Kdy se vaše děti naučili smrkat? Jak jste je to učili?

rova
11. bře 2007

Včera se nám objevila rýma - po půl roce, kdy se nám úspěšně vyhýbala. Noc jsme zrovna moc neprospali a bohužel museli často odsávat, což bylo dost náročné! Dcerka je pravý bojovník, dle slov několika doktorů a i pro 2 lidi, je složité "přeprat" jí a pomoci jí od hlenů. Proto bych byla ráda, kdyby už se naučila smrkat, aby nám tahle nepříjemná záležitost odpadla.
Zajímalo by mě, kdy se vaše děti naučili smrkat a jak jste je to učili? Za všechny rady děkujem, budem Vám moc moc vděční, pokud už tu ošklivou odsávačku budem moc vyhodit! 😉

kuliskaa
4. kvě 2008

Ahojky,mám holčičku 2roky starou a měli jsme rýmu asi 4x a odsávačku jsem nikdy nepoužila,mám trošku obavy jí to strkat do nosíků a dráždit sliznice-řešila jsem to tak že jsem špejličkou do uší vytírala modrýma kapkama jen z kraje!!-ted je super Libenar,a jinak ted se naučila sama krásně smrkat-říkám jí-nadechni se zavři pusinku a fuk!! 😀 😀

frog
4. kvě 2008

My měly rýmu hnedka několikrát,Libener zabíral dobře,ale pokud byla rýma až hodně vzadu,tak jedině odsávání.Samozdřejmě se hadička nesmí strkat až dozadu ale nám teda pomohla.Mám tu obyč,jak to vysavám pusou..