Jak naučit ročního syna na nočník?

vera20
17. črc 2017

Ahoj holky, prosím o radu, mám syna-v září mu budou dva roky. Trochu si nevím rady jak ho naučit na nočník. Náš prdola rozumí bych řekla úplně všemu co mu kdo řekne, bohužel ještě vůbec nemluví, ale vůbec. Jen ,,brm brm a tam. Jinak nic. Mám pocit že když nebude umět aspoň trochu mluvit, že si na nočník neřekne. Nebo to jde i bez mluvení? Prosím rady jak jste učili. Dekuju

maretavan
17. črc 2017

Ahoj moje tchýně mi začala syna učit už v roce a mě to přišlo zbytečně brzo,ale pokračovala jsem tom a teď jsou mu dva a je bez plíny. Nemluví moc ještě teď,ale dá se to. Na nočníku jsme četli a tak a nejdůležitější ze všeho samozřejmě děsně chválit, když se cokoliv podaří. My jsme vždycky tleskali jako divý a on byl šťastnej 😉

vera20
autor
17. črc 2017

Zkouším mu tam dávat teplejší vodu aby ho to nutilo jenže se mi ještě nezadarilo. Tak trochu tápu jak tedy začít atd.

maretavan
17. črc 2017

Jo nebo to zkusit třeba ráno, když se vzbudí. Nebo ho tam zkusit zabavit co nejdýl jednou se určitě zadaří, hlavně klid. Taky švestky někdy zabírají.

lenysek1988
17. črc 2017

Ze začátku si tam sedla jen tak oblečená,aby pochopila k čemu to je. Jak si tam začala sedat na delší čas,tak jsem začala vyslíkat. Samozřejmě ji něčím zabavit. Knížky, hračky i televize někdy zabere. Teď bude mít dva roky a doma přes den je skoro bez nehod. Zatím nemůže mít tepláčky nebo kalhotky,ty si počůrá jak si sedne na nočník. Jak píše maretavan když se vyčůrá nebo vykaká do nočníku, chválit a chválit. Potřebuje motivaci. Zatím taky chválím kde jakou blbost,protože se snaží být bez plínky. Na noc teda s plínou i na odpolední spaní a i do obchodu. Doma si řekne,ale venku je to horší.

lenysek1988
17. črc 2017

Jo a s tím ránem je to nejlepší. Takhle jsem začala dávat malou po vyspání a vždy se vyčůrala.

vera20
autor
17. črc 2017

@lenysek1988 každe rano po vyspani ho tam posadim, dam i teplejsi vodu, ted ma období kdy si tam nechce vubec sednout.

lenysek1988
17. črc 2017

@vera20 Není na to asi připravenej. Začátky jsem nesměla vyslíkat,dokud to nepochopila. Od sestřenice se malej seknul s nočníkem na dlouho. Krásně tam seděl a najednou hotovo a neposadil se tam.

vera20
autor
17. črc 2017

@lenysek1988 už mám pocit že jsem asi špatna matka, ktera nedokaze naucit dvoulete ditě na nocnik, okolí se dost pta a pomalu se diví že je jeste na plíně, tak shanim rady napady..🙂

slimacikmia
17. črc 2017

Ahoj, tak to máme podobne mladé deti 🙂 tiež sme v záři... Rozpráva už krásne, ale myslím, že to s nočníkom nesúvisí. Ak nebude chcieť naznačiť slovne, urobí to gestom... My práve skúšame odnaučiť od plienky, cca druhý týždeň. Proste som mu dala doma preč plienku, čo sa mu samozrejme páčilo a vysvetlila som mu, že čúrať treba do nočníku. Prvé pokusy dopadli tak, že sa vyčúral kdekoľvek inde, stále som ho posadila na nočník s vysvetlením, že čúrať treba tam. Potom mu to začalo v hlavičke šrotovať a pochopil, že ak potrebuje čúrať musí to oznámiť a sadneme si na nočník. Prechodné obdobie bolo, keď oznamoval a zároveň vykonával potrebu, tomu sa asi vyhnúť nedá, ale stačilo mu povedať, aby počkal a zadržal to až na nočník 😀 Neboj sa toho, utrieš pár mláčiek a on to pochopí... A možno zistíte, že proste ešte na to čas nie je, každé dieťa to má iné... Ja som sa rozhodla kvôli tomu, že je leto a môžem ho prezliekať vonku, ak sa stane nehoda. Predsa len v chladnom počasí je to náročnejšie 😕

maretavan
17. črc 2017

Vážně to chce klid můj synovec nechtěl chodit na velkou jinak než do plíny do pěti let!!! Měl z toho nervy, zácpu a bolení břicha. Prostě každej to má jinak ale špatná matka rozhodně nejsi. A taky léto je skvělá doba kdy naučit kluky čůrat ,,na stojáka" venku 🙂 . No jsem zvědavá na sebe jak mi to za chvíli půjde s holčičkou 😉

slimacikmia
17. črc 2017

@vera20 no a nemyslím, že takto staré dieťa už musí byť bez plienky, neber si to ako zlyhanie, je to ako s chodením, rozprávaním, samostatným jedením... Proste skúšať to môžete, ale to dieťa sa s tým musí popasovať samo, ak to má mať pozitívny efekt. Naopak poznám veľa rodičov, ktorí začínajú učiť dieťa až od dvoch rokov. Njn, je možné, že skôr by sa im to aj tak nepodarilo, takže len ušetrili trápenie sebe aj drobcom. Je treba skúšať, ale lámať to cez koleno nemá zmysel...

aklin
17. črc 2017

Zkus mu vzit plenu, oblekej ho do slipu, teplacku nebo kratasek. Nejakou dobu potrva nez pochopi. U nekterych deti to jde rychle a u jinych trva par tydnu. Jde o trpelivost. Dcera se takhle naucila, ma 2 roky a uz je i pres noc bez pleny. Kazdopadne u nas to trvalo dlouho, V 19 m umela sama rikat, ubehly 2 tydny a byly jsme na zacatku uciciho procesu, ktery trval 2 mesice. Po 2 tydnech jsem zjistila ze to bude obdobi vzdoru. A po dvou mesicich zmena.

karlajasmine
17. črc 2017

Jestli není pripravenej, nemá smysl to hrotit. Ještě mu nejsou ani dva roky. Vykašli se na to, za dva měsíce už třeba připraveny bude. Můj syn je v listopadu a taky to ještě vůbec nejde.. Nechápe to a nutit ho násilím sedět na nočníku fakt nebudu. Prostě vždycky zkusím a když to nejde tak 14 dní pauza a znova. Hlavně klid, v zahraničí se děti běžně učí až od 2-3 let, akorát u nás se roční děti posazujií na nočník každých 30 min jenom proto, aby maminka mohla říkat, že jsou bez plen..

pajula123
17. črc 2017

Synovi je 19 mesicu. Ted pres leto ho nechavam behat na zahrade bez plinky,tak vidim,ze si vubec,ale vubec zatim neuvedomuje to,ze cura. Proste mu to v mozku zatim neseplo-a dokud nesepne,nema smysl to hrotit a tlacit. Okoli uz obcas blbe pripominky ma,na blby dotaz,jestli jeste cura do plinek,s usmevem odpovidam,ze jo a jestli je po mne,tak jeste dlouho bude 🙂 Oni si vzdycky neco najdou-chuzi,mluveni,plinky,cteni,psani,pocitani integralu,... 😀

lenysek1988
17. črc 2017

@vera20 Miri pochopila co je to lulu a co je to bobo,ale nějak to neřešila. Po měsíci posazení ráno na nočník, pochopila co je to bobo do nočníku. Od té doby jsem utírala pokakaný zadeček párkrát. Ale na čůrání si říká asi teprve měsíc. Ale je "vyčůraná" když má plínu,tak ví že nemusí chodit na nočník 😒 Teď byla venku a zahlásila bobo. No ale to už z ní lezl. Venku udělá lulu a hned mi to jde ukázat kam. Snad tu najdeš dost rad na odplenkování 🙂

andiienka
17. črc 2017

Myslím, že mluvení k tomu nutně zapotřebí není. Můj syn (2,5 roku) chodí na nočník cca půl roku, ale začal prostě uplně sám. Občas jsem ho na něj posadila, někdy se vyčůral, někdy ne.. Nechala jsem ho v obýváku. Plíny doma už neměl, když se náhodou počůral, tak jsem ho rychle posadila na nočník a pochopil to celkem rychle 🙂 ale netlačila bych na něj, každý dítko si k tomu musí dojít v hlavičce samo 🙂

thalia
18. črc 2017

Mluvit nemusí umět. Mám říjnového a teď koncem června na dovolené jsem vzala plinu (na spaní stále ale má) a řekla, že má čurat do nočníku 😀. Odvážné, ale kupodivu to hned šlo 🙂, evidentně byl na to už připraven. I když velký podíl přičítám staršímu bráchovi. A jak to hlásí? Buď mě volá svým výrazem pro mámu, nebo dojde s nočníkem, nebo si začne vytahovat tričko. Takže mluvit netřeba, zato je potřeba ho skoro pořád pozorovat 🙂. Co říkalo okolí mě tak nějak netankovalo, i když poznámky ohledně plinek se taky vyskytly. Ale já od začátku měla plán začít právě až na dovolené, takže pokud měl někdo velký problém, tak jsem to vysvětlila a konec. Jinak co ho zaujalo je potlesk a následně chodí sám vylívat a splachovat, to úplně miluje 🙂.