Antidepresiva. Za jak dlouho vám zabrala?

4. zář 2022

Dobrý den ráda bych se zeptala, za jak dlouho vám zabrali antidepresiva? A kdy jste věděli ze je caš je vyměnit?
Děkuji předem.

konidana
4. zář 2022

Nevim kdy zabraly, brala jsem k tomu ze zacatku ( asi 14 dni nebo mesic) i nějaký drijak, takze okamzita změna k lepsimu. Menit nebyly potreba, jen se ladilo davkovani, treba po mesici ci dvou.

autor
4. zář 2022

@konidana já mám pravé taky přes den ještě něco k tomu ale okamžitá změna nebyla. Jako je to lepší ale po ránu stále takové nic moc. Tak doufám ze nebude potřeba to měnit.

nezadanejmilda
5. zář 2022

Antidepresiva jsou podle mne cesta do pekla. To brala manželka a skončila na špagátě na palandě své dcery. Pohlédla nakonec celé pravdě do očí a utekla před ní do urny. Hlavně nemějte vztah, proč ještě ničit nějakého chlapa?

konidana
5. zář 2022

@nezadanejmilda tak ty ses hodne mimo🙄 je mi lito co se vam stalo, ale nelze to takto pausalizovat.

autor
5. zář 2022

@nezadanejmilda díky moc mile.
Jsem rada ze mám normálního chlap a ne vás ;) díky bohu

anakolut
5. zář 2022

@nezadanejmilda Manželce bohužel nepomohla, ale podle toho cos napsal, tak Tobě by ani antipsychotika nepomohla. Fakt skvělý povzbuzení pro paní.

autor
5. zář 2022

@anakolut dekuju přesně tak. Takováhle pomoc je fajn

lilian2111
5. zář 2022

Beru je teď skoro půl roku a řekla bych že až teď žiju jako dřív. Měla jsem úzkosti a ataky. Ten měsíc bylo pryč to nejhorší a ty tři měsíce kdy jsme se začala cítit dobře. Držím moc palce, dej tomu čas 😊

autor
5. zář 2022

@lilian2111 dekuju!! Tak doufám ze to bude v pořádku ❤️

lilian2111
5. zář 2022

Bude uvidíš 😊

autor
5. zář 2022

@lilian2111 a co rána ? Ty mám jediný furt takový divny :/ sucho v puse

libra
5. zář 2022

Opravdu, chce to čas. Určitě půl roku a víc, pak by změna měla být "vidět".

lilian2111
6. zář 2022

Tohle já nemívám, ale mívala jsem nevolnosti. Bývalo mi často s dost zle. Vše to přecházelo postupně, ty tři měsíce, doteď řekla bych.

autor
6. zář 2022

@lilian2111 dobře dekuju já už jsem z Toho pravé vyrizena furt se ptám jestli to fakt bude v pohodě jestli nepotřebuji jiný a tak :/

autor
6. zář 2022

@libra no já už ji vidím teď ai myslím a to jsou to zítra 3 týdny ale aby mi nebylo vůbec nic ani ráno sucho ani některý den úzkost tak to bych rada aby byla fakt pryč 🫢

lenulacek
6. zář 2022

@nezadanejmilda tak jestli nesla na spagat kvůli tobě..

moncheris
6. zář 2022

Záleží na diagnóze a zda ti sednou první léky. Říká se, že po čtrnácti dnech by měla meditace začít zabírat 🙂 mně to trvalo déle, určitě přes dva měsíce, ale ladily jsme s doktorkou medikaci a miligramy... Teď je beru rok a čtyři měsíce a konečně se cítím dobře 🙂 Držím palce, ať je Ti brzy lépe 🍀🍀🍀

mandala
6. zář 2022

Já jsem měnila myslím po třech týdnech, jelikož první AD nezabírala a to už pak během asi tří dnů jsem pocítila obrovskou úlevu, to člověk prostě pozná, jestli zabírají nebo ne. Samozřejmě do zpěvu mi ještě nebylo, asi ještě 4x jsem navýšila dávku, ale na to, jak se mi konečně po půl roce trápení trochu ulevilo, na to nikdy nezapomenu...

mandala
6. zář 2022

@nezadanejmilda Na špagátě manželka určitě neskončila kvůli AD, a nějak nechápu, proč by člověk neměl mít vztah, já v době depresi byla vdaná a měla tři děti, to jsem měla jen tak odejít ? Ano, trpěla tím celá rodina a nevzpomínám na to ráda, ale právě léky mě daly zase dohromady a jsem ráda, že mě můj muž podržel, když bylo nejhůř, možná by sis o tom mohl nejdřív něco zjistit, než začneš plácat nesmysly...

kikina93
6. zář 2022

@lilian2111 nezvracela jsi náhodou?

dadavdadav
6. zář 2022

AD zabírají za 5-6 týdnu braní. Chce to čas, hlavně neubírat, pokud je píše PL pozor na to. Kolikrát dávky střílí od oka.

lilian2111
6. zář 2022

@kikina93 Nn nikdy, ale bylo mi nonstop na zvracení.

martinkatv
6. zář 2022

Ahoj, ani nevím, kdy začala antidepresiva působit, ale trvalo to určitě zhruba tři měsíce, než jsem se začala cítit trochu lépe. Občas jsem i vynechala, pořád jsem si říkala, že tu chemii prostě jíst nechci. Pak jsem si v hlavě nastavila, že to prostě jinak nejde a jedla je celkem rok a půl. Dneska už je mi fajn a tobě držím palce. I když vím, že teď ti to nepřipadá, ale věř, že bude lip. Vybojuješ to.❤️

kkryplikk
6. zář 2022

@nezadanejmilda Je mi lito co se Ti stalo, ale vinit za to, co se zene stalo antidepresiva je nesmysl, zena asi mela daleko vetsi problem... pro tazatelku mam odpoved, ze AD zacinaji pusobit po mesici a dele.. 🙂

vila_amalka
6. zář 2022

Ahoj, zkoušela jsem asi před dvěma lety antidepresiva,ale hned po první tabletce úplně všechny negativní účinky co jsem mohla mít. Pak jsem se nějakou dobu cítila dobře,opravdu jsem byla ráda,že jsem to přežila,ale úzkosti se stupňují a protože mamka trpí panickými atakami,mám k tomu sklon a její psychiatr mi doporučil Lavekan,který je pro lidi jako já,co nechtějí k lékaři a léky,je na přírodní bázi,ale je to léčivý přípravek,nejen doplněk stravy. Beru zatím měsíc a moc změnu necítím,ty zásadní věci mě děsí pořád,zbytek musím uznat,že jsem přestala řešit nebo se trápit...nechci klasické antidepresiva, bojím se opět nežádoucích účinků a bojím se,že si to vsugeruju,i kdybych je neměla mít....

mimi1004
7. zář 2022

@nezadanejmilda A jinak jsi normální? Manželka asi věděla, proč to udělala. Kdo ví, jestli zatím nebyl zrovna váš vztah 😡

nezadanejmilda
7. zář 2022

Podle mne je nejlepším lékem na deprese si říct : "Ok posral jsem to, vím co, dobře mi tak, ale dám si bacha a příště lépe".

konidana
7. zář 2022

@nezadanejmilda tak tys asi nikdy nemel deprese, ze? Protoze to je nemoc, ktera neodejde jen proto, ze si to reknes. Myslim fakt depresi a ne jen nejakou blbou naladu ktere se rika"deprese" ale ve skutecnosti to deprese opravdu neni. Deprese je neco jako rakovina, neviditelna nemoc, ktera ovlivnuje myslenky a zkresluje skutecnost.

autor
7. zář 2022

@martinkatv dekuju já též doufám me je určitě lepe po těch 3 týdnech ale po ránu stále nic moc pravé :/

marge_s
7. zář 2022

@nezadanejmilda naprosty souhlas. Ja si takhle vylecila i zlomenou nohu. Proste jsem si rekla, ze jsem to posrala a sla jsem dal. A najednou..voila noha sama srostla. Dostala rozum, holka jedna