Kdy začít dávat dítě na nočník?

smallinka
29. srp 2015

Máme téměř 11 měsíců a sami ještě nesedíme. Pouze s oporou, někdy sami ale pak se sesuneme 🙂

zaludova
29. srp 2015

Ja si myslim, ze po tom, co zacne sedet. V 11m uz deti vetsinou sedi, ale pokud vase ještě ne, tak bych pockala az zacne. Ja jsem zastance brzkeho nocnikovani. Deti jsou sikovnejsi nez si myslime a nevidim duvod proc by melo 3lete dite litat v plinach. Samozřejmě pokud tam neni nejaky zavszny problem, ale tj na jinou diskuzi...

veri0007
29. srp 2015

Taky máme 11 měsíců, malá sedí bez opora teprve tak tři dny a budu teď kupovat nočník a začneme ještě pře narozeninami. Ale jak říkám, už sama sedí. Kdyby se neudržela sama, nevyszovala bych jí...

zo_ja
29. srp 2015

Můžeš dítě držet v klubíčku, ale to už počkej ten měsíc. Nebo můžeš dát nad umyvadlo/čůrací misku/nočník po spaní, tamtéž nebo nad umyvadlo před koupáním (pustit vodu), naše čůrají v tomhle věku před i po koupání, když je krátký. Můžeš dát do klubíčka, sedět na turka a dát pod dítko. Pokud nesedí, tak na nočník bych sedět nedávala, tam je to na tu páteř nešikovný. .

mandala
29. srp 2015

Pokud stabilně nesedí, tak bych ještě počkala, nicméně taky jsem zastáncem brzkého učení na nočník, měla jsem všechny tři děti kolem 15. - 16. m. už na tvrdo bez plen, samy přišly a řekly, že potřebují e-e, posazovat jsem začala kolem 10 měsíce a jsem přesvědčená, že kdybych začla třeba o půl roku později, už by se tak nedařilo, protože si více prosazují svoji vůli a nechtěly by sedět. 😉

tinakari
29. srp 2015

Ja zacala davat na nocnik v 11mesicich, sama uz sedela, ted ma rok, sama si obcas rekne (spis udela ee) a do nocniku se vycura i vykaka 🙂 davam ji rano po probuzeni, po svacine, pred spinkanim po obede, skoro pri kazdem prebaleni a pred koupanim..

lucca23
23. zář 2015

Já začala dávat na nočník od 7 měsíce,ale to sám seděl. Dávala bych až když sedí bez opory. 🙂

mangold
23. zář 2015

Já kluka na nočník nenutila a nestresovala jsem ho tím. Přesně v jeho dvou letech, to bylo tropické léto, jsem mu sundala plínu a snad každých pět minut jsem se ho ptala, jestli se mu nechce čůrat. Na nočník nechtěl, tak jsem ho dala do vany a když začal čůrat, přistrčila jsem mu nočník. Ten začal hrát a kluk měl radost. Od té doby si sám říkal, že se mu chce a věřte nebo ne, ale od té doby vůbec neměl plínu ani přes noc. Tak že ze d na den bez plín 🙂

keilin
21. říj 2015

musím říct, že tohle teď taky řešíme...sedí nám už poměrně dlouho.. v 7 měsíci to stoprocentně zvládal, možná i dřív, ale problém je, že je to divoch a neposeda, mám problém ho udržet i v jídelní židli ...měla bych tedy radši počkat?