Venku si neřekne, že chce čůrat. Máte stejný problém?

rowan
15. čer 2012

Maminky hezký den,
od 20 měs. chodí dcera čůrat na nočník ALE- pouze pokud je nahá a ví, že je v okolí nočník. Takže máme problém s tím, když jdeme ven. Ona mi totiž ani jednou neřekla že chce čůrat nebo kakat ale prostě jde a to je ten problém. Zasekli jsme se na mrtvém bodě. Ona moc nekomunikuje, je spíš vzručnější než ukecanější 🙂 a kdykoliv se jí venku zeptám tak mi řekne ne a třeba do minuty má mokro- a to jí vůbec nevadí 😖 Doma když je a jdeme ven nebo jde spát, tak jí řeknu jdi se vyčůrat a ona opravdu pokaždé jde a i maličko ze sebe vytlačí, takže odpolední spaní je bez plenky a ještě nebyla nehoda. Na noc plínku ale mít musí.

Proto vás prosím o radu, neměli jste stejný problém?

lsx
26. čer 2012

Ahoj, chci se zeptat, když už vaše dítko skoro 100% zvládá/zvládalo čůrání doma na nočník, chodily jste rovnou bez plenky i ven? Já to začala zkoušet s malým i venku bez plínky, zatím tak 50/50. Musí ale mít nočník s sebou. Asi nechce mučít mravence 😀 . Někde jsem totiž četla, že když se rozhodnete odplínkovat, že by to mělo platit kdekoliv, doma i venku. I za cenu několika nehod. Že je pak pro dítě matoucí, že někdy plínku dostane a jindy ne. To mi přijde logický. Tak by mě ještě zajímaly vaše názory a zkušenosti. Díky

bosoriak
26. čer 2012

@lsx ahoj, ked uz sme sa raz rozhodli chodit bez plienky, tak vsade (okrem spanku). Chodila som s batohom s nahradnym oblecenim, lebo samozrejme, nehody boli. Ale nebrala som so sebou nocnik von.

anehap
26. čer 2012

@lsx to by mě taky zajímalo - jak na to 😉 Malá taky doma teď běhá bez plenky, většinou si sama doběhne na nočník nebo podle výrazu poznám, že potřebuje, většinou to stihneme, ale venku nevím - zatím plenku dávám, ale taky si říkám, že v tom musí mít zmatek 😅 Jenže venku vůbec nenaznačuje, že by chtěla....zkoušela jsem, jestli nechce počůrat travičku, ale vždycky řekne: nejde a do pěti minut to má v plínce 😝 Takže taky nevím....

rowan
autor
26. čer 2012

@lsx to jsem taky slyšela že když už odplenkovat, tak prostě fakt bez plenek, podle mě jsem to tím zkazila a tak má v kebuli zmatek 😕
@anehap to je přesně jak u nás..

lsx
26. čer 2012

@rowan
@anehap
@bosoriak Děkuju za odpovědi, tak já taky budu zkoušet prostě krom spaní pořád bez plínky. Spaní zatím neřeším, na to má ještě spoustu času.
Ještě mám další dotaz, doma ho většinou upozorňuju na čůrání, když už třeba dlouho nečůral nebo když vidím, že by se mu už chtělo. Co vy na to? Je to dobře? Nebo ho mám nechat, ať si na to přijde sám. Je teda pravda, že bez plen jsme od neděle, tak možná je to brzo na to, aby si uplně na to pamatoval sám.

lsx
26. čer 2012

A ještě další věc, líp se mu na to čůrání myslí, když je jen v tričku. Ale tchýně ho vždy navlíkne do slipů a do kalhot a to pak vůbec nevnímá, že je bez plíny.

rowan
autor
26. čer 2012

@lsx na tvůj první dotaz ti asi neodpovím - já to taky dělám.. běhá jen v tričku a chodí si sama, občas mě napadne se jí zeptat a ona buď jde, nebo ne.. no a druhý dotaz, to je právě asi ono co je u nás problém. Když má zadek naprosto holej, chodí na nočník, jakmile má kalhotky nebo tepláky okamžitě se počůrává... podle mě je chyba že sem jí na ven dávala plínku..

lsx
26. čer 2012

@rowan a jak dlouho je tvoje Barborka bez plínek na doma?

rowan
autor
26. čer 2012

@lsx asi měsíc a půl když počítám bez nehod 🙂

bosoriak
26. čer 2012

@lsx Po mnohych pokusoch a omyloch som to nakoniec robila tak, ze som dceru nechala, aby sa pytala sama. Ked sa pocikala, nic som neriesila, len som ju prezliekla s tym, ze to nevadi, nabuduce sa uz vypyta. Do tyzdna sme boli viac-menej bez nehod. Samozrejme, ked sa prvykrat vypytala a stihli sme, boli ovacie 😀

Jo, ale ked sme isli niekam na dlhsie autom, tak som ju poprosila, aby sa vycurala, nech nemame mokre auto. To robim doteraz. 🙂

rowan
autor
26. čer 2012

@bosoriak já jí taky říkam "jdeme na nákup, běž se vyčůrat" a ona fakt jde a třeba jen maličkato ze sebe vytlačí. Z toho mám fakt radost, že ví co se po ní chce 🙂

bosoriak
26. čer 2012

@rowan No, citala som niekde teoriu, ze deti by mali svoje vylucovanie ovladat same, takze taketo nutenie nie je dobre. Ale zas koho by bavilo kazdy druhy den prat potah v autosedacke 😉

rowan
autor
26. čer 2012

@bosoriak já si myslím, že to není nucení, prostě jen připomeneme čůrání s odůvodněním .. 😀

lsx
27. čer 2012

Holky, jsem asi natvrdlá, takže správně by bylo nepřipomínat? A normálně ho oblíkat a nechat si nést ty následky (jako jsou mokré gatě)? Aby poznal, že když si nedojde, že je to pak nepříjemný? Uffff, už ať tohle období máme za sebou. Už se mi o tom i dneska zdálo 😉

rowan
autor
27. čer 2012

@lsx mě je nějak jedno co je správně, když dlouho nejde jen to nahodím jestli nechce čůrat, když ne tak ne.. Barunce bylo vždycky jedno že je mokrá a studí to, až teď naposled si hned ty kalhoty rvala dolu 😅

delf14
27. čer 2012

taky jsme začali s odplenkováním je to 14 dní a je fakt,že ani ven jsem mu nedala plinku,když už tak už,jen hodně oblečení sebou🙂ale už má docela výdrž se divím dřív každou hodinu a teď v pohodě dvě někdy i víc a hlavně,když se ráno probudí tak má úplně suchou plinku jsem úplně překvapena.a teď taky musíme docílit aby čůral venku na nočník jo ale venku ne,rád se opičí po ségře,tak teď zkouším,ať vidí,že čůra venku,že taky může tak uvidíme jak rychle to pochopí🙂

anehap
27. čer 2012

@rowan taky jsou holky stejně starý, malá bude mít v červenci dva 😉 Já myslím, že k tomu dozrají postupně, nechci na ni nějak tlačit, i doma ještě nedávno si neříkala, to až tak posledních 14 dnů sama od sebe, tak věřím, že i venku to přijde 😅

anehap
27. čer 2012

@lsx já mám zkušenost, že když to malé připomenu a třeba ji i přímo posadím na nočník, tak se naštvaně zvedne a že nechce - tak ji nechávám raději běhat, nočník po ruce, aby ho viděla, a většinou si jde sednout sama(ona má teď prostě období SAMA) - a ještě sleduje, jestli se nedívám 😀

anehap
27. čer 2012

@delf14 to jsem slyšela už víckrát, že když to vidí u starších sourozenců, tak se to naučí dřív, chtějí být taky šikovní ajko oni 😉 Tak to my máme holt smůlu 😀
Malá teda nemá po noci suchou plínku ani náhodou, a po odpoledním spaní už vůbec ne, ale ona hodně pije a i když jde před spaním na nočník, prostě je počůraná pořádně 😝

rowan
autor
27. čer 2012

@anehap já taky tak nějak čekám až si začne řikat. Když ona moc nesděluje spíš hned všechno dělá 😀

rowan
autor
29. čer 2012

Tak jsem od včera začala s tím, že plenka už jen na noční spaní. Dvakrát se počůrala do kraťásků a potřetí mi řekla, ale byli sme na zahradě s možností nočníku. Každopádně je vidět, že jsem udělala velkou chybu že jsem na ven dávala plenku ☹ má to v hlavince pomotaný 😖

lsx
29. čer 2012

@rowan Jeee, tak to je super. To je zase další pokrok.

rowan
autor
29. čer 2012

@lsx snažím se to tak nebrat, určitě náhoda 😀

rozarka65
11. črc 2012

@rowan Ahojky, jen jsem zahlédla název diskuze...u nás je to naopak...venku je to téměř 100%,ale doma si sice řekně,ale zároveň protestuje...😀

rowan
autor
11. črc 2012

@rozarka65 teda, ta kto je ještě divnější 😀 😀

jinak se musím pochlubit, že už to z 95% vychytáváme! Ona je chytrá jak opice. Začala sem jí oblíkat i doma, takže žádný ulehčování jak mě, tak jí a pokaždý když sem jí oblíkala, tak sem jí řikala že mi musí říct že chce to nebo to(bla bla, znáte to 😀 ) a ona mi opravdu začala řikat - svojí řečí něco brblá a tahá se za oblečení mezi nohama. Venku i z ní vypadne něco jako "kávů" = trávu a najednou začala čůrat v obchoďáku na wc, venku na trávu.. no fakt kdekoliv. Sem tam se počůrá, ale většinou je fakt něčím zaneprázdněná. Nehody nevadí, teď už to jen vypilovat.

Takže: udělala jsem obrovskou chybu, že jsem jí na ven dávala plínku. Takže rada pro vás- pokud chcete začít odpleňovat(a opravdu už je dítko na to zralé) tak jak vezmete plínku, už jí nedávejte. Max. na spinkání(to se nám daří zatím se suchou plínkou přes noc, takže už asi nebudem dávat ani tak.. 🙂

rozarka65
11. črc 2012

@rowan no že jo...😀 Mně to přijde divné v tom,že si říká doma i venku....že si uvědomuje,že potřebuje čůrat nebo kakat a oznámí mi to...venku v klidu svléknu a vyčůrá se...ale doma u toho protestuje...nevím,asi se jí nelíbí nočník...od narození se snažím o BKM...takže ještě teď čůrá nad umyvadlem...ale tento týden občas vezme na milost i nočník...zrovna předevčírem mi řekla,že chce čůrat,ale od toho okamžiku trvalo půl hodiny než se vyčůrala do nočníku....😀 Ale co, je ještě malá...co bych vlastně chtěla...je to moje šikulka...🙂

rowan
autor
12. črc 2012

@rozarka65 a kolik jí je? A co n záchod s nebo bez redukce?

rozarka65
12. črc 2012

@rowan teď jí byl rok...a na záchod se občas vyčůrá,ale spíš si tam hraje s toaleťákem...že ho trhá a hází do mísy... 😀

rowan
autor
12. črc 2012

@rozarka65 jé to je prcek 😉 já jí taky musim všechno odklidit z dosahu jinak by to rozházela a nesoustředila se na ten hlavní cíl 😀

rozarka65
12. črc 2012

@rowan 😀 😀