Přídavek na dítě a daně. Poradíte, prosím?

mola182
19. dub 2022

Dobrý den,prosím poradil by mi někdo?Manžel si nechal potvrdit příjmy kvůli přídavku na dítě.Dostal vrácené daně za vyživovanou manželku a daňový bonus za dítě,které si nechává zúčtovat ročně.Za manželku se počítá jako příjem,to vím.Ten daňový bonus by se ale neměl počítat,ne?!Ale spíš mě zajímá,že nemá v příjmu za duben započtené ty daně,jen mzdu.Bývalá účetní mu psala příjem včetně vratky daně.Je to chyba účetní nebo si to na sociálce zjišťují sami od finančního úřadu,i když za něj účetní podávala daně a ne on sám?Děkuji za případné odpovědi

j.a.n.i
19. dub 2022

@mola182 No, danovy bonus se nepočítá, ale sleva na dani ano, takze pokud to dostal formou slevy, tak to ma ucetni správně.

mola182
autor
19. dub 2022

@j.a.n.i Manžel má jednoho syna měsíčně,to se mu snižuje daň.Pak máme druhého syna jednou ročně a to dostal najednou vyplaceno.To si myslím se nepočítá.Vrácení za manželku ano,ale spíš mi jde o to,že to tam není uvedeno v potvrzených příjmech.Čekala jsem,že tam bude výplata plus vrácené daně.Nebo si to sociálka zjišťuje sama od fú?Omlouvám se za obtěžování

j.a.n.i
20. dub 2022

@mola182 Jo, takhle, neumim cist, ja cetla, ze to tam ma včetně vratky. A jinak u diteze je uplne jedno, zda je to měsíčně ci ročně, pokud je to stale sleva (u všech lidi s vyssim platem), tak se to počítá. Ale ted mi napada, jestli se manzelkou nedostal na nulu a obe deti tim padem nebyly bonusem , pak by to bylo takhle taky správně. Nicméně stejně to musis resit s účetní.

mola182
autor
20. dub 2022

@j.a.n.i Moc děkuji za ochotu.

lencaa11
20. dub 2022

@mola182 ano úřad si to zjistí když se zaskrtne že podával dane na FU podle rodného čísla chlapa

j.a.n.i
20. dub 2022

@lencaa11 Podle uvodniho prispevku mu delal zuctovani dani zamestmavatel, takze financak nezjisti nic.

mola182
autor
20. dub 2022

@j.a.n.i Manžel měl od účetní potvrzeno za duben výplatu plus skoro 10000za daně,myslela jsem,že tam má být těch 24840 za manželku.Ale sehrál tam roli ten daňový bonus za druhého syna,i když je měsíčně.

j.a.n.i
20. dub 2022

@mola182 Ano, pak ma velice pravděpodobně obe deti formou bonusu a tedy by to potvrzení bylo správně.