Vadí mi když se dcerka má pusinkovat s jinými dětma

allen1
30. srp 2009

Tak nevím, ale asi jsem cíťa...

Už delší dobu mi vadí, když někdo nutí, aby si dcerka dávala pusinky se svými kamarády. Holky, kluci. A to jen tak, třeba jen kvůli společné fotce. Vadí mi i společná lžička, krmí-li kámoška svoje i moje dítě stejnou lžičkou a stejně tak když si půjčují mezi sebou jen tak pití. Když byla malá malinká, tak mi to ani tolik nevadilo, až teď. Nemoci, zubní kazy atd.
Dnes jsem to řekla kamarádce, že mi to vadí, když se holky "musely" na povel pusinkovat a podle ní, jsem přecitlivělá...

jak to vidíte vy? vadí vám to taky? nebo to berete jako samožřejmnost?

ina.b
7. zář 2009

Mě to vadí u všech. Pusinky na pusu může dát pouze maminka a tatínek. Olizování lžičky při krmení,ukusování z jejího jídla apod. tak to mi vadí hodně.
Jako malá taky měla moučnivku, věčně má na obličeji lišej, posledně jí vyrazil šílenej opar... A v dnešní době, kdy každou chvíli vylejzají nové a nové nemoci (jako prasečí chřipky apdod.) jsme pusinky prostě zakázali bez rozdílu všem.

blandik
7. zář 2009

ina.b - souhlasím. Prý je dobré jako prevence chřipky, mýt dětem ruce, když příjddou z venku.

ina.b
8. zář 2009

Ruce taky myjeme z venku. Když jsme doma, tak jí před jídlem nenutím, at si myje ruce, ale po procházce z venku musí pokaždé. Když vidím, co jezdí v autobuse a tramvaji kolikrát za lidi (umaštěný, špinavý a pomočený, někdy i poblitý opilci), tak mi vstávají vlasy 😝

aardmani
7. kvě 2014

Ahoj, tenhle prispevek jsem nasla i kdyz mi je teprve 15:D🙂 necekam dite ale ja osobne si musim porad umyvat ruce bojim se bakterii:D

mamasara
13. bře 2017

No, naše dcerka je velmi kamarádská a občas pusinkuje i dospěláky :-P Ale pokud je nachlazená, dávám pozor, aby to nedělala.
Ale musím zaťukat, letošní zimu téměř nebyla nemocná...Nasadili jsme už na podzim Preventan Junior na imunitu a opravdu nám to pomáhá.

alcar
13. bře 2017

Ja tohle taky nemam rada. Nemam rada, kdyz moje kamaradka nuti sve dite, aby dalo pusu moji dceri a nasledne i me, treba kdyz jsme na odchodu. Neco jineho je to v rodine - tatinek, babicka a dedecek. Ale ocicmavat decka od kamaradek fakt nemusime. Krmeni ze spolecne lzicky jsem dovolila jednou a mala z toho mela sestou nemoc, takze tohle od te doby taky neprovozuju. Bohuzel se obcas stalo, ze se mala, jeste jak byla mensi, napila z cizi lahve, ale i to jsem se snazila striktne hlidat.