Jakou mají vaše děti normální teplotu?

bramburka
1. čer 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat, kolik mají vaše děti normální teplotu, mám podezření, že moje holčička - 18 měsíců, ji má 36,7-37,1, ráno má po prubuzení 36,3 a pka ji stoupne na 37,0 a tu si drží do večera, je to normální?

bramburka
autor
1. čer 2009

si odpovím, že jsem našla na netu tuto odpoved MUDry:
Odpověď odborníka
Dobrý den, je normální, že tělesná teplota během dne kolísá kolem 37°C v závislosti na aktivitě dítěte, teplotě prostředí atd. Průměrná teplota v podpaží je 36,5°C, v konečníku 37°C. Je dobré taky zkusit dítě změřit jiným teploměrem, na vině může být právě někdy teplměr. Pokud dítě nevykazuje známky nemoci, starost bych si nedělala.

zero
1. čer 2009

bramburko je to normální, my taky máme po probuzení teplotu nizoučkou a běhěm dne stoupá. I jsem to někde četla že to tak má být.

kacka79
1. čer 2009

tak my když jsme v pohodě tak kolem 36,7 ale večer vždy o trochu víc... ale nevim to přesně, když je v pohodě tak neměříme

marinka
1. čer 2009

bramburko, je to úplně normální, nedělej si z toho hlavu 😉

martas123
1. čer 2009

bramburka - já jsem u své 17-ti měsíční dcery taky nedávno náhodou zjistila, že má občas zvýšenou teplotu. MUDr. nám dělala krevní obraz, CPR, ASLO a moč a nic jí nezjistila. ale stejně mě to nenechává klidnou, pořád si říkám, jestli jsem pro to udělala všechno. Dr. říká, že ju mám přestat měřit, že to někdo takhle může mít. dcera má tu teplotu většinou 36,9 až 37,3C.

tomasek06
1. čer 2009

Tak já malému teplotu neměřím tak ani nevím 😀 Teda měřím ale jen když mám podezření že jí má vysokou.

bramburka
autor
3. čer 2009

ja ji taky pravě nikdy neměřím, ted jsem ji sledovala po tom očko, tak jsem to zjistila, tak mě to překvapilo...no nic, neměřím, neřeším, dík

sipcek
3. čer 2009

bramburka tak to my mame tiez uz od narodenia.sem tam vecer ma aj 37,3-37,5 ale do rana jej to klesne.mne to nepripada normalne,no dr.s tym nic nerobi

ada11
5. čer 2009

tak pridávam aj ja moju skúsenosť, staršia dcérka začala mávať takú vyššiu teplotu od cca 7 mesiacov a trvalo tak 1-1,5 roka . bola som s ňou aj na vyšetreniach, ale všetko bolo OK, mala posumutý aj očkovací kalendár, lebo dokina ju nechcela očkovať pri takejto TT, napriek tomu, že bola relatívne zdravá 😉 TT mala 37,0-37,5, väčšinou to bolo v tomto rozmedzí, sem-tam sa stalo, že to bolo pod 37,0 st. ale ak bola chorá, tak vždy mala do veku dvoch rokov 40 st.horúčky trvajúce až 3 dni, takže vždy sme skoinčili na pohotovosti a to na Hydrokortizone alebo Apaurine. 😉 vlastne bola to otázka termoregulačného centra a jeho nastavenia - vyjadrenie lekárov 😉

mirka2710
7. čer 2009

Ja som tu uz raz podobnu temu zakladala https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
Nas Tomasko ju ma teda zvysenu este stale......uz je to 7 mesiacov a stale sa pohybuje do 37,2. Rano ju nema a v priebehu dna zacne stupat, az vystupi na spominanych 37,2 a tak ostane. Prave doberame Ribomunyl a potom mu spravia testy ci sa nieco zlepsilo. Mozno, ze sa imunita upravila, ale teplota rozhodne neklesla. Pravdepodobne nas posle dr. este na imunologiu.
Ale rovnako ako vy, ani ja nevidim na nom ziadne znamky choroby a uz ani tak casto nemeriam ako na zaciatku, ale hneva ma to stale.