Vysvětlování rozdílů holčička X chlapec. Jak?

Ahoj, mám dvě děti, dceru a synka. Dcera se dostává do věku, kdy začíná pomalu rozlišovat rozdíly mezi děvčátkem a klukem, tedy začínají otázky typu: Co to ten Matýsek maminko má... ? Jaké máte svoje pojmenování nebo vysvětlení pro vaše dítka?
Strana
z3
Dolů
PředchozíStrana
z3
llucinka
18. dub 2008
No, já sice ještě tkhle velké děti nemám, vlastně mám jen jedno, ale v tomhle mám jasno. Pidník a kačenka :-p 😃
llucinka
18. dub 2008
teda hctěla jsme napsat pindík 😃 😃 😃
sarkaa
18. dub 2008
Taky už máme doma něco podobného....u nás je to "pinďík" a "pipinka".
marinka
18. dub 2008
U nás taky pindík a pipinka x-)
radostautor
18. dub 2008
za mnou přišla právě dvouletá dcera s tím, že má Matýsek nějaký divný bobek, tak jsem musela slečně vysvětlit, že to bobek není 😃
marinka
18. dub 2008
radost 😃 😃 , už se nemůžu dočkat, až s něčím takovým přijde moje prďolka 😃
radostautor
18. dub 2008
a ještě vložím téma do tématu, jak děti přicházejí na svět, nechci jim vykládat, že děti nosí čáp a vrána, jak to dělali moji rodiče.
mari, no máš se určitě na co těšit, začíná to být dost zajímavý 😃
marinka
18. dub 2008
radost, já bych to vysvětlila, tak jak to je, ale hodně zjednodušeně, aby to malá pochopila. Prostě že tatínek má semínko a maminka vajíčko a semínko se dostane přes pindíka do vajíčka a pak v bříšku roste miminko x-)
Já akorát teda řeším, jak jednou malé vysvětlit, že je po umělém oplodnění, aby to pochopila :-N
majka07
18. dub 2008
souhlas s Marinkou 😉

u nás je bobeček/šišinka
radostautor
18. dub 2008
slyšela jsem, že někdo dává i jména jako Božena apod., to mi přijde divný, nedokážu si představit, kdyby s ní pak byla nějaká Boženka ve školce nebo třeba i učitelka, jak bych jí to pak vysvětlila 😃
marinka
18. dub 2008
radost, to mi teda připadá úchylné 😃
aponchie
18. dub 2008
radost😛ozenka 😃 jezisi kriste to neee..chudak nejaka holcicka 😃 u nas je to zatim pipinka a lulu a vubec ji to uz neprijde..ja se produciruju pred ni naha od mala a uz sem ji i trosicku umerne veku vysvetlila co a jak s detima pac se pta a lhat jako fakt nebudu 😃
kristi
18. dub 2008
pipinka a bracha mel ferdu, ferdíka
macanet
18. dub 2008
ferda a kačka
lenkabu
18. dub 2008
U nás to byla julinka a když vidím holčičku Julii...
monik76
18. dub 2008
Tak my máme lulínka nebo pindíka a u holčičky pipinku nebo kačku. U známých mají vrabčáka.
kajule
18. dub 2008
No tak mi teda mame ferdika nebi fifika a pipinku. 🙂
aponchie
18. dub 2008
mala ji jednou rikala fifinka a pak sme zjistili ,ze v tv je pohadka o Fifi z kvetinkova tak sme upustili od toho 😃
karot
18. dub 2008
U holky by to byla "dupa" nebo "frnda" a u kluka "zvoneček","bimbátko" nebo "šulík". 😃
Tohle je fakt téma,které mě po dlouhé době rozesmálo!................... 😃 😃 😃
aponchie
18. dub 2008
karot :dupa je tady na severu prej zadecek 😃
karot
18. dub 2008
Já vím.Ale kamarádka(z Moravy)takhle říká dceři a mě se to nějak zalíbilo. x-)
nobody
18. dub 2008
jeskyňku bych říkal
u chlapečka nevím 😃
zany
18. dub 2008
My tomu doma říkáme "pimpas" a u holky to byla "pinda" 😃 😃 😃
nikka.vo
18. dub 2008
mi říkáme pipín 😃
alcatko.j
18. dub 2008
pipinka je to 😃
nikka.vo
18. dub 2008
teda my říkáme |-|
makelka
18. dub 2008
u nás se říká lulínek 😉 😉 😉 a pipinka 😃 😃 😃
lienkal
18. dub 2008
pipinka a pindík či fruntík
kacka.va
18. dub 2008
my taky měli, když jsme byli malí frndu a pindíka nebo bimbáska, protože dávat tomu holčičí jména mi přijde docela divný, kór když pak děti chodí do např. do školky s holčičkama toho jména ]-( , takže Božena, Kačka ani Julinka to u nás rozhodně nebude
anavka
18. dub 2008
U nás je to pipinka a u klučíka by to byl pindík
Strana
z3
PředchozíStrana
z3