Alergie na roztoče. Jaký sprej do nosu používáte?

zutinka
26. únor 2023

Ahojky,jdu si pro radu.Co používáte za sprej do nosu při alergii na roztoce?Já ho mám hlavně plný v noci.Budu muset asi vyměnit peřiny.Poradite jak na roztoce?Moc diky!

veve559
26. únor 2023

@zutinka se sprejem neporadim, pouzivam roky pouze sanorin. Ale co se tyce perin, doporuciji koupit s duteho vlakna, ktere je mozne prat na 95°C. Dneska uz se delaji antialergicke, ktere ale je mozne prat jen na 60. To mi prijde dost malo. Koukni treba na Jysk, maji tam casto vyhodne akce. My mame deky a polštáře řady SOLA

kocila
26. únor 2023

@zutinka v prvni rade zatoc s roztoci v posteli.Prani polstare a perin na 90C (klidne co 2 mesice),menit povleceni kazdy tyden + prat na 60C a vice,koberce zlikvidovat a vytirat kazdy tyden…Snizit pocet rozotocu je zaklad a pomhlo bez nutnosti spreje…(eliminacni metoda)..je to pech,ale da se…

veve559
26. únor 2023

@zutinka jinak roztoce ted taky resime, protože syn je dlouhodobě nemocny a sama mam alergii. Prave jsem nasla UVC germicidní lampu na desinfekci prostor. Jelikoz mame koberce a potrebujeme je mit kvuli izolaci, mame hodne studene podlahy, tak zkusime tuhle lampu. Mela by sterilizovat i matrace

zutinka
autor
27. únor 2023

Moc díky.A jak susicka a roztoči?Mohu to vyprané povlečení dát do sušičky?Asi blbý dotaz

zutinka
autor
27. únor 2023

@kocila my máme pěnové peřiny.To spíš nechat vyčistit(ale jak casto)?

zutinka
autor
27. únor 2023

@veve559 sanorin-kapky nebo spreje?

zutinka
autor
27. únor 2023

Je to pro mě něco nového. Tak budu mít dost blbych dotazů.

veve559
27. únor 2023

@zutinka sanorin sprej, ale jsou to klasicke kapky na rymu. Nic na alergickou. Akorat ze mam od dětství slabe žilky v nose a tyhle jsou setrne

veve559
27. únor 2023

@zutinka myslis perove co? Pokud jo, tak ty vůbec nepoužívat. To je pro roztoce raj. Me dokonce zacaly způsobovat astma.

zutinka
autor
27. únor 2023

@veve559 péřový polštář a peřinu mám

zutinka
autor
27. únor 2023

@veve559 nuzu to povlečení po vyprání dát do sušičky?

slunea
27. únor 2023

Já mám dobrou zkušenost s nano povlaky. Alergici jsou manžel a syn. V naší posteli máme povlaky na matrace a povlaky na polštáře i peřiny (máme péřové). Pomohlo okamžitě, roztoči se z polštáře přes povlak nedostanou. Syn má taky povlak na matraci a nano polštář - ten má nano vrstvu jako součást polštáře. Ty povlaky na peřiny mají nevýhodu v tom, že máš na té peřině jakoby dvoje povlečení, takže je těžší a hlavně když nám děti skáčou v posteli, tak mi ji vždycky překroutí. A taky je to docela pálka, no. Máme je z nanospace.

veve559
27. únor 2023

@zutinka tak to radeji fakt ne. Musela bys to davat hodne často cistit a to uz je lepsi si koupit dute vlákno. To hodis jak do pracky tak do susicky. A opravdu jsou lepsi deky, ktere muzes vyvarit. Tim se roztoci znici

veve559
27. únor 2023

@zutinka to je otazka podle materialu. Ja susicku nemam, ale na vsem musi být takova ta cedulka, co muzes dělat a co ne. Ale vesmes se muze skoro vsechno dat do susicky. Jen je otazka na kolik stupnu. Ty deky, co jsem ti psala, se muzou treba prat na 95 ale susit na 60

slunea
27. únor 2023

Co vím, tak roztoči umřou už při 60st, tak myslím, že není třeba trvat na praní na 90.
Jako první pomoc bych ty péřové polštáře a peřiny vysála vysavačem. Jako řešení ale doppručuju ten nano povlak, jak jsem psala výš.