Skvrny na oblečení po vyprání. Čím by to mohlo být?

bamak
27. čer 2020

Dobrý den. Nemá někdo podobnou zkušenost? Na oblečení po vyprání mám šedé skvrny. Vždy jen na 1 kusu prádla, ale prakticky v každé várce. Myslela jsem si, že špatně třídním a některý tmavší kousek mi prádlo barví. Ale teď jsem dala jen čistě bílou várku a stalo se to samé. Máte někdo, prosím, zkušenost čím by to mohlo být? Zkoušela jsem pročistit octem, ale skvrny jsou pořád.

hezz17
27. čer 2020

Nemáš špinavou tu těsnící gumu kolem dveří?

tasimia
27. čer 2020

@bamak nedáváš hodně aviváže a moc věcí?

bamak
autor
27. čer 2020

@hezz17 mám vrchem plnenou pračku.... Tam nic takového není, leda špinavá někde uvnitř...

bamak
autor
27. čer 2020

@tasimia aviváž vůbec, věcí hodně ano.....jeste mě napadlo jestli to není tekutým práškem.... Někde jsem četla, že pračky zanáší..... A proč by hodně prádla dělalo skvrny? Není to tak, že by se mi něco nepřálo, ale objeví se nové. Okrouhlé, zasedl a ničím to nejde odstranit.

tasimia
27. čer 2020

@bamak to mě jen napadlo, měla jsem to samé, dávala jsem hodně věcí a hodně aviváže ( jako jsem si naivně myslela, jak to bude lepší když to bude vonět :D ) a vždy na nějakém tričku flek. Mohla jsem prát barevné, bílé. Prací gel to samé. Prostě mi známá vysvětlovala, že jak tam je hodně prádla tak se to prý stane, no bylo mi osmnáct. :D

mimco
27. čer 2020

@bamak a nemůžou to být fleky od bublifuku? Pokud je to tedy na tričkách atd.
Dělá to šedé fleky, které se objeví až po vyprání a ničím se nedají odstranit....

bamak
autor
27. čer 2020

@tasimia děkuju, já jen nechápu ten důvod.... 🤔. Ale budu to brát tak, že jsou prostě věci mezi nebem a zemí mimo moje chápání 😁. Jen zrovna toho bílého bylo opravdu jen malinko a stejně fleky😢

bamak
autor
27. čer 2020

@mimco Teda...... Fakt? Nemůžu to vyloučit.... Biblifuk je pořád někde. Děkuju, zaměřím se na to.

tasimia
27. čer 2020

@bamak jako to mě napadla moje vlastní zkušenost, je pravda, že pak jsem dávala všeho méně a fleky zmizely. Jinak mě ještě podle internetu napadl olej z ložisek.

bamak
autor
27. čer 2020

@tasimia děkuju..... Zkusím omezit množství všechno....deti odjel k babičce, tak to pujde lehce😁

mimco
27. čer 2020

@bamak no já to taky dlouho nevěděla a pořád jsem řešila záhadné fleky na tričkách dcery.... zjistila jsem to tady 😁

bamak
autor
27. čer 2020

@mimco víc hlav víc vi😁. Díky za tip.

pribylovapetra
27. čer 2020

Já to řešila taky,bylo vadné čerpadlo a při napousteni do pračky tam chrstlo bordel. Říkal opravář že někdy to dělá když jsou vadna ložiska. Pokud jsou fleky kdekoliv,ne jen na tričkách na břichu, tak to bublifuk nebude.

bamak
autor
28. čer 2020

@pribylovapetra děkuju. Jsou to jen trička... Ale tak různě. Fleky jsou většinou dost malé..... A mohu se zeptat, jestli to opravil? Vyčistil? Přemýšlím, jestli investovat do tak staré pračky.... Protože v podstatě jen očekávám, kdy se rozbije abyhh koupila novou.

eva118
28. čer 2020

@bamak jestli je to jen na tričkách dětí, tak to bude ten bublifuk

bamak
autor
28. čer 2020

@eva118 dám si na to pozor..... Jen budu muset bublifuky schovat.... Jsou oblibene🤭

eva118
28. čer 2020

@bamak Stačí ta trička před vypráním v pračce přečváchnout ve vodě s Jarem. Nebo schovat pořádně ty bublifuky teda 🙂.

bamak
autor
28. čer 2020

@eva118 jeee, super. Děkuju za zlepšovak.... Zkusim👍

pribylovapetra
1. črc 2020

@bamak pračku opravil. Vyměnil čerpadlo asi za 1500. Já jsem ráda, pračku mám asi 9 let ale je super. Ty dnešní eko bych nechtěla. Tak šetří vodou že nic nevyperou.