• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Alergie na kathon CG, trpí jí někdo?

27. dubna 2017 
Ahoj, já tím trpěla hrozně, hlavně deodoranty, šampon na obličeji po sprchování apod. Měla to hodně kosmetika z Avonu a hlavně Laktacid. Mám taky na +++. Pozor i na výrobky z lékárny, hodně jich to má, naopak některé sprchové gely a šampony za pár korun ze supermarketu ne. Našla jsem označení Kathon CG (ACTICIDE , ALGUCID CH 50 , STEARIC ACID ,ACTICIDE CHLORMETHYLIZOTHIAZOLINON+METHYLIZOLINON / CMIT/MIT / ) , ale vždy je to snad jako (chlor)methylizothiazolin. Jinak aviváž už nepoužívala mamka, když jsem tím trpěla jako malá. Dermatoložka nevěděla, čím přesně trpím, ale naznačila, že aviváže jsou celkem hnus.
12. pro 2014 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Doporučuji odkaz www.epitesty.cz/pasports/M%20035A.pdf. Je tu seznam konzervantů s kathonem a označení, co hledat na etiketě.
12. pro 2014 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,

dneska mi bylo oznámeno, že jsem alergická na Kathon CG. Tak, že jak prohlížím vše co mám doma za kosmetiku, čistící přípravky, prací přípravky, tak zjišťuji, že většinu musím dát pryč.
Na kožním mi dali tento odkaz http://web.lfhk.cuni.cz/dermat/verze_cz/sekce_alergologicka_seznam02.htm a myslím, že je hodně užitečný. Ale jak tak zjišťuji, tak ho i dost rozšiřuji. Chci se jen ujistit, zda postupuji správně, pokud tedy najdu ve složení jednu z těchto látek methylisothiazol nebo methylchlorisothiazolin tak to musím dát pryč, že? moc děkuji za odpověď.
12. únor 2015 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sonitasonita zkoušela jsem najít Vámi zminovane stranky a nic.škoda
8. pro 2016 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím. Už niekolko rokov mám túto otrasnú alergiu na kathon CG. Mala som to najprv na lícach, potom na čele a nakoniec mi opuchla celá tvár aj pery, s tým že nikto nevedel z čoho. Na tvári som to mala niekolko mesiacov, nepekné mokvavé chrasty. Az potom o par mesiacov mi zistili tuto alergiu, ktorú mám na ++++. Vyhodila som všetko co obsahuje tuto latku a začala čitat zloženia. Jednalo sa mi hlavne o kozmetiku, kedze tvár bola velmi citlivá. Velmi mi pomáha BÓROVÁ VODA! Ktorá sa nanáša na postihnuté miesta a krásne to ukludní kožu. Jediná kozmetika, ktorú možem je La roche-posay!! Odporúčam. Je síce trochu drahšia ale pomaha mi. Aj Avene uvádza, ze nemá tuto latku ale po naneseni na tvár som cela ofialovela a na celej tvari som mala pupaciky.
Vela trpezlivosti prajem :slight_smile:
27. dub v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek