Přestup z nemocenské na MD, kdy vyčerpat dovolenou?

evinek1
24. led 2014

Potřebuji poradit,jsem na neschopence a teď budu přecházet na mateřskou. U doktorky mi bylo doporučeno si vyčerpat starou dovolenou,než nastoupím na tu mateřskou. Prý je to pro mě finančně lepší,než si ji nechat jednorázově proplatit. Takhle se mi prý ta dovolená promítne ve výpočtu průměru na tu mateřskou. Tak je to lepší?????

bambulal1
24. led 2014

Asi záleží od zamestnavatele.mne to taky tak poradila gyn. a práci mi nakonec povíali,že na dovolenku nastoupím až po materskej (pred rodičákom) protože na materskej ješte nabíha dovolenka. Zeptej se svého zamestnávatela.

terunka88
24. led 2014

@evinek1 No já nevím, ale pokud budeš mít stejné peníze za dovolenou jako když jsi chodila předtím do práce, tak ten průměr bude pořád stejnej, ne? Ono v práci ti podle mě řeknou, že máš nastoupit na MD a po skončení si dovyčerpat tu dovolenou u nich a až pak nastoupit na RD..to je standardní postup.

j.a.n.i
24. led 2014

@evinek1 Mě osobně přijde výhodnější čerpat dovolenou až v návaznosti na MD, pokud si na té neschopence už nějakou dobu, tak už stejně průměr za dovolenou bude stejný jako po MD.

evinek1
autor
25. led 2014

díky za info,všichni diporučují proplatit,tak to tak udělám

j.a.n.i
25. led 2014

@evinek1 Není to proplácení, dovolená se vždy čerpá.

evinek1
autor
26. led 2014

Mě právě ůčetní řekla,že mi ji pak klidně proplatí,starou i tu co mám nárok za dobu té mateřské

krikvezab
26. led 2014

jsem na tom podobně. šest měsíců jsem byla na neschopence, rizikové těhotenství. Od 1.1.14. jsem na MD. Než uplyne 28tt tak mi bylo doporučeno měsíc před přechodem na RD si zajít do zaměstnání a vybrat si starou dovolenou plus za rok 2014 na kterou máte část nárok, jinak Vám zkrátí dovolenou pokud si to nezařídíte včas a tím pádem i penízky

xpila
26. led 2014

@evinek1 Dovolená se proplácí pouze v případě ukončení pracovního poměru, jinak se čerpá. Nicméně podle mě je lepší zůstat na neschopence a dovolenou si vybrat až pak, na mateřskou by to nemělo mít vliv.

muddledgirl
28. led 2014

Ahojky zbyla mi dovča 8 dní za rok 2013...Nástup na mateřskou bude cca na konci května...Jak vypočítám nárok dovolené za rok 2014?

j.a.n.i
28. led 2014

@muddledgirl Bude to buď celá nebo se bude krátit o 1/12, záleží na přesném datu nástupu na tu mateřskou.

muddledgirl
28. led 2014

@j.a.n.i ahojky jsi hodná...jak zjišťuji,tak to bude celé asi úplně jinak...vypadá to,že nebudu mít odpracována 270 dní za poslední dva roky....takže na MD nebudu mít nárok,viĎ? ☹

j.a.n.i
28. led 2014

@muddledgirl Proč bys je neměla, pokud ti za rok 2013 zbývá 8 dní, tak už tam musíš minimálně 4 měsíce pracovat...

muddledgirl
28. led 2014

@j.a.n.i Má nemocenská 24.10.2012.-3.4.2013
4.10.2013- do porodu.
Tak pokud se počítají pouze pracovní dny...tak mám smůlu...pracovala jsem cca 11 měsíců za poslední dva roky...

j.a.n.i
28. led 2014

@muddledgirl Počítají se všechny dny trvání pracovního poměru včetně neschopenky...

muddledgirl
28. led 2014

@j.a.n.i to fakt? Takže mám nárok na MD? 😉

jituliiii
28. led 2014

@j.a.n.i a když jsi na neschopence dyl jak 180 dni, tak mas taky nárok na MD? Nekde jsem tuhle lhutu cetla, ze pokud jsi na neschopence dyl jak 180 dni, tak na ni není nárok????

j.a.n.i
28. led 2014

@muddledgirl Jojo, budeš.

j.a.n.i
28. led 2014

@jituliiii Pokud trvá pracovní poměr, tak ano.

muddledgirl
28. led 2014

@j.a.n.i to by bylo skvělý......děkuju... 😉

jituliiii
28. led 2014

@j.a.n.i jakoze na MD nárok mit budu?🙂

jituliiii
28. led 2014

@j.a.n.i odpovedi vyse se opozdily, proto znovu ta otázka🙂 super, dekuji 🙂

jituliiii
28. led 2014

@j.a.n.i A když je na rodicaku s prvním dítětem na 2 roky, smlouvu uz mit nebude, tak je lepsi, aby si rodicak prodloužila na 3 roky,aby pote mela nárok opet na MD?

j.a.n.i
29. led 2014

@jituliiii Pokud netrvá pracovní poměr, tak prodloužení rodičáku mateřskou nezajistí...

muddledgirl
29. led 2014

@j.a.n.i ahojky, chtěla jsem moc poděkovat.........Dnes mi potvrdily,že nárok na MD mám,že když jsem zaměstnaná od roku 2009,takže jo...supeeeerrr...přeji pěkný den

j.a.n.i
29. led 2014

@muddledgirl Není zač 😉