Jsou pro 14měsíční holčičku lepší jesle nebo chůva?

xboax
16. zář 2014

Ahoj maminky,

viem, že sa tu už hodně diskutovalo o jeslích, či chůvach, ale chcela by som vás poprosiť o názor. Je lepší chůva, alebo jesle pro 14. měsíční holčičku? Prípadne poraďte, či je možné zohnať chůvu za 13 000,- mesačne Praha a okolie.

Ďakujem vopred všetkým, ktoré poradia 😉

lidovky
26. zář 2014

Jednoznačně jesle. Malá chodila do soukromé školky od 1 roku vždy na 2 dopoledne a týdnu. Řádění s dětmi jí rodiče nebo sebelepší chůva dát nemohla - byla naprosto spokojená. Už před rokem na ní bylo vidět, jak se těší, až bude moci být s ostatními dětmi, když je třeba pozorovala na hřišti s kočárku. Ovšem u státních jeslí bych byla v pozoru, tam bych se celkem bála. V Praze doporučuji Žofku, my tam chodili, sice nemají nejmodernější vybavení, ale přístup je naprosto úžasný, děti mají celý den různý program - hudební nástroje, tancování, zpívání, malování, vyrábění čehokoliv - procházky do krásného parku se hřištěm. Fakt velká spokojenost.

blahova_andrea
26. zář 2014

ke státním jeslím jaksi nemám důvěru, soukromé hodně pečlivě vybrané na doporučení by byly super. opravdu je dětský kolektiv k nezaplacení. chůva má jistě také své výhody a 13000 mi tedy přijde slušná nabídka. i když ono asi dost záleží, co vše by jste po ní chtěli a kolik hodin denně. je rozdíl mít na starosti jen dítko a to třeba jen do 16h a nebo mít funkci kumulovanou i s hospodyní a bývat u někoho do večera 😉

carrie_b
26. zář 2014

Já bych byla taky pro jesle, u chůvy bych měla přeci jen větší pochybnosti. Konkrétně bohužel ale neporadím.

xuxie
26. zář 2014

Bych doporučila jesle...ake na jaře, teď to bude bída, bojím se, že bude víc doma nemocná, než v těch jesličkách. A pokud potřbujete do práce, tak hlídání bude oříšek.
Takže za mě chůva do března a pak do jesliček, pokud to jde 😉

alamo
26. zář 2014

Ja mela od 7 mesicu chuvu - mala byla v domacim prostredi, domaci jidlo, hodne pozornosti, min bacilu.

cell
26. zář 2014

Tak já nemám srovnání, chůvu jsme nikdy neměli (mohli jsme, ale nějak jsme se báli vlivu jedné cizí osoby, navíc syn měl rád kolektiv dětí, tenkrát byl jedináček), syn chodil od 14 měsíců nejprve na 2 dopoledne týdně, postupně více, do soukromých jeslí a byla to skvělá volba. Moc se mu tam líbilo, spoustě věcí se naučil, chodil tam rád. Pokud byste chtěla vědět, které konkrétně jesle to byly, piště sz

xboax
autor
1. říj 2014

Ďakujem vám za príspevky, takže som viac naklonená jasliam. Najbližšie máme Projesle, počuli sme hodne pozitívne reakcie, ale ešte vyberáme. Držte palce, by sa malej páčilo 😉