Odplenkování - nechce na velkou na nočník

gabrielaorl
2. črc 2019

Ahoj vsem, treba nekdo budete mit podobnou zkusenost a poradite, jak na to. Mam dvouletou holcicku, momentalne odplenkovavana indianskou metodou. Jedeme par dnu a velmi hezky si rika na curani, dobehne k nocniku, kolikrat i sama a zavola me az na vysledek. Plenky davame jen na odpoledni a nocni spanek. S velkou potrebou je ale problem - umi kakat jen ve stoje, idealne o neco oprena a sama v soukromi. Delala to tak i drive. Neumi/nechce si k tomu sednout a ja nevim, jak ji to vysvetlit. Vede to k tomu, ze se snazi zadrzovat kdyz nema plinu, nechce kadit, pripadne se snazi to stihnout do pleny po spani. Nemate nekdo tip, jak ji pomoci? Diky 🙂

verunka15
2. črc 2019

@gabrielaorl ahoj,máme to úplně stejné,malá bude mít 2 roky a je bez plen,jen na spaní a.velkou neudělá a neudělá..... doktorka mi řekla že ji mám dát čas,že pochopí že i na velkou se.chodi na.zachod....zatim to nechávám být a uvidíme co z toho bude😊

toucha
2. črc 2019

Máme to samé... a podruhé 😖 . Oba synové... Přejde to samo, naučí se chodit i na velkou.... Nepomohlo nic jiného.

svha
2. črc 2019

S dcerou jsem si musela počkat, až bude chtít sama, nezabralo nic, prostě k tomu dospěla časem sama

petronilkaa
2. črc 2019

Syn úplně to stejné. Na čurání si došel sám a když chtěl kakat, řekl si o plínku. Tolerovala jsem, vyhověla mu a vždy vysvětlila, že lepší by to bylo na záchod nebo na nočník. Za nějakou dobu pochopil. Hlavně nelámat přes koleno, nenadávat, mohl by se vytvořit blok.. To jsem měla odstrašující příklad v rodině a radši vyhověla s plínkou na kakaní..

zmrzlinka
3. črc 2019

Kámošky dcera to měla taky.Nechali ji kakat do pleny a pak se naučila rovnou na WC.

zmrzlinka
3. črc 2019

@petronilkaa taky znám případ kdy dítě pak trpělo na zácpu a schválně drželo,aby nemuselo na nocnik

petronilkaa
3. črc 2019

@zmrzlinka Tady to došlo tak daleko, že zadržoval až se pokakal, na zácpu netrpěl.. Trvalo to ještě ve druhé třídě, takže jsem věděla, že nucením zadělám na dlouhodobý problém..

priefi
3. črc 2019

@gabrielaorl chce to cas, muzes zkusit motivacni videa nebo obrazky, aby pochopila, ale tohle je ok... je to klasicky vyvoj, nebojm driv nebo pozdeji bude kakat na nocnik

gabrielaorl
autor
3. črc 2019

Diky vsem. Dneska jeden pidi uspech v podobe jednoho maleho pidibobku v nocniku, tak jsme s velkou slavou chvalili a vsechno okolo, tak snad je to na dobre ceste.

janaaanna
3. črc 2019

@gabrielaorl takhle jsme to take delali. Syn mel stejny problem, tak jsme mu ukazovali, jak je to super, ze to delame vsichni 🙂)) jaky je to krasny, kdyz se to povede a proste pozitivni divadlo okolo. Kdyz se nepovede, tak hlavne nekarat, netrestat. U nas to trvalo tak 3 tydny, ale ten zacatek to bylo hrozny, radsi to drzel nez jit na nocnik, bylo mi ho lito. Takze mama kaka, tata kaka, krtek kaka, ... 😀

gabrielaorl
autor
3. črc 2019

@janaaanna U nas taky vsichni 😁🤦🏻‍♀️ Plus nechavame kolem detske knizky o vyprazdnovani okolo otevrene na tech spravnych strankach apod 😁 No, uvidime kam to povede dal... 🙂

janaaanna
3. črc 2019

@gabrielaorl to pujde 🙂 ja jsem na zacatku mela pocit, ze to nedame, kakal do spodaru (plinu jsme prestali davat) nebo vubec a do toho jsem cetla vsechny ty clanky o psychickych zacpach a ze to muze trvat roky, nevedela jsem, jak na to. A on si to mezitim v hlavicce nejak prebral a povedlo se. Jen je zajimave, ze kaka do wc (s redukci) a cura do nocniku, rozdelil si to 🙂

marlenka34
3. črc 2019

Nech ji 🙂 nás 2,5letý to dělá stejně. Je odplenkován od dvou let, na spánek teda plenky má, protože pije před spánkem mléko. Ale na velkou zásadně ve stoje a do plenky 🤷
V sedě jsem docílila toho, že to zadržoval a bylo zle.
Furt lepší, že si sám donese plenku, vykaká se a chce umýt, než zadržovat (nebo jak jiné děti kakat do tepláků)

jenni4
3. črc 2019

U nás to stejné. Čurání zvládá bezvadně a samostatně v sedě i ve stoje, v noci bez nehod, ale kakat jedině do plínky. Řekne si o ni, zaleze do soukromí a pak hned přijde, že chce umýt zadek. Všude jsem zatím četla, že se to nemá řešit, aby si nevytvořil psychický blok a neměl pak problémy s vyprazdňováním. Tak čekám.. Samozřejmě se ptám, jestli to nezkusí do nočníku nebo na wc. Zkoušela jsem i slibovat odměnu, ale prostě chce plínku a hotovo. Mně to v podstatě ani tak nevadí, spíš to řeší manžel a okolí.