Kdy dát přihlášku do školky?

bohmici
15. únor 2014

Ahoj maminky prosím o radu synovi byli 20.1.2014 dva roky jak to funguje s přihláškou do školky. Chtěla bych až příští rok jak mu budou 3 roky pokud nás teda vemou. To mám dát přihlášku už teď nebo to stačí až příští rok 2015 jak mu budou 3 roky je v lednu. A nástup je vždycky v září? Práci teda zatím nemám. Každý mi říká něco jiného tak už fakt nevím. Předem moc moc děkuji

andelka
15. únor 2014

Záleží jak budou mít místo. Mojemu budou dva za měsíc a v březnu je u nás zápis. Zkusím to, jestli by ho nevzali od pololetí, nebo od toho března. Práci taky nemám, ale potřebuju vědět co se školkou, ať se můžu podle toho zařídit.Pokud by ho takhle během roku nevzali, šli bychom znovu na zápis v březnu 2015 a to by ho už určitě vzali od září 2015. Vždycky musíš na zápis na jaře před tím školním rokem ve kterém chceš aby začal chodit. Pak záleží kolik mají místa, jestli děti mladší 3let vezmou.

betelgeuzz
15. únor 2014

pokud chceš, aby chodil od toho ledna 2015, tak přihlášku musíš dát už teď. Když ho vezmou, tak ve většině musíš platit školkovné od září, i když chodit nebude. Nastoupit může klidně až v lednu, u nás teď taky nastupovaly nové děti. Nebo chceš, aby chodil od září 2015? To by stačila přihláška až příští rok.
Ale nejlepší je podívat se na webové stránky školky, nebo tam zavolat, či zajít na den otevřených dveří. V některých městech už zápisy jsou, tak neotálej 🙂

lucieandrlova
16. únor 2014

To má každá školka jinak. Musíte se zeptat v konkrétní školce. U nás musí mít dítě 3 roky (pro mladší nemají místa), berou vždy jen v září a nesmí být dudlík, plenka, musí mluvit. A i od 3 let vezmou jen pokud jsou místa. Přednost mají předškoláci a sociálně slabí... Zápis už tu proběhl v únoru.
My to řešíme ve 2,5 letech soukromou školkou na 2 dny v týdnu, aby si zvykla. Už chce chodit mezi děti...