Propíchnout ouška ve 3 měsících, nebo až děti vyrostou?

luckanovakova
2. srp 2015

Ahoj, potrebovala bych poradit ohledne propichnuti ousek. Mame s manzelem dvojcatka (3 mesice) a premyslim ze bych jim nechala propichnout ouska (nastrelenim ne, protoze pokud by meli nausnicky, chci aby meli ty po mne). Tatinek vcera odjel na sluzebni cestu a tak bych to chtela udelat jako prekvapeni i kdyz rikal, ze je mu jedno, jestli budou mit holky nausnice nebo ne. Co myslite, je dobry napad udelat to nebo je lepsi pocksat az holky vyrostou? Jak probihalo propichnuti u vas? Dekuju

jjustyna
3. srp 2015

No já bych Ti poradila, především to, ať dáš naušničky nastřelit. Budeš muset ty nastřelené nechat sice 6 týdnů v ouškách, ale pak dáš krásné a budeš mít klid. Já jsem sice dceři ještě naušničky nedávala, ale chystám se na konci prázdnin po prvním očkování a propíchnou uši ji nenechám. Potvrdila mi to i nejlepší kamarádka i švagrová. Propíchnuté uši musíš desinfikovat, naušičky protáčet, kontrolovat, kdežto ty nastřelené jsou bez starostí. A kamarádka i švagrová mají za sebou obojí. Prvním holkám propíchly, druhým nastřelily a chválí si tu druhou variantu.
Jinak já jsem si taky říkala, že nebudu malou trápit naušničkami hned jako miminko, ale zkušenější mi otevřeli oči v tom, že dokud je takhle maličká, srovná se s tím mnohem líp než větší, kdy si bude už na ty ouška šahat a zkoumat co v nich má. Takhle to bude jednodušší. Můj názor 🙂

elen222
3. srp 2015

@luckanovakova souhlasím s @jjustyna, mám dcerku a nechala jsem jí nastřelit náušničky po prvním očkování, tak mi to doporučila naše pediatrička. Bylo to cca mezi 3 a 4 měsícem. Sice potom chvíli plakala, ale na druhý den už v poho. Ty nastřelené tolik nebolí a jsou z nějakého lékařského bioplastu, po kterém ouška nemokvají. Také jsem se ptala předtím kamarádek, abych maloou moc netrápila a potvrdily mi, že píchnutí je mnohem bolestivější a delší než to rychlé nastřelení. Je to jen mžik a hotovo, ani krev jí netekla. A většinou, když se čeká, až je mimi starší, tak pak tu bolest prožívá mnohem víc a víc si ji uvědomuje. Tak ať vám to dopadne dobře 😉 . Jo a já jsem to taky nechala jako překvapení pro manžela a ten si všiml až tak po půl hodině 😀 😀 😀

mandala
3. srp 2015

Já se taky musím přidat k holkám, nejstarší dceři jsme nechali ouška píchnout - v té době ještě nastřelení nebylo tak časté - a říkám, už nikdy víc, ořvala jsem to s ní v ordinaci jak malá holka, následné hnisání tomu taky moc nepřidalo. O rok později jsme nechali mladší nastřelit a jsem za to strašně ráda, při výkonu trochu zaknourala a to bylo všechno, žádné problémy. Po určité době jsme vyměnili za zlaté, myslím, že to byly dva měsíce, už nevím přesně, ty nastřelovacíjsme schovaly a vytáhli je nedávno, když dcera chtěla nějakou změnu. A určitě čím mladší, tím lepší. 😉

love12345
3. srp 2015

nastřelení trvalo asi 20 vteřin, mala dostala náušničky v 4měs, 2 dny před okčovanim, za 3 min,už o ničem nevěděla...a plastové se dají vyměnit po 6t. za vaše... ja bych nastřelila, ne propíchla

radka116
3. srp 2015

Dala jsem dceři po prvním očkování. A píchnutí nebolí. Teď už to dělají tak, že nejdřív namažou lalůčky mastičkou na umrtvení, 1/2 hodiny se počká až začne působit a jde se na věc 😉 . Koukala jsem na to jak to píchají a dcerka vůbec nezaplakala a byla to rychlost. A s tím mokváním, to taky trochu záleží na tobě. Musíš mazat mastičkou a náušnice protáčet. Mně to tedy nevadilo.
A jestli chceš dát náušnice, tak určitě co nejdřív. Není čeho se bát. A třeba se na to poptej vaší doktorky jak to bude probíhat, jestli to provádí ona.
Hodně štěstí 😉

pejtho
3. srp 2015

@luckanovakova Oběma holkám jsem nechávala píchnout od doktora po šestinedělí.
Naušničky 24hod dopředu naložené v lihu, po píchnutí jsme očišťovali lihem a mazali framykoinem. Žádné hnisání, vše bez problému.
Pláč byl při píchání, jinak už si na to pak ani jedna nevzpomněla.
Ale je to už 3 roky od píchání té mladší dcerky. Možná bych teď už nechala nastřelit, i když píchání za nás bylo v pořádku.
Je to nastřelení asi šetrnější, rychlejší, bez starostí...

dezyre
3. srp 2015

Nastřelení a naušničky po tobě jsou dvě věci, které se nevylučují ;) Dcera taky bude mít naušničky po mě, nechávali jsme ji nastřelit cca ve 3 - 4 měsících, ty nastřelovací od Dr. jsou krásné, strašně jí sluší. Teď má půl roku a budu jí je sundávat a dávat naušničky po mě. Hlavně to nastřelení bylo rychlé, Dr. se u jednoho ouška zdržela pár vteřin a bylo.

lucka_zaoralova
3. srp 2015

@radka116 Tak to teda nevím s tím umrtvením... ono asi záleží i na pediatrovi. Ale mojí starší dr ouška píchala a bylo to hroznýýýý!! Už bych do toho nikdy nešla, nic jí neumrtvila, trvalo jí to dlouho a ta starost po tom a docela i obavy, aby nezačly uši hnisat apod.. U druhé dcerky jsem nechala nastřelit a paráda (už jsme měli jiného pediatra). Jako srovnání sto a jedna! Naprosto v pohodě, bez šíleného křiku, jen šup šup.
Určitě doporučuju nastřelení a náušničky pak už jen po zahojení vyměníš 🙂.

gilotek
3. srp 2015

Nastřelit, představ si to na sobě kdyby ti někdo jehlou propichoval uši 😉 Já jsem se řídila příslovím " nečiň druhému to, co nechceš aby on činil tobě". Já bych to dceři fakt neprovedla 😉 Můj názor. Rozhodnout se musíš sama

jitulka1989
3. srp 2015

Ahoj,mi teda nechali nastreli ve 4 mesicich,byla jsem u jedny pani ve studiu,mooc hodna pani,z detma to fakt umi,nikam nechpecha,mala byly uplne v pohode,za vterinu hotovo a za minutu po placi,ma je krasny bez reakce..neumim si predstavit ji je propichovat,sama bych to nedala..ale rozhodnuti je na vas..

radka116
4. srp 2015

@lucka_zaoralova asi to závisí na pediatrovi, já jsem se o tom s naší doktorkou bavila a ta nám to všechno vysvětlila. A já se na to i koukala( zkoušela jí štípnout do lalůčku jestli je dost umrtvený) a malá vůbec neplakala. A taky to byla rychlovka. Ouško jsem pravidelně čistila dezinfekcí, mazala mastičkou a protáčela a neměla s tím problémy.
Toto je moje zkušenost, s nastřelováním ani v okolí nemám 🙂

mandala
4. srp 2015

@radka116 Tak ono někdy, i když se to poctivě čistí, maže a protáčí, stejně může hnisat. Nám ani to umrtvení nijak nepomohlo, bohužel, klasicky píchnutí už nikdy více. ☹

petralauf
4. srp 2015

Mně ani sestře máma uši píchnout nenechala a jsme jí za to obě vděčné.
Obě jsme si je nechaly nastřelit, až když jsme se pro to samy rozhodly. Mimo jiné jsme se vyhnuly potenciálním problémům s nesymetrickým umístěním dírek - u malého ouška je nevyzpytatelné, kde budou dírky za deset dvacet let.
A nevěřím, že malé miminko nemá s bolestí takový problém - jen to neumí pojmenovat a naopak se možná cítí ještě bezradněji, protože netuší, co a proč se s ním děje.
Že se něco líbí rodičům, to není důvod, proč zbytečně trápit děťátko.

iwet91
4. srp 2015

Mala ma 4,5 mesice a pred cca 3mi tydny jsme je propichavali, je fakt ze se musi promazavat a protacet ale neni to vubec zadna prace, ja vzdy rano a vecer namazala a bylo🙂) byla to rychlost, mala sice zaplakala alr za 10 minut nevedela o nicem, takze za me klidne, driv zadne nastrelovani nebylo, bylo taky je pichani a nikdo neresi jestli ma o milimetr dilku doleva ci doprava 🙂