Jak naučit kojené dítě pít z lahve?

sonule1000
24. dub 2008

Zdravím všechny maminky a žádám Vás o cennou radu. Mam holčičku kterou plně kojím 8 měsíců. Začaly jsme dávat zeleninové a ovocné příkrmy, kterým zrovna moc nedá. Nejvíce ji chutná MM. Poněvadž se budí v noci po 2-3 hodinách na kojení, zkoušely jsme dát kaši, aby déle spala, ale bez úspěchu, stejně se budila na kojení. Slyšela jsem, že se tak dítě uklidňuje v noci.
Přes den jí musím dávat nápoje jen přes lžičku, lahev zkrátka odmítá pláčem, nevím jak ji na ni naučit.
Co mám dělat, když bych ji chtěla časem odstavit.

dvojka
24. dub 2008

My jsme měli stejný problém,ale trochu dřív než vy...Pomaličku jsem jí nabízela tu a tam flaštičku a časem si jí vzala..
Časem myslím bylo 2 měsíce...Od čtyř měsíců do šesti měsíců,nabízela jsem jí odstříkané mlíčko.

Možná a nebo spíš jsem si jistá že u vás to tak dlouho trvat nebude,pač malá už nemá tolik instinkt vystrkovat vše z pusiny.Taky záleží na savičce.Tu od aventu vůbec nechtěla,tak jsme jí koupili silikonovou,takovou placatou,já ted opravdu nevim jak se jmenuje,myslím že se zformuje s patrem a jazykem...Pořád bych zkoušela být tebou 🙂

sonule1000
autor
24. dub 2008

Děkuji za radu. Zkoušela jsem jí dávat silikonovou od aventu, tak zkusíme koupit jinou. Myslím, ale že ji to pěkně štve, když jí tu lahev dávám do pusiny, to začne pěkně mláti rukama a dávat jí pryč.

dvojka
24. dub 2008

nediv se jí,8 měsíců dostává krásně pohodlný prsíčko a ted tuhle umělotinu.Navíc při pití z flašky musí pokládat jinak jazyk a to pro ní neni vůbec jednoduché...U nás bylo řvaní nekonečné.Nakonec jsem jí kojila 18 měsíců,ale to už s příkrmy

sonule1000
autor
24. dub 2008

A to si jí kojila často i přes noc?

bielanevesta
24. dub 2008

Sonule ja som malú plne kojila 6 mesiacov, najprv pekne papala aj cez fľašku(večer som jej dávala ešte odsaté MM)...ale potom si zvykla na papanie kašičky, ale aj tú sprvu odmietala, musela som vyskúšať viac druhov a chutí a za dva týždne už baštila, ale cez lyžičku. Takisto to bolo so zeleninkou a ovocie začala papať až tento týždeň dovtedy ho odmietala. A keď sme jej chceli dať MM po dlhšej dobe z flašky(musela som ís´t preč) tak ju odmietla a počkala si na prso. Proste ako začala papať z lyž. tak flašku nechce.U nás kaša zabraal a v noci spinká pekne 🙂

dvojka
24. dub 2008

nene...V noci spala jak dudek...My to měli tak..Ve čtyřech měsících přestala přibírat a doktorka řekla at nabídnu UM,ale malá nechtěla.Občas jsem flašku nabídla.Pak v půl roce jsme měli začít s přikrmy,jenže malá začala s atopickým ekzémem...Tak jsme jednou denně dali Bebu HA plus kojení,tu flašku si po půlroce sama vzala...Do devítí měsíců neznala nic jinýho než prso a láhev.Pak jsme začli pomalu s příkrmy a když se to hlídalo ekzém se až tak neobjevil.To jsem kojila asi tak 4x denně až do roka.Po roce už jenom ráno a večer po kaši...a v 15 měsících už jen večer.Ráno jsem dávala flašku....v 18 měsících mě to přestalo bavit a dávala jsem flašku ráno i večer..Vůbec jí to nevadilo

evao26
24. dub 2008

Ahoj, v 8 měsících už je zbytečné učit dítě na láhev. Ono se to tvrdí obecně.. že kojené děti vlastně láhev nemusí nikdy poznat. Místo láhve se mohou rovnou učit pít z hrnečku. Vyrábí se různé hrnečky pro různé věkové kategorie.. které netečou, když se otočí vzhůru nohama (když vyndáš těsnící kroužek, tak pak normálně tečou) nebo normálně tekoucí, s pítkem, které lze překlopit k víčku, také nějaké s brčkem apod. Pro to dítě je to nezvyk, takže to chce zkoušet ty tekoucí i "netekoucí", člověk takhle nemůže zrušit pořádně kojení kvůli těm tekutinám... Když není zbytí, tak dávat po lžičkách nebo zkusit i tu láhev (různé dudlíky..), ale hlavně se to musí zkoušet pořád a opakovat a opakovat, dokud si dítě nezvykne..
Mrkni sem...
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...
http://www.emimino.cz/modules.php?name=Forums&f...
http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums...

jabber
24. dub 2008

sonule - u nás to bylo to samé, lahvičku vůbec nechtěla. Pak jsem jí tam jednou dala naředěnou mrkvovo-jablečnou šťávičku a ta jí tak chutnala, že vzala láhev na milost 🙂 a od té doby pije jak z lahve, tak i dál kojím 🙂