Angína v 1. trimestru

kashaa
15. lis 2018

Dobrý den, obracím se na Vas všechny ohledně pomocí a uklidnění. Jsem v 5+6tt a dneska mě skolila děsná angína. Mám zimnici, nemůžu mluvit, polykat, tím pádem i jist a eplota 38. Doktorka dneska nebyla a jdu k ní hned ráno ale četla jsem plno článku, s tím že je to na začátku těhotenství nebezpečné a hlavně teplota nad 38. Jsem zoufalá, je to naše vymodlene dítě a konečně se to povedlo a ten toho. Je něco čím si mohu ulevit? Jak srazit teplotu abych něco nezkazila? Jsou antb důvodem takto na začátku k potratu? Moc děkuji...

neomenia
15. lis 2018

Ahoj, muzes normalne Paralen 500, Ibalgin ted neber. Zitra jdi k lekari, rozhodne, zda to bude na antibiotika (angina muze byt i virova). Pokud to bude na atb, dostanes penicilin (ospen, penbene...) pokud nejsi alergicka na penicilin. Ten je v těhotenství zcela neskodny.

neomenia
15. lis 2018

Teplotu nad 38 srazej tim paralenem, samotna teplota je pro mimi nebezpecnejsi nez ta samitna angina. Na bolest v krku si kup Septilen v lékárne.

sudylichozrout
15. lis 2018

@kashaa ahoj, ja te nepotesim. Mela jsem chripku, horecky pres ctyricet, neslo to sundat a potratila jsem. Srazej, srazej a jeste jednou, srazej. Antibiotika s penicilinem nevadi. Moc drzim palce.

kashaa
autor
15. lis 2018

Všem moc děkuji. Paralen si hned vezmu, to je asi jediný co teď zmuzu... Jsem strašně na nervy. Včera jsem byla na kontrole a mám první fotecku a radost veliká a dnes toto☹

kashaa
autor
15. lis 2018

Jen se zeptám, jak je to s dávkováním Paralenu v rámci těhotenství ?

neomenia
15. lis 2018

V obvyklem davkovani, jak je psa no na krabicce,. Neprekracovat.

gruyerre
15. lis 2018

@kashaa Kdyby ti náhodou ten paralen teplotu nesrazil, tak si napusť vlažnou vodu do vany, ať se embrijko nepřehřívá. Ale snad bude paralen stačit.

iivetaak
15. lis 2018

@kashaa Horečky srážet srážet srážet.. Já mela v 1.trimestru chřipku, Paralen 500 nezabiral.. každou chvíli jsem byla ve vlazne sprse... Manžel delal zabaly na nohy a ruce...I hlavu 😂 dcerka je bojovnice, zvládla to. Držím pesti

misakri
15. lis 2018

@kashaa já tě taky moc nepotěším.. u druhého dítka jsem prodělala angínu v 1.trimestru a výsledek byl takový,že se syn narodil s vrozenou srdeční vadou a vrozeným zápalem plic.. nebylo 100%,že to byla příčina,ale shodli se všichni doktoři,že ze zkušeností nejspíš ano.. takže co nejdřív k lékaři a hlavně snížit teplotu 😉

michaela_2
16. lis 2018

@kashaa V klidu prosím tě! Když jsem čekala dceru, prošla jsem si v I. trimestru nejhnusnější angínou, co jsem do té doby měla a když syna, chytla jsem zase od dcery hnusnou střevní virozu s horečkama. Obě děti jsou v pořádku. Angína ani teplota přes 38 není důvod potratu a už vůbec ne žádné vrozené vady proboha! Když už by se něco stalo, tak hold dojde k tomu spontánnímu potratu v I. trimestru - myslím nákaza nějakou infekcí.
Tohle všechno jsou ale spekulace, kdo bohužel potratí, tak většinou hledá důvod - co jsem jedla, co jsem pila, letěla jsem letadlem? byla jsem nastydlá?
Viděla jsem hodně zajímavé video o spontánních potratech a tam to docela pěkně vysvětlují, ty vnější vlivy do určitého týdne těhotenství nemají vliv, to až později.

Držím palce a gratuluji k těhotenství 🙂