Jak odnaučit dítě v noci od mlíka?

korcula
25. říj 2011

Ahojky, potřebovala bych poradit, naše malá 21 měsícu se pořád v noci budí na mlíko. V letě se 2 měsíce nebudila, tak jsem myslela, že už to bude dobrý, ovšem od konce prázdnin se budí znovu, nejprve jednou, ale poslední týden 2x a dneska dokonce 3x za noc, budí se po 3 hodinách.... Nemáte někdo tip, jak ji to odnaučit? Krom rady prostě ji nechat brečet? Do toho se mi moc nechce vzhledem k tomu že máme ještě malýho synka a ten by se vzbudila brečeli by oba, a navíc bydlíme v bytě kde jsou okolo sousedi a je mi blbý nechat tu několik nocí za sebou nechat plakat obě děti několik hodin.
Díky za jakýkoli tip jak to udělat nenásilně....

neu.sona
25. říj 2011

Ahojky, malej mi to dělal taky. Pak jsem jednou řekla dost a začala mu dávat do flaštičky vodu. Sice trvalo týden, než se to spravilo, ale od té doby spí celou noc bez probuzení 🙂 . Chtělo to vydržet. Mléko je hrozný kazič spánku. Mám pocit, že to bylo i ve stejném věku, jako máte teď Vy.
@korcula

korcula
autor
25. říj 2011

@neu.sona a neplakal když jsi mu dalal vodu?

neu.sona
25. říj 2011

@korcula asi dva dny trochu plakal a vztekal se. ale bez toho se asi neobejdeš. buď jí mlíčko necháš a budeš hodněkrát vstávat, nebo to pár dní vydržíte a bude klid.

korcula
autor
25. říj 2011

@neu.sona když ona je taková hysterka a já mám právě strach aby nebudila pul baráku... to by mi bylo blbý

kopretina82
25. říj 2011

My to dělali stejně jako neu.sona, Domča se ani nezlobil, jen ho asi za 3 dny přestalo bavit, tak radši spal 😀 Jenže on zvládal všechny tyhle nové věci(odstavování, usínání, nočník...) úplně v poho.Ale mám strach, že s Anežkou to bude větší boj 😖 Jo a o těch sousedech vím svoje, v tomhle není nad svůj barák, že?
Přehu hodně zdaru , pevné nervy a co nejrychlejší a nejhladší průběh 🙂

korcula
autor
25. říj 2011

@kopretina82 díky díky... asi to zkusím ale budu msuet vydržet ještě chvíli, v pátek se stěhujeme, tak až schroupnout to tak pak se do toho pustím... jen dousám, že se mi to podaří než se narodí mimčo🙂

neu.sona
25. říj 2011

@korcula určitě se to podaří! ono to jde potom ráz na ráz, jen se rozhodnout a trvat na tom. oni jsou hrozně chytří a poznají, že fakt nic jinýho nebude 🙂

korcula
autor
25. říj 2011

@neu.sona díky, no budu doufat, chvíli počkám a pak se do toho pustím

lucyntha
26. říj 2011

Ahojda holky,
bohužel malá je na mlíku nutrilon, musela jsem přestat kojit už v začátku, ale bude nam tedka 11měsíců a v noci se mi pořád budí 1-2na mlíčko, ale potom zase v klidu usne. snad se to časem s rovná. 🙂

ffiinnkkaa
26. říj 2011

@korcula Buď bych mlíko zkusila nahradit čajem..nebo bych postupně snižovala dávky..slyšela jsem to někde v televizi, že pokuď je třeba zvyklé mít 200 ml, tak jednu noc dáš 180 ml pak 150 ml. Určitě postupně a pomalu a nenásilně. 🙂

neu.sona
27. říj 2011

@ffiinnkkaa já bych teda čaj nedávala. Je to v podstatě stejné jako to mlíčko. Navykne si na něj a bude chtít zase pro změnu čajík. Kdežto voda pro ně není tak "dobrá" a přestane se jim chtít budit na něco jako je voda.
My jsme to taky dělali nenásilně, klidně a v pohodě. Prostě jsem mu vysvětlila, že mlíčko nebude a je jenom voda.

ffiinnkkaa
27. říj 2011

@neu.sona nám se to s čajem povedlo také 🙂

8petule8
Odpověď byla odstraněná
Zobraz