Syn ve školce bije sestřenku

terezapos
27. zář 2017

Holky prosim o radu. Syn pry ve skolce bije svoji sestrenku ktera se ho ma bat zkousrla jsem mu to vysvetlit ale nevim jak dal mu to vysvetlit prosim poradite nebo neprozili jste si to taky nekdo?

lucka662006
27. zář 2017

Vysvětlovat, přestane s tím.

terezapos
autor
27. zář 2017

@lucka662006 děkuji snažím se pořád mu to říkat dokola

bethys
27. zář 2017

1) jsou spolu ve stejné třídě? co je rozdělit?
2)a už zbil někdo jeho samotného? zeptejte se ho, co by na to říkal, kdyby bil někdo jeho. (ne že bych to jakémukoli dítěti přála). ono asi existuje spousta rad, co dělat... já jsem asi taková, že pokud by nezabralo nic, tak bych mu pohrozila, že pokud bude kohokoli bít, tak ho pak zbiju taky, aby věděl, jaké to je. a když by to nepomohlo, tak bych to i řízeně udělala. ale to je prosím vás až krajní mez, kdy by fakt nic nezabralo. také není mým zájmem dítě mlátit.

kamimnichov
27. zář 2017

a nebije nikoho jineho jen ji?

terezapos
autor
27. zář 2017

No to nevím to že ji bije řekla švagrová manželovi a syn mi pouze řekl že mu vadí jak za nimi chodí ani učitelka nic neříkala ale už kuli tomu 2noc nespím

terezapos
autor
27. zář 2017

@bethys Loni ho starší kluci občas bouchli zatím s ním o tom mluvim ale nevím jestli je chápe

berenika39
27. zář 2017

@bethys to je opravdu šílené a pevně doufám, že to nemyslíte vážně.
Co tím dítěti ukážete? Že je normální bít, útočit, fyzicky někoho napadat????

@terezapos zkus zjistit, proč se to děje. poptat se, v klidu, večer, když není žádný problém...a pak bych mu zkusila nabídnout, jak se k sestřence chovat.

někdy totiž nevědí, jak navázat kontakt a tak to dělají takto nešťastně ...

bethys
27. zář 2017

Chápu, že určitě nechcete dítě zvykat, že se rána oplácí ránou...

co hodit řeč s učitelkami, zda by mohly sledovat ty dva, jak se k sobě chovají? třeba sestřenka občasný šťouchanec bere jako bití...?

terezapos
autor
27. zář 2017

@bethys to mě taky napadlo že spíš ji šťouchne ale předevčírem bil svou sestru oni se totiž dost ty starší děti mezi sebou Bijou tak si myslí že je to asi normální

terezapos
autor
27. zář 2017

@berenika39 oni dřív byli kamarádi ale teď se nějak přes léto odcizili a manžel pak přišel s tímto jsem z toho fakt nešťastná pokusili opravdu bije co s ním? Nechci z něj mít nějakého násilníka 😥😥

bethys
27. zář 2017

hmm, sestra je starší? možná vane vítr odtud. že má kvůli tomu kluk dojem, že když něco snese ségra, snesou to i jiné děti (analogie se sestřenicí?)
sourozeneckým rvačkám se dá zabránit někdy hodně těžko... ale aby syn rozlišoval, to je potřeba 😕

terezapos
autor
27. zář 2017

@bethys nee je mladsi ale dost ho postuchuje no ještě se v pondělí zeptám učitelky jak to je zatím nic neříkala a budu mu to ještě pořád vysvětlovat

mandala
28. zář 2017

@terezapos Že jsi vysvětlila je v pořádku, nicméně si myslím, že toto je věc paní učitelky, ta by si to měla ve třídě umět srovnat a pokud si vám, rodičům, nestěžovala, myslím, že to nebylo nijak dramatické...

odula
28. zář 2017

@berenika39 ne,normalka. Tim se nauci nejenom,ze je normalni nekoho bit,ale taky se pekne pomstit 😀 ne pardon... tohle mi kdysi taky radila jedna osoba o ktere jsem si myslela ze ma vychovu zvladnutou... A ejhle. Jestli neco vubec nefunguje,tak je to pristup "udelam ti to taky at vis jaky to je"

odula
28. zář 2017

@terezapos hele - a neni to treba tak ze si holcicka vymysli? Jako - rozumej- ma eideticky predstavy, ne ze zamerne lze. Nejakou dobu jsem mela syna i dceru prakticky v jednom oddeleni,on si chtel hrat s velkyma klukama ,ona to tezce nesla a taky furt hlasila jak ji ublizuje. Pri tom se po ni parkrat ohnal kdyz za nima lozila a narusovala hru. A asi ji i zlobili s klukama,takze desne zarlila. Urcite se porad s ucitelkou ,ale pokud nic nerikala tak to na 90% nebude zadna dráma🙂