Antikoncepce. Co byste doporučily (po šestinedělí)?

zuzan88
17. led 2020

Ahoj holky, jsem právě po 6ti nedělí a 28. jdu na kontrolu, chci si hned nechat napsat / dát nějakou antikoncepci... Dřív jsem brala klasiku - prášky. Ovšem dnes, už je tolik možností, tak se ptám co by jste doporučili, a čím jste spokojení? Zvažuji tělísko, ale to by bylo, až časem.

priefi
21. led 2020

@puhelin skoro 13m, ještě kojím, přišla sama od sebe. Ale nepřekvapilo mě to, před nějakou dobou mě bolelo v podbřišku a napadlo mě, že to je možná ovulka.

@jade85 @puhelin měříte si i teplotu? Pokud ano, jak, ústně,vaginálně,anebo klasický v podpaží?

priefi
21. led 2020

@madbetka já jsem si teď všimla, že jsem chtěla označit Tebe a ne @jade85 😅 tak to sem zkusím nakopírovat:
Kdyz uz u toho jsme, tak jak to vlastne provozujete Vy, aby to bylo bezpecne? Pouzivate nejakou ochranu? Ja jsem uvazovala, ze v neplodne pesar (pokud ho budu moci - mam z 1.porodu poraneny cipek, ted teda zjizveny) a v plodne i kondom, nebo abstinence. Akorat je mi zahadou, do kdy to je "bezpece" klidne i bez ochrany a od kdy to je uz riskantni?

Měříte si i teplotu? Pokud ano, jak, ústně,vaginálně,anebo klasický v podpaží?

madbetka
21. led 2020

@priefi Krom STM nepoužíváme nic, v plodném období abstinence. Je potřeba mít naměřeno několik cyklů (do té doby používat třeba ten kondom), z nich se pak dá určit, kolik dní od začátku cyklu je bezpečných. Sama to poznám tak, že jakmile se objeví jakýkoli výtok, přestává být bezpečno (ale to je hodně zjednodušené, opravdu doporučuji ty příručky, je to tam krásně vysvětleno a popsáno, kolik dní a kdy je bezpečných, já si netroufnu to teď nějak podrobněji vysvětlovat, protože už jsem přeci jen zase nějakou dobu těhotná 😀).
Měřím teplotu v pochvě a sleduji hlen (+u sebe poznám další příznaky, např. jsem se u sebe vždycky celkem spolehlivě mohla orientovat i podle chuti na sex, nálady, bolesti prsou apod. - pak už jsem své tělo znala fakt tak dobře, že jsem to poznala téměř s jistotou i bez teploty, ale neměřit ji bych nikdy neriskla).
Čekáme třetí plánované dítě, všechny tři na první pokus ☺
Teď po třetím porodu uvidíme, jak rychle se mi vrátí cyklus, ale potom máme rozhodně v plánu se vrátit plně jen k této metodě ☺

elwe
21. led 2020

@puhelin za mě je STM super antikoncepce, ale určitě ne hned po šestinedělí, zvlášť pokud s ní člověk nemá zkušenosti. Pokud se používá opravdu spolehlivě, tak se musí počkat do první ovulace, která ale může přijít až kdoví kdy.

puhelin
21. led 2020

@elwe Ano, s tim souhlasim. Je narocnejsi ovulaci poznat. Ovulacni testy mi pomahaji.

puhelin
21. led 2020

@priefi Vaginalne

priefi
21. led 2020

@madbetka a neposlala bys mi nějaký odkaz na příručku?

priefi
21. led 2020

@madbetka jinak gratuluji k treťátku! 😊

priefi
21. led 2020

@elwe ty ji taky používáš?

madbetka
21. led 2020

@priefi Děkuji 😍
Příručka za mě tahle https://www.cenap.cz/product-page/p-t-průvodce-..., STM jsem se naučila prakticky jen z ní. Pak mají ještě Kojení a návrat plodnosti, tu mám doma taky a po porodech jsem ji ocenila.
Mám pak doma i publikace od Liga pár páru, to je trochu obsáhlejší knížka.

elwe
21. led 2020

@priefi teď ne, ale používala jsem ji několik let

125katulka125
10. únor 2020

pokud chces další dítě, tak HA ne, spíš ten kondom, na trhu jich je teď tolik, že partner ani nepozná, že něco má, jestli jde o tohle, my jsme začali nakupovat na ekondmy, tam jich mají fakt hodně, že je to teď pro nás takové zábavné experimentování

priefi
11. únor 2020

@125katulka125 tak takový kondom bych brala všemi deseti 😅 ještě jsem teda nenatrefila 🙈

zuzan88
autor
17. únor 2020

@125katulka125 nechci už další dítě... Mám dvě za sebou 🙈

125katulka125
9. bře 2020

@priefi tak jasně že patner ví, že ho má, ale už to není co dřív :D kdy se zdálo, že má ponožku :D ty ultra tenké jsou ok

priefi
10. bře 2020

@125katulka125 tak mi to třeba vadí taky. Ale je fakt, že jsme vyzkoušeli Durex Real feel a je lepší než klasické

125katulka125
10. bře 2020

na www.e-kondomy.cz mají právě několik druhů tady toho typu 😉 tak mi to přijde jako dobré řešení

priefi
10. bře 2020

@125katulka125 jj, tam to taky kupujeme, ale jaksi to prostě není ončo, ale člověk si zvykne

skorinka423
24. bře 2020

kondom je kondom, s tím nic nenaděláme, ale ještě že už jsou teď takový vychytávky, se svítícíma je sranda :D

priefi
24. bře 2020

@skorinka423 to jsem ještě neviděla 😂

skorinka423
7. dub 2020

@priefi tak se podívej na net, je jich několik takových a je to fakt mazec :D možná vc sranda než sexy :D

priefi
7. dub 2020

@skorinka423 no to věřím 😂