stačí jí málo. Mám pocit, že v té době jsem nedělala nic moc extra, samozřejmě jsem si prohrály, ale hlavně jsem prostě byla s ní, mluvila na ní a u toho jsem dělala běžné věci, co jsem potřebovala. Šátek byl můj největší pomocník 🤣. V tomhle věku dětí u ničeho víc než pár minut nevydrží a i to je úspěch a režim jsme si zajeli až dýl, v tomhle věku se všechno měnilo ze dne na den, z minut na minutu. Obě děti toho moc přes den ani v noci nenaspaly, to bylo peklo.

makkyv
autor
27. led 2021

@amazonkajanik Tak to je taky radost tedy 😁

makkyv
autor
27. led 2021

@codal jee tak moc děkuji❤️ No pro mě je pak záchrana ty kontrastní videa, vim, ze by se to nemělo, ale pustím ji je a oni mají třeba 30 minut a ona opravdu jen kouká a těch 30 minut je v klidu, jen ke konci už trosku knoura😂 pak má dny kdy ji to baví zas jen 5 minut, přesně jak popisuješ... z minuty na minutu, každý den stejný, ale přesto úplně jiný.. jen si říkám, zda ji nedávám moc často a brzy spinkat, proste max hodinu ji nechávám a pak ji už zavinu a proste ahoj a spát 😁

jednaholkaa
27. led 2021

@makkyv Video ve 3 mesicich? To jako na tabletu? Ja mam vycitky, kdyz pustim video dvouletacce 🙈Miminko se teprve rozkoukava na svete, kontakt s tebou si myslim, ze uplne staci..

makkyv
autor
27. led 2021

@jednaholkaa ne na tabletu, dávám ji na zada, vybalim ji a telefon od ni dam několik metru od ni, snizim jas a aby to nervalo. Doktorka říkala, ze je to super věc ty kontrastní videa na rozkoukani, ze v tom nevidí problém, denně to není. 🙂 jinak má i kontrastní karticky a ty má když je na brisku. Jinak já mám na toto jiný názor, telefon dostane až o hodně déle, vidim to u otce, ze dává svoji dceři (2 roky) a synovi (4 roky) telefon, tablet a jsou závislí, to já nechci. Toto mám jen na odreagování, abych alespoň se najedla, ziju s ni sama, přítel je v cizině a je to strašný mamanek, takže jsem rada když si na 20 minut jedním videem odfrnku, sprchování mám na 2 minuty, když mi spi jej 15 min minut, tak si myslím, ze to na odsouzeni snad není 🙂 ale sto lidi, sto chuti. Děkuji každopádně za názor 🙂

makkyv
autor
27. led 2021

@makkyv snad mě holky neodsoudíte 😔 já vim, že se to nemá, ale ona je opravdu strašný mamanek na rukou ji mám 24 hodin furt, tak jsem rada když na těch par minut mám klid 😔

amazonkajanik
27. led 2021

@makkyv hele a bude hůř 😂 ne,nemusí,ale náš kluk je temperament po nás ...

mirin89
27. led 2021

@makkyv Já tě rozhodně odsuzovat nebudu, chápu, že potřebuješ chvilku na nezbytné věci, ale zkusila bych najít jinou alternativu než video, myslím si, že je to docela velká zátěž pro smysly a nervovou soustavu takhle malého miminka. Buď bych se poohlídla po "videu", kde se ty kartičky jakoby promítají, ale není tam vyloženě nějaký pohyb, pouze jen výměna obrázků stejně, jako když jí to ty ukazuješ a pak bych zkusila malou nechávat samotnou na podložce, zkoumat nožičky, ručičky, dát jí okolo hračky, třeba i ty kartičky, plenku na šmudlání a tak. Ono je dobré i nechat jí se chvíli nudit, zase jí to donutí objevovat něco nového.

makkyv
autor
27. led 2021

@amazonkajanik jestli bude po mě, tak mě čeká zle😂

makkyv
autor
27. led 2021

@mirin89 děkuji😍 svatá pravda! Jenomže jí nechat na podložce samotnou je sebevražda, ona tak být vůbec nechce sama🤦🏽‍♀️ Vydrží tak 3 minuty a pak řve a musí být na ruce, proto mě už praskne brzy hlava 😂

makkyv
autor
Autor odpověď smazal
Zobraz
michaelarousova
27. led 2021

@makkyv syn ve 3 mesicich byla taky vytocenej kdyz musel vejt na zadech😂na brisku pak vydrzel uz i sam dlouho si hrat na dece☺️Dej tomu cas a bude to lepsi a lepsi..ted je mu 2,5 a co bychh dala za to kdyby si treba aspon ja chcilku sedl😂 A co se tyka spanku tak do pul roku byl zlatej spal 3x denne x hodin (ale jen v kocarku)a o spal celou noc..jenze pak prisly zuby👊

jednaholkaa
27. led 2021

@makkyv Neodsuzuju, to se omlouvam jestli to tak vyznelo ;) Je to hodne narocne s miminkem kdyz si na to sama zvlast! Myslim, ze min je vic, jedna hracka staci a nechat mimi koukat kolem sebe.. oni chtej hlavne maminku no 🙈😂 Zvlaste vecer by kvuli modremu svetlu do mobilu urcite koukat nemela, ale i tak, zkusila bych najit jinou zabavu. Na druhou stranu super, ze ji to zabavi., Ja davala malou do koupelny na zem, kdyz jsem se sprchovala, koukala na zavesy, to ji stacilo..

makkyv
autor
27. led 2021

@jednaholkaa večer ji to nedávám jen z rána 🤗 děkuji moc za radu, ona jen ruce 😔🤦🏽‍♀️ A moc děkuji ❤️

codal
27. led 2021

@makkyv pokud je hodně kontaktní, tak zkus ten dárek, uvolní se ti ruce, ona uvidí, což jí zabaví, do toho se bude pohupovat, posilovat tak svaly, budete spolu a budeš si moct dělat svoje věci. Ta kontrastní videa bych možná zkusila nahradit alespoň někdy kartami. Můžeš je rozmístit kolem ní, aby se po nich musela ohlížet.

amazonkajanik
27. led 2021

@makkyv ber v potaz,od kdy do kdy. Já byla do roka andílek,co by zaspal i 3.světovou. Pak, ve 13měsících jsem si otevřela okno a vyklepavala plenu na parapetu v 2.patře 😂 náš opičák zatím leze na židle a snaží se dostat na stůl takže jsme židle dali pryč

makkyv
autor
27. led 2021

@codal děkuji moc, nosítko mám a také ji do toho dávám, také to pomáhá občas, ale ona je prostě já nevím, dnes mi od 14 hod spala jen 2x 15 minut nechce vůbec spát a tak je to denně 🤦🏽‍♀️ Tak potřebuji taky od ni na chvíli klid, ale ano je to pravda 😍

makkyv
autor
27. led 2021

@amazonkajanik tak to je teda sranda…to tedy mate veselo 😁😔👍🏻

codal
27. led 2021

@makkyv ani nevíš, jak ti rozumím, ta mladší byla neodložitelná a spala přesně max 15 minut a ještě jenom na bříšku, na zádech spát vůbec nechtěla a to ani v noci. První dva měsíce v podstatě spala jen na mém hrudníku a to i v noci, já byla jak zombie 🤣🤣🤣.

makkyv
autor
27. led 2021

@codal naprosto soucitím😔😂 my to tak máme od půlky 1. měsíce 😂sice na zádech ale jen na rukou a nikde jinde a na prsu teda ještě, ale houpu ji třeba hodinu, 15 minut spi a jedu na novo🤦🏽‍♀️

amazonkajanik
27. led 2021

@jednaholkaa ty jo,tak to jsme asi v pohodě,syn dostal video na mobilu až v 17měsících,kdy začal vnímat na čtD Vseteckovi. Tak jsem mu je jednou pustila v autě na uklidnění a od té doby jde a začne mi ukazovat na mobil a řve "gaga"(v úvodu jsou kachny). I když miluje traktor,krávy,tak prostě gaga vede 😂

makkyv
autor
27. led 2021

@amazonkajanik to je úžasný, já se taky na tohle tak těším už 😂

amazonkajanik
27. led 2021

@makkyv jo,to sakra. Do toho mám těhotnou neteř a švagrovou a neteř se děsí,co budou doma mít 😂jako neteř uklidňuji,ona byla typ,kde nechám,tam najdu. U švagrové nevím,no. Ale neteř bude mít asi problém z počátku a pak pohoda,páč má teď divocha,co se nenechá ani vyfotit. Za to náš kluk byl klidný až moc,že nás chtěli na screeningu posílat na procházku a dát si sladké. Když se hybal,tak až moc,že jsem nahmatala nohu pod zebrem. A do roka spinkal ukázkově . Nu a teď,mno,jak neusne do 16h tak pak spí do cca 2-3h ráno,pak 2h přesvědčování a 7-8h budíček

patypresdevaty
27. led 2021

Ona ti ale může málo spát právě kvůli tomu videu. To je fakt moc na takhle malé miminko.
Chápu, že potřebuješ čas pro sebe, ale zkus hledat jinou alternativu.

amazonkajanik
27. led 2021

@makkyv hele,skáču pátý přes devátý. 😂jejich slova jsou fajn,ale stane se,že co umí,to zapomenou ve prospěch něčeho jiného. U nás je gaga vše žluté,pták,simpsonovi,husy z jedné pohádky . Dřív věděl ,že mňau kočky a psi haf. Dnes jsou psi domácí Kirra(Kira je naše čuba a než umřel v létě pes,uměl i jeho jméno)a cizí,nebo na obrázku mňau

makkyv
autor
27. led 2021

@amazonkajanik zase plodný rok, vždy je sezóna těhotných a maminek😂😂 tak gratuluji❤️ Ale alespoň vám spal, ono se to vždy prý upraví😂

makkyv
autor
27. led 2021

@patypresdevaty to video jsem ji začala pouštět 2 týdny zpět a ještě k tomu ne denně, takže tím to asi nebude když mi nespi už od 1 měsíce 😂 jen v porodnici a týden po, jinak ne 🤦🏽‍♀️😂 ale děkuji za radu

makkyv
autor
27. led 2021

@amazonkajanik to je ale úplně úžasné, já se tak těším 😂❤️ A s tím pejskem mi to je lito 😔

rejalin
27. led 2021

Já myslím, že o moc více toho dělat už nejde 🙂 také jsem tohle řešila, jelikož malý sám ležet vydržel tak minutku a pořád ho něčím bavit bylo náročné. Ukazovala jsem mu všechny hračky pořád dokola, dělala blbinky atd skoro do zbláznění 😁 a samozřejmě hodně nosila.
Ale můžu tě potěšit, okolo toho 4m se to hodně měnilo, už ho třeba bavila hrací dečka s hrazdou, kolotoč atd. Měl už i pár chrastitek, co si bral do ruky a hrál si s nima. Pak byl fakt velký skok kolem 5m, to se začal vůbec hodně zajímat o vše (teď v 6m vydrží sám i 5-10min). Takže to bude pořád lepší a zábavnější 🙂
S tim spaním jsme to měli podobně, krom kočárku vydržel sotva 10min. Ale pak jsem přišla na to, že když ho nechám na sobě, tak spí i hodinku (a zkrouhlo se to na 3 spánky přes den). Samozřejmě pak toho moc neuděláš, ale zas je malý odpočatý (a značně milejší) a ty si můžeš číst, koukat na tv a také si odpočineš. Teď v 6m už se mi ho daří v posteli uspat u prsa a pak se tiše odvalim a jdu pryč 🙂