Doplatek RP po druhém porodu. Kdy dostanu?

quedichosasoy
13. črc 2022

Ahoj, aktualne poberam RP na prve dieta a v srpnu nastupujem na matersku s druhym (TP rijen)..ako to bude potom s doplatkom RP na prve dieta? Viem, ze o to musim ziadat atd, ale potrebujem vediet, kedy mi zbytek doplatia? hned, teda v jednom mesiaci dostanem PPM na druhe dieta+doplatek RP za prve? alebo budem musiet cakat az po uplynuti druhej materskej, prip. druhej rodicovskej?..dakujem za info 🙂

lencaa11
13. črc 2022

@quedichosasoy až se narodí miminko potřebujete jeho rodný list

no1
13. črc 2022

@quedichosasoy malá se narodila 16.2. a 28.2. jsem měla doplatek na účtu
Při vyzvednutí rodného listu jsem ho rovnou zavezla ukázat i na ÚP a následně cca do týdne přišly peníze
Ale myslím, že to bude individuálně záviset i na dané pracovnici, kdy to vyřídí a zadá k odeslání

quedichosasoy
autor
13. črc 2022

@no1 ahaa super, takze si dostala akoby dve davky v stejnom mesiaci ano?

lencaa11
13. črc 2022

@quedichosasoy paní /slečna měla jen v únoru doplatek RP o který si požádala na miminko rodičak asi ji přišel další měsíc to už nepíše

no1
13. črc 2022

@quedichosasoy přišla mi mateřská za leden, doplatek rodičáku, plus nějaká poměrná část z rodičáku za leden
Na MD jsem nastupovala z rodičáku 1.1.

gone_with_the_wind
13. črc 2022

@no1 Zajímavý, mně dva pracovníci úřadu pro Brno venkov tvrdili, že mi to nemůžou vyplatit, pokud ve stejnou dobu jsem na MD. Rodný list zmiňovali, ale tvrdili mi, že dokud budu na MD, zbytek RD za první dítě mi nevyplatí. Už jsem jim i psala, abych to od nich měla černé na bílém v odpovědi, na to konto mě ale kontaktovali telefonicky s tím, že takto to můžeme považovat za vyřízené. A ještě jsem měla pocit, že to se mnou ani moc nechtějí řešit, když se druhé dítě ani nenarodilo (TP mám v červenci). Chtěla jsem mít jistotu, že se v tom orientuju a nic nepromeškám, jsou tam velmi nápomocní 😀.

no1
13. črc 2022

@gone_with_the_wind volala jsem na ÚP o ukončení rodičáku na první kvůli nástupu na mateřskou u druhého a ptala jsem se na ten doplatek
Odpověď byla jen, že mám přijít s tím rodným listem
Tak jsem přišla 😁
Ostrava je kraj razovity 🤣

nika89
14. črc 2022

@gone_with_the_wind Mně paní v Mladé Boleslavi řekla, že tak 14 dní před nastoupením na MD jim musím dát vědět a přerušit RD, až se prcek narodí přijít a RL a na čestné prohlášení mi zbylou částku řidičáku vyplatí jednorázově. Až budeš vědět termín, kdy nastoupíš zpátky na mateřskou bych jim napsala o tom, že přerušuješ rodičák, kvůli nastupu na MD. Tady to prý stačí telefonicky, ale s tim jak se k tobě chovají, bych to nahlášení raději chtěla mít potvrzené...

lenulacek
14. črc 2022

@quedichosasoy až budes mít rodnej list druhyho dítěte, posles dopis na UP, mě to poslali celkem asi po měsíci