Blikání vpravo v oku. Můžu mít něco s hlavou?

8. únor 2024

Ahojte prosím pomôžte tie čo to poznáte alebo ste s tým boli u dr a vyriešili ste problém. Ja som zúfalá a je mi do plaču. Už týždeň mi vkuse, bez prestávky bliká v oku vpravo. Bola som s tým na pohotovosti, či nie sietnica ale oko je ok. Blikanie neprestáva. Objednala som sa na neurológiu. Mám na krčnej chrbtici nejaké výrastky vľavo, ale oko mi bliká pravé. Tieto výrastky mi zistili pred 2 rokmi. Od vtedy som tam nebola. Teraz som objednana na 13.2. Ja dovtedy nevydržím. Myslíte, že môžem mať niečo s hlavou? Mňa už napádajú tie najhoršie scenáre ako nádor na mozgu a tak :(

autor
8. únor 2024

Naozaj nikto?? :(

slecnami
8. únor 2024

A na očním ti řekli co?
Teď to nemyslím zle, ale míváš někdy příznaky, které googlíš, stresuješ se, obíháš doktory...a nakonec to nic není?
Držím palce, ať je to ok 🍀

mourovatakocka
8. únor 2024

Pokud je toto míněno vážně, pak doporučuju zajít si ještě na oční. Různé záblesky, blikání může být problém s očima, měla to takhle známá. Termín na neuro máš za pár dní, jsou lidi, co na vyšetření čekají řadu měsíců. Třeba ti tam řeknou, co by to mohlo být, nebo té pošlou jinam. Jestli tam ale budeš plašit a nadorama na mozku, možná tě pošlou na úplně jiné oddělení. Třeba máš jen unavené oči 🍀, každopádně klid a přestaň hledat na netu černou kroniku, ať se nestresuješ.

autor
9. únor 2024

@slecnami
@mourovatakocka na očnom som bola, tam mi povedali že je všetko v poriadku s očami. Ale trvá to už týždeň a bliká to bez prestávky. Baby ja si to nenamyslam, keď narážate na to. Som na materskej s ročným dieťaťom, som vyčerpaná, unavená. To je pravda. Partner z práce nosí domov stres, tak mám také stresové a výpäté obdobie. Ale to oko mi reálne bliká :(

mourovatakocka
9. únor 2024

Měla jsem někdy čerstvě po obou porodech problémy s očima, že jsem při delší práci na počítači měla takové jako záblesky v periferii. Ale nic na dlouho a úplně jsem na to zapomněla. Snad se to taky srovná. Pokud na očním nic neviděli, tak třeba ta neuro 🤨 Týden je už docela dlouho. Ale neuro máš za chvilku, vydrž a kdyžtak pak za obvodní, co by doporučila?

autor
9. únor 2024

@mourovatakocka no môj obvodný mal odlupenie sietnice a videl takéto blikanie, tak on sa obáva toho ale navrhla som neuro vyšetrenie a povedal že vypíše, že to môže byť zápal očného nervu alebo niečo podobné. Ja sa však bojím niečoho horšieho. Ale všimla som si, že aj vyjdem na svetlo, alebo teda keď je veľa svetla tak vtedy je to oveľa viac intenzívnejšie

mourovatakocka
9. únor 2024

Tak to takhle pověz u doktora a uvidíš.