Spánek 2letého dítěte. Jak usínají a spí Vaše děti?

ewusssa
4. zář 2019

Ahoj maminky, jdu si pro radu. Dcera 2 roky do nedavna usinala u prsu, tet je uspesne odstavena na cici si obcas vzpomene ale histeraky mame myslim uz za sebou.....akorat to usinani bez prsu je tet horsi. Nekdy prectem pohadku pak lezime v posteli a usne bez problemu. Nekdy vykladame pohadky dlouho ale pak usne a nekdy teda treba rve dve hodiny, vymysli taha knizky do postele ze chce cist, pak uz pomalu usina ale zacne se vzteka kopat nohama placat me, histerak, i pak furt chodi curat ...no proste vymysli blbiny.....a hlavne v noci se porad budi a vzbudi se a chce zase cist nebo jit do obyvaku a blbiny delat.....nevim jestli nemam proste precist jednu pohadku a pak ze jdeme sponkat, nebo zda mam vyhovet dceri a cist cist dokud neusne.....jak vasi deti spi ve 2 letech a jak usinaji? Nekdy uspavani trva i 3 hodiny 🙄

barulina
4. zář 2019

Moje dcera usinala v pohode. Ani vytahovat v postylce ani necist, ani nedelat blbiny. Proste jinpekne vysbetlit ze v noci se spinka. Uhlafit ji, byt s ni dokud neusne, ale nedelat zadne ritualy.

mku
4. zář 2019

Ja mam dvouletaka a usina tak, ze ho po veceri a koupani ulozim do jeho postylky, sednu si vedle, prectu dve tri stranky pohadku, zatahnu za zaluzie, dam pusinku a odchazim. Nekdy usne hned, nekdy si chvile hraje s plysakama a pal usne. Ritual u nej plati, beda kdybych neco vynechala nebo zmenila poradi. Dcera to mela taky tak, vedi co je ceka...
A nekdy se taky v noci vzbudi, tak dam napit vody, prikryju, pohladim a odchazim. Pokud nemuze spat, protoze treba zuby, blby sny atd tak ho vezmu k nam do postele, necham ho uklidnit a kdyz neusnu driv jak on tak ho odnesu zpet k nemu do pokoje a on usne. Kdyz mu nejde zabrat, stejne po tme ticho lezime, klidne dve hodiny. Rozhodne bych nedovolila chodit si nekam hrat, cist, nic, proste je noc a tma a spi se.

aurelie34
4. zář 2019

Můj dvouletý syn usíná celkem dobře, musim ho tedy uspat ale většinou je do 10 minut tuhý, někdy uspavam i půl hodiny ale to je spíš výjimečně. Ale za to noc stojí za to. Byl taky dlouho kojený (do 20 měsíců) a spí blbě i teď. Dobrá noc je když se vzbudí 3 krát až 4 krát ale bohužel častěji je vzhůru co hodinu. Jsem stejně zoufalá jako vy, nevím jakam udělat aby lépe spal. Čekám druhé dítě a nemíním si představit jak budu takhle vztávat je dvoum dětem.

svntvt
4. zář 2019

@ewusssa Ahoj, tak ja se pridavam k Tobe, taky nemam samousinaci dite 😂 2r 3m, odstavena teda uz davno, ale do te doby usinala taky u prsa, takze prso bylo ze zacatku nahrazeno hlazenim, posleze treba jen drzenim za ruku. Problem pro me ale je, ze nikdy neusnula sama, vzdy musim lezet vedle ni, jinak hysterak jak prase, ani tatinek nepomuze. Kdyz je normalni den, usne raz dva a je to ok. Ale jsou dny kdy zkousi to, co popisujes a to mi pak jedou nervy, ze me ani ten manzel nemuze vystridat, kdyz uz odpadavam, proste jakykoliv naznak toho, ze odchazim a ztropi silenou scenu. Touzim po diteti, co usne samo 😂😂😂 Jinak u nas plati prisnost. Pokud chce piti/jidlo, donesu vodu/kousek jablka. Ostatni zadosti ignoruju a stroze ji oznamim, ze ted se spi a hotovo. Samozrejme zkousi, ze chce treba na zachod, tak to s ni teda jdu, ale jen jednou. Takze tim, ze vi, ze dal nema sanci, tak usne. Problem je ale, kdyz ma lehke spani, tak od ni nemuzu ani potichu odejit, pac ji to hned vzbudi a hystericky se dozaduje me přítomnosti 🤔 no nekdy mi z toho fakt hrabe .... 😂

svntvt
4. zář 2019

@aurelie34 Taky cekam druhe, sice nocni buzeni uz nemame (pokud ji neco neboli), ale to usinani, to jsem zvedava, jak budu se dvema davat 😏

summer2012
4. zář 2019

Mladší má 2 roky a měsíc a od 14 měsíců (co jsem přestala kojit) usíná sám, resp.s bráchou 4 a 3/4) na horní palandě. Ze začátku si vypil v posteli mlíčko z láhve, dočistili jsme (v postýlce) zoubky, zatáhnout závěsy, pohladit, pusu, dobrou a odcházím...co dostatečně večeří, nepije na noc mlíko tak místo něj si bere do postele hračku nebo knížku (starší taky). Já odcházím oni si pohrajou, "počtou", zhasnou lampičky a usnou...někdy usnou dřív a tak jim jdu zhasnout já. Samozřejmě když jim není, řeším operativně...buď vezmu k nám, nebo spím u nich na tretim výsuvném lůžku. U obou se mi osvědčilo zavést rituál a neměnit,neustoupit...max když ještě nejsou úplně unavený jim někdy před spaním čtu já.

kata267
4. zář 2019

@ewusssa moje mala (21m) usina docela ok, ale musi byt samozrejme unavena jinak dela taky blbosti, my prectem par pohadek, zhasnu a lezim vedle ni dokud neusne (vetsinou je do pul hodky tuha) ale! V noci se furt budi snad co hodinu/pul hodiny 🙈 😕....starsi ma ted 3r. a ta byla vzdycky.mnohem horsi na usinani a ted taky usina stejne, pohadky, zhasnout a cekat jak.usne, u ni to teda kolikrat trva I vic jak hodinu 😕 ale zas uz se budi jen jednou v noci tak nevim co je horsi 😀😀

svntvt
4. zář 2019

@kata267 A nestve Te, ze musis cekat, nez uplne usnou? Ja bych nejradsi precetla pohadku, pomazlila, zhasnula a sla 😂 Mission Impossible 😅

kata267
4. zář 2019

@svntvt no jak kdy zalezi jestli chci jeste neco delat nebo ne...ale vetsinou mi to nevadi pokud nedelaji blbosti, vlastne lezim vedle nich takze kolikrat usnu driv 😀😀

kata267
4. zář 2019

@svntvt no kdybych odesla tak neusnou snad nikdy 😀

svntvt
4. zář 2019

@kata267 Ja prave vzdy chci jit za manzelem, mrknout na serial, precist si knizku, jeste se naveceret poradne 😂 a kolikrat v te posteli taky vytuhnu 😂 a beru to jako krivdu, ze mi to vzalo tu sloro jedinou chvilku co mam sama pro sebe/manzela 😂 no, ale asi muzu byt rada, ze pri tom usinani standardne nerve a nesmim si stezovat 😅

kata267
4. zář 2019

@svntvt ja myslim ze je to vsude stejny 😀 a u nas uspavame zvlast takze jednu ma muz, druhou ja a pokud se sejdem potom jeste u tv tak je to svatek 😀

svntvt
4. zář 2019

@kata267 tak to se mam na co tesit 😂😂😅

antoinet
4. zář 2019

U nas funguje nenechat moc spat pres den, dcera spi v case 10:00 - 11:30 v kocarku a vecer pak hezky usne v 19:30. Kdyby spala az poo, vecer by ji usinani taky trvalo dlouho, klidne do desiti.

miklovka
4. zář 2019

Jak tak čtu, každý to máme jinak...dcera spí přes den po obědě 2 hodky plus minus . Ve 20 hod.koupel,pak mléko v posteli a pohladím a odcházím. Ona usíná sama v posteli ve svém pokojíčku. Když je vše ok, spí až do rána. Tak jsme si ji postupně naučili a myslím, že to oběma i dceři vyhovuje. Nerušíme se a zdá se mi, že i líp spinká.