Bloudivá ledvina. Máte někdo zkušenost, prosím?

katanovobran
24. led 2021

Bloudiva ledvina

Ahoj holky, nesetkala jste se tady některá s “bloudivou ledvinou “? Už asi dva měsíce si hmatam útvar o velikosti ledviny v břiše sem dost hubena po velké námaze mě to cosi co zatím nevim co je dost boli a bolest mi jde do bederní části zad, nevim co by to mohlo byt na Sonu břicha nic neviděli tak zkusím asi urologii nemáte někdo s tímto zkušenost?

neomenia
24. led 2021

Ano, ja mám "bloudivou" ledvinu. Při určité poloze trupu mi práva ledvina sestupuje až do pánve a jde dobře nahmatat. Nezpůsobuje mi žádné obtíže, tuto atypii má poměrně dost lidí. A většinou jsou také bez obtíží, jen výjimečně se pri některých typech sestupu občas uskřine mocovod a to muze dělat bolesti vyzarujici do zad. Take jsem štíhlá a právě ve stoje jsem si ji nahmatala, potvrdilo to sono ve stoje ( ale to se dělalo tenkrát kvůli něčemu jinému).

katanovobran
autor
24. led 2021

@neomenia já sem prave byla na sonu,na něm na nic nepřišli tak teď sem objednána na urologii a tam by mi měli dat vypít nějakou kontrastní látku aby viděli co a jak,jak pročítám diskuze na internetu tak si lidé stěžují na bolesti v bedrech a v boku prave tak uvidíme co zjisti,jenom ještě když si to hnatate jakoby tak vám to jako zajede a vyjede mě se to děla vedle pupku a v lze mi to zajede jako pod zebra

neomenia
24. led 2021

Ano, tak to mám. Ale být vámi se ještě na urologii poradím, zda by nestačilo sono ve stoje. Protože vyšetření s kontrastem je s rentgenem a to mi přijde k diagnostice bloudive ledviny trochu příliš radiacne zatezujici...

katanovobran
autor
24. led 2021

@neomenia já sem byla u chirurga kvůli tomuhle,ten mě poslal na sono břicha a doktor řekl ze tam nic nevidí to sem byla asi před měsícem,jenže mě to pořad boli a proste se mi to nezdá když tam mám tenhle velký útvar a on to nevidí tak zkusím tu urologii to sono jak říkáte

kjetinka
6. únor 2021

@katanovobran Dobrý den, mám obdobné problémy, které popisujete. Obdobný přístup - nikdo nic nenašel - sona břicha, pohmaty, gynekologie. Dostala jsem analgetika a žádanku na neurologii. Jak jste prosím dopadla na urologii?