Od 3 měsíců se kojí za noc 2x, od 6ti měs. bez kojení

elzik
15. bře 2010

Maminky, dnes jsem se na www.kojeni.net dočetla, že od tří měsíců věku miminka má dítko nárok jen na dvě kojení za noc a od půl roku by mělo vydržet celou noc bez kojení. Chtěla jsem se zeptat, zda to tak máte. Náš malý má 5 měsíců a budí se v noci co 2hod na kojení a když mu napít nedám, tak strašně pláče, není k utišení, takže nakonec stejně podlehnu a nakojím ho. Právě, že na těch stránkách píšou, že to už je zlozvyk, že dítko nemůže mít hlad, že je dobré dítě nechat poplakat a prostě nedat, snažit se jinak utišit, ale nekojit. Kojíte některá i po půl roce v noci? A jak často? Moc děkuji za vaše odpovědi.

garfie
13. bře 2013

@lucca23 Já jenom, že pokud mu ještě není ani půl roku, tak je předčasné soudit. Naše vzorné miminko, které spalo celou noc od narození a prospalo v tomhle věku i 16 hodin v kuse se začalo budit po desátém měsíci......Snad každý rodič v mém okolí se s nočním buzením potýkal-a každý v jiném věku. Třeba budete šťastnou vyjímkou 🙂

lucca23
22. říj 2013

@garfie tak jsem si na vás vzpomněla s tím nočním probouzením a říkala jsem si, no to mě teda čekají ještě krušné noci, ale musím říci že malému je 13měsíců a vše v klidu.Chodí spát tedy o něco později než když byl malinkatý (teď chodí kolem 20hod.) ale zase se nám prodloužilo vstávání ze 7hodiny na 9 🙂 takže za mě musím říci, že na mateřské se vyspím mnohem více než když jsem chodila do práce 🙂

garfie
22. říj 2013

@lucca23 Šťastná to žena....🙂 (i když já si teda taky nemůžu stěžovat....malý se jen kolem druhé přesune k nám do postele a jinak spí od osmi do sedmi).

duracell79
22. říj 2013

V porodnici jsem dostala kázání, že miminko nemůže být déle jak 4h bez kojení a že i když spí, tak ho musím na kojení budit. To že dcera byla pak mrzutá a sotva si cucla, než zase usnula byla věc vedlejší 😒. Takže jsem začala dceru do dvou měsíců pravidelně po 3 hodinách budit na kojení. Jinak od narození by spala cca 6-7h v kuse a od cca 5měs spí 8-14hod. Do 13 měs. spala 3x za den a pak celou noc a teď ve 21měs spí 1-2x za den cca 2-4h a pak celou noc. Funguje u nás položím - spí. Je to zlaté dítě 😵 🙂 Hlavně to je o režimu, který si maminka hned od začátku nastaví a kterému se miminko naučí a přizpůsobí. Přes den jsem kojila nejdřív po 2h, ale většinou jsem se to snažila natáhnout k těm 3h. Nejhorší je, mít miminko u sebe v posteli...to se pak nedivte, že kojíte aj 3x za noc, bo se navzájem rušíte a má z vás leda dudlík, aby mohlo zase usnout 😉 .

janiart
Odpověď byla odstraněná
Zobraz