Malá je drobná a nesplňuje tabulky

altice
28. bře 2018

Holky chci se zeptat malá je drobná a nesplňuje tabulky chodili jste nějaká na vyšetření dekuji

babanci
28. bře 2018

Má prostřední dcera byla taky drobek, v roce neměla ani 8 kilo a nikdy jsem s ní na žádném vyšetření, krom normální poradny, nebyla. Hezky jedla a prostě jen byla drobná. Vyrostla z ní krásná ženská. 🙂

altice
autor
28. bře 2018

@babanci no malá ji taky má 17m a váží 8.2kg a měří 72 cm a doktorka říkala pokud to nedozírné tak ve 3 letech musí na nějaké vyšetření jestli je v pořádku je to moje 3 mimco cpu do ní vše co se dá

terezak88
28. bře 2018

Moje dcera ma ted 3 toky 98 cm 11,5 kg, podle doktora podvizivena, vubec me neposlouchal ze na ni nepozoruju zadne priznaky nemoci, pekne papa, energie ma na rozdavani, proste je stejna jako ja kdyz jsem byla mala. A uz me hnal na odbery apod. Dcera spatne snasi lekare od malicka, tak jsem sr rozhodla ze ji po doktorech tahat nebudu, podke me je naprosto v poradku. Od moji kamaradky byl zase syn moc tlustý a taky ji chteli hnad po vsech certech a dneska je z neho poradny fesak. Takze moje rada ridit se vlastnim usudem a materskym instinktem.

altice
autor
28. bře 2018

@terezak88 právě me se zda že moc ji sní třeba 2 jogurty za ráz pořád nějaké sušenky a furt něco ale nemůžu do ní dostat sunar je zvikla na prso ale to už jsem ji omezila koupila jsem i flašky na mlíko a nechce to možná kdyby to pila tak je na tom lepe

fifina86
28. bře 2018

@altice 17mesicni ditko sunar nepotrebuje ;)
A jinak,resila lekarka tvoji a manzelovu vysku/vahu?

altice
autor
28. bře 2018

@fifina86 ne neresila myslím že do ní nemůžu dostat mléko

eldrag
28. bře 2018

@altice mleko pit nemusi, stačí dostatek kvalitnich jogurtu, tvarohu, syru

ivular
28. bře 2018

@terezak88 A řešil nějak ten pediatr, že jste na ty odběry nešly?
Vy píšete, že žádné příznaky nemoci na ní nepozorujete, ale např. spousta metabolických obtíží žádné další projevy nemá (kromě toho neprospívání).

altice
autor
28. bře 2018

@ivular ne papa běhá

eldrag
28. bře 2018

@altice tam jde spis o to, ze muze mit nejakou skrytou poruchu napriklad, nezpracovava spravne ziviny atd... ale to se jinak nez testy nezjisti.

letadylkokane
28. bře 2018

Dcera mela pri porodu 40+3 2,5 kg a 46 cm. V roce 7kg, ted ma rok a trictvrte a pokorila 9 kg. Prosla jsem s ni krom geriatrie snad vsemi oddelenimi ve spitale, byla jsem i u antropolozky. Vse nastesti ok. Roste dobre, ale vahu porad nekdo resil, byla jsem z toho uplne silena. Ted uz neresim, ja sama jsem hubenej prcek, konecne to doslo i lekarum, ze je postavou po mne.

terezak88
28. bře 2018

@altice no me dcera sunar nejedla od roku, je jasne ze dite pak pribira min, doktor radil pridavat ho do jidla, zahustovat tim.omacky apod. Tak jsem si zatukala na celo a rekla si proc budu diteti ktere ji pestre jidlo cpat nejake uměle blbiny.

terezak88
28. bře 2018

@ivular neresil, mluvil akorat o tom ze by to mohla byt celiakie, ale ta ma spoustu pridruzenych priznaku. Dcera je opravdu naprosto v pořádku, kvuli predcasnemu narozeni jsme jezdili i na kontroly na neurologii a do rizikove poradny a tam mi akorat rekly ze nikdy nebude tlusta a ze nema ani po kom byt.

altice
autor
28. bře 2018

@terezak88 rozumím asi to nechám být jen jsem chtěla trochu povzbudit je to 3 mimco 2 před tím byli taky tak akorát ale od té třetí byli trochu ve předu ale je fakt že bříško má napapane a spí celou noc tak uvidím ale děkuji vám

absintka19
28. bře 2018

Moje mala 40+6 4300gr 50cm , 10m 8kg 71cm (pribira ted uz jen 100g mesic-uz chodi v 10m1t). Takze jde i prijem/vydej. A to podotknu ze ji co 2 hodiny pres den, v noci tedy spi 11hod a nic neji/nepije. A porad neco uzobava i mimo jidlo. Hold jeji spalovani bych chtela mit 🙂 takze poslouchej instinkt-pokud ji a pije je to v poradku, klidne zvetsit porce, rozhodne blbost sunar, zahusteni a pod..jen si uvedom ze kojeni jako talove jiz nestaci jako "nahrada jidla". At vam klidne udelaji rozbor zda neco ze zivin nechybi, prp tvuj klid. Tabulky jsou tabulky. Kazde ditko si jede to svoje. Ty jako matka jen " kontroluj" jidlo, tekutiny....

absintka19
28. bře 2018

@altice snist 2jogurty zaraz neni vubec moc. No nektere jogurty jsou spise misto piti nez na jidlo 🙂

prejeta_zaba
28. bře 2018

Prosím tě hlavně do ní necpi žádné zahušťovadla apod. abys pak ve 3 letech neřešila pravý opak, tedy obezitu. Protože jak to tak pozoruju, nařízení doktorů k tomu dosti spěje - spíš kolem sebe potkávám batolata, která mají rozměry jako já v první třídě, to je ale výsledek právě tady těch "co nejdýl Sunar" a samé pribiňáčky a "dětské" sušenky apod. Samý cukr a uměliny. Pokud má dítě přiměřenou a pestrou stravu a jinak je naprosto zdravé, nepůsobí apaticky, nemá zažívací potíže, spíš bych se řídila selským rozumem a necpala do něj horem dolem nějaký vykrmovadla a už vůbec ho netahala zbytečně po doktorech, maximálně tak odběr krve, jestli má dostatek živin a toť vše.

absintka19
28. bře 2018

@prejeta_zaba presne ! Vidim ze i rozumne maminky existuji 🌷

nafuka
28. bře 2018

já mám dcerku drobnější a doktorka mě nikam neposílala. Má 2 roky 5 měs. a váží asi 11,5 kg, nevím přesně kolik měří. Manžel ani já nejsme vysocí.

lenkamor
28. bře 2018

Dcera měla v roce 7,3kg a 74cm, v 18 měsících pak 8,6kg a 78cm. Doktorka to nijak neřeší, že je sice na spodní hranici, ale je vidět, že jí nic nechybí. Dcerka je stále dost kojená a jí dost nárazově, jeden den nic moc, další sní na co přijde. Ve 3 měsících se poprvé přetočila sama na bříško a od té doby jen zrychluje. Teď má 20 měsíců a s tím, co předvádí, by mohla z fleku do cirkusu. Každý jsme jiný a pokud se jinak dítko chová normálně, tak bych neřešila 🙂

luj89
28. bře 2018

ahoj, nase dr. to taky porad resi... dcera mela na 8mes. kontrole 6,5 kg na 68 cm. Koji se co hodinu, ma dva prikrmy denne a v noci se budí cca 5x, takze jidla ma dost. Hold bude po me, mala, zrava a stihla 😀. Lekari by meli brat v uvahu i genetiku, coz ne kazdy dela za tyden jdeme na prevazeni, tak jsem zvedava, jestli to bude Dr. zase nejak resit. pokud jo, nechamnji max udelat odbery, ale vic to resit nebudu. Ja nemela v roce ani 8 kg, ted nemam ani 50 kg... P.S. Kojeni dceri neomezuj, mlicko potrebuje 😉.

altice
autor
28. bře 2018

@absintka19 kupují ji právě věcinou tvarohove že jeden stojí 20 kč žádné obyc ne

altice
autor
28. bře 2018

@prejeta_zaba holky moc děkuji chtěla jsem jen povzbudit nechám to jak má bít je fakt že od minulé kontroly vyrostla o 3 cm a přibrala skoro kylo chodíme tam jednou do měsíce tak uvidím třeba se to otočí moc vám děkuji

ishumisz
28. bře 2018

@absintka19 ja bych teda mela problem snist dva jogurty 😀 Ale myslim tiˇ poradny bily tucny jogurt. "Ovocne" bych nepozrela vubec.

absintka19
28. bře 2018

@ishumisz ovocne ano nekupuji, tam ovoce bych marne hledala 🙂

absintka19
28. bře 2018

@altice to je dobre. Vidim ze vis co delas 🙂 netrap se. Mas krasnou a zdravou holcicku.

altice
autor
28. bře 2018

@absintka19 děkuji moc dělám co můžu tak uvidím děkuji moc

mku
28. bře 2018

@altice urcite se netrap 🙂 moje dcera se narodila presne na termin a mela 2700g a 49cm, byla porad drobek... a ted prichazi do puberty, je ji dvanact, ma jen o 3kg min nez ja a do satniku mi leze snad denne 😉 a to mliko ani jogurty od roka neji, max eidam nebo mozzarellu.
Syn ma 8m a 6,4kg, taky je mimo tabulky. Ale narodil se o tri tydny driv a mel jen 2080g, takze to taky neresim..

mr_falko
30. bře 2018

Nase Bea v 18m ma 8,3kg a 75 cm a driv mudra trosku drzkovala, ale ted uz je klid. My jsme s muzem oba mensi a drobnejsi, tezko budeme mit doma cahouna 😁