Tchán a tchyně jsou šílení. Syn 2 roky neříká básničky a ještě má plínu. Jsem špatná matka?

domca1991
12. črc 2020

Milé maminky,
už jsem fakt v koncích a tak píšu sem o radu. Mám čerstvě dvouletého chlapečka, je šikovný, všemu rozumi a je to takový můj malý akčňák. Podle mě je to normální zdravé a přiměřeně vyvíjející se děťátko, ale bohužel tchán s tchyni si to jaksi nemysli. Syn chodí na nočník doma, ale když jdeme ven plinu mu davam. Neni to ještě 100 %, ale snažíme se. Co se týče mluvy, tak už začína hezky povídat slovíčka, ale do nedávna to byly takový ty klasický papa Ham ne bum apod. Jenže tchyně to nemůže rozdychat. Její 4 děti byly bez plin do roka a půl a samozřejmě zpivaly a říkaly básničky. Já syna učila takovou dobu, ale jedině čeho jsem docílíla, že moc zadrzoval. Pokaždé co k ním přijdu mají nějakou urazlivou poznamku. Poslední kapkou pro mě bylo když mě zacali pomlouvat, že syn nemluví, protože se mu nevěnuji. A co bych asi tak dělala jiného? Mi rodiče jsou daleko a o hlídání u nich nemůže být řeč. On je moje všechno. Tak strašně mi to ublížilo a urazilo. Jak se mam chovat? Mám jim něco říct, nebo mlčet? Manžel říkal, že si toho nemám všímat, ale prostě mi to nějak nejde :( máte některá zkušenost?

izz76
13. črc 2020

@domca1991 Já takové prarodiče nechápu místo toho aby se radovali z vnoučka hledají chyby. Děti jsou různé ve 2letech bývají velké rozdíly, může to být velké mimino s plenou a dudlikem stejně tak malý samostatný ve větách mluvící človíček.. Za rok za dva jsou na tom úplně stejně. Je pravda že před 30 a více let byly děti bez plen v roce, ale za tu cenu, že se stokrát za den posazovaly na nočník a dene se machaly pocurane tepláky. Je pravda, že vývoj řeči se jaksi zhoršuje, tabulky kolik slov umí dítě v určitém věku se mění na menší počet. Důkaz je třeba dokument asi z roku 65,deti bez lásky, kde je uveden rozdíl mezi mluvou dvou 3letych holčiček, jedná z rodiny, mluví krásně, druhá z kojenaku mluví hůř. V dnešní době tak jako holčička z kojenaku mluví každé druhé dítě, nebo i hůř.

tonicka16
13. črc 2020

@domca1991 moje dvouletá dcera sice už pliny nemá a pár basnicek a pisnicek umí, ale neumí Skakal pes, prostě si ji nezpivame a ty klasické dětské odrhovacky moc ani jednu nebaví a víš co? Taky je to špatně. Takže si s tím vůbec nelam hlavu, protože se vždycky najde něco ☺

zuzineckah
13. črc 2020

@domca1991 Kdyz toho neni schopne manžel, posli je do řitě ty😉 nebude to optimální riešení, ale bude plně odpovídající jejich debilnimu chování a zcela jistě daji nějakou dobu pokoj... manžel ať se zamysli nad svym alibistickym přístupem