Mateřská. Mám na ni nárok, když jsem pracovala 4 roky na krátký úvazek?

barborat13
7. led 2022

Dobrý den ..chtěla bych se zeptat ...vůbec tomu nerozumím a ani když se mrknu na net..tak nic moc🙈Mam nárok na mateřskou i když jsem 4 roky pracovala na krátký úvazek? mám hrubou mzdu 12600kc..pritel má plný úvazek 14500kc....od začátku a jsem skoro od začátku tehotenctvi na neschopence ...děkuji B.

maxulekapcule
7. led 2022

Já myslím, ze jo, soc. Jsi odváděla.

maxulekapcule
7. led 2022

Pokud máš nárok na nemocenskou, mela bys mít i na mateřskou

barborat13
autor
7. led 2022

@maxulekapcule dekuji..zdravotní i sociální mi platí zaměstnavatel...smlouvu mám na dobu neurčitou

maxulekapcule
7. led 2022

@barborat13 tak by to mělo být v pohodě ;) akorát to nebude závratná částka

kmarie81
7. led 2022

@maxulekapcule presne, ono to zni skvele budeme vam na pasku davat jen minimalni mzdu a vy usetrite na zdravotce, socialce a hlavne danich - to je prece parada. Jenze pak se kouka na tu almuznu, kterou stat vrati v podobe nemocensky a matersky

maxulekapcule
7. led 2022

@kmarie81 tak pise, ze mela krátký úvazek, tak by to zas tak málo nebylo.

barborat13
autor
7. led 2022

@maxulekapcule přesně tak to nebylo vůbec páska a pak něco bokem pracuji v obchodě s oblečením Bershka...Zara atd...jen krátký úvazek ..

bassetlady
7. led 2022

Pokud jsi odváděla sociální a v době odchodu na mateřskou budeš “pod pracovní smlouvou” nebo v ochranné lhůtě, tak nárok bude. Nicméně to bude bída. A nedá mi to, ale chlap dělá za 14 500 za plný úvazek, vždyť to není ani minimálka. To vážně žijete za cca 20 netto? Omlouvám se, ale nechápu.

barborat13
autor
7. led 2022

@bassetlady +prémie má stranou😉...jjj jsem.normalme pod smlouvou pak se do prace vrátím

kmarie81
7. led 2022

@maxulekapcule no ja sem hlavne narazela na pritelovu mzdu

barborat13
autor
7. led 2022

@kmarie81 No a ja tady nechci řešit jeho mzdu ...to je tak nak jeho věc...kolik bere ...jen jestli mám nárok na mateřskou když jsem částečný uvazek

kmarie81
7. led 2022

@barborat13 jak psali holky vys, socialni pojisteni si platila dost dlouho, a v dobe nastupu na materskou budes zamestnana takze bys mel materskou dostat

barborat13
autor
7. led 2022

@kmarie81 dekuji

bassetlady
7. led 2022

@barborat13 nechceš řešit jeho mzdu, ale uvědom si, že kdybyste šli od sebe, tak se alimenty budou počítat z jeho papírového platu. To jen tak pod čarou.

barborat13
autor
7. led 2022

@bassetlady miminko tady ještě ani není ...a ja mam řešit plat partnera není nám 20 už ani 30 abysme se pak dohadovali o penězích pro dítě...ja se tady ptala na mateřskou ne alimenty

bassetlady
7. led 2022

@barborat13 v pořádku, přeji vám, aby to tak opravdu případně bylo.